şükela:  tümü | bugün
  • bu sene dogu guclendi falan diye cok goygoy dondu ama durum ortada. adamlar olu cavaliers'i dirilttiler. bir tek sixers beklenmedik bir cikis yapti. onlarin da cavaliers'i eleme sansi yari yariya falan. ancak birakalim golden state'i houston'a karsi bile hicbir dogu takiminin tur sansi 25%'in uzerinde degil.

(bkz: dogu konferansı kapatılsın)
  • san antonio spurs bu konferansta olsa inanın bana her sene en kötü ihtimal doğu finali görürdü. bazen de nba finali de görürdü.

irving'in boston celtics'e geçmesiyle biraz ümitlenmiştim bu konferans için ama irving'te sezonu kapatınca yine aynı tas aynı hamama döndü...

doğu konferansı her zaman olduğu lebron'un hükümdarlık alanı olmaya devam ediyor...
  • ortalik iyice karisti. sene basinda favori boston plaseler toronto ve sixers olarak goruluyordu, sonra da bucks ve pacers geliyordu. su an bucks, toronto, boston, sixers guc olarak cok yakin gozukuyor. o yuzden saha avantaji cok kritik. kadro olarak sixers en iyisi, boston en derini olarak gozukuyor ama bucks ve raptors ilk iki sirada.

bu dortluden ben bucks'i (saha avantaji ve bugunku mirotic transferi nedeniyle) ve sixers'i (en iyi ilk 5. ligdeki en iyi ikinci bes bunlarda) seciyorum en iddiali takimlar olarak. warriors'a en cok sorun cikartabilecek olan da sixers. yillardir bok gibi gecen dogu eslesmeleri cok keyifli olacak bu yil.
  • tamam gömün ama ölçülü gömün. bu sene konferanslar arası maçların %45'ini kazandı doğu takımları. evet batı daha iyi ancak o batı da 4 senedir bir tane takımın hükümdarlığı altında. warriors'u geçemedikten sonra güçlü bir batı takımıyım diye kafa ütülemenin esprisi nedir anlamıyorum.