şükela:  tümü | bugün
 • düşüncelerini savunursunuz ya da savunmazsınız o ayrı. ama topal ne demek amk. ne çiğ insanlar var şu sözlükte.
 • türkiye'de aktif olarak siyaset içerisinde bulunduğum, eyleme geçtiğim ve/veya takip ettiğim 20 yıllık periyod boyunca her daim gözlemlediğim şudur; eğer doğu perinçek ile aynı çizgideyseniz, yanlış yere düştünüz demektir. silkinip, tüm öğrendiklerinizi yeniden gözden geçirip, titreyip, kendinize geliniz.

  yani, özetle, yanlışı bulup ona dahil olmak konusunda üstün bir başarısı vardır kendisinin. hatta bu konuda dünya siyasetinde rekor sahibi olduğu bile iddia edilebilir.
 • 80 öncesi türkiyede üniversite merkezlie de olsa sol hareketlerin görece güçlü olduğu, sokakta var olabildiği zamandı. perinçek de sosyalistti, devrimciydi. bir askeri darbe sonrası sol rüzgar bir camdan girip diğerinden çıktı gitti.

  90'ların ortası pkk'nın en güçlü olduğu zamandı.
  perinçek bu harekete yaklaştı ve de bir daha pkk o zamanki askeri gücüne erişemedi.

  2000'lerin ortası akp karşıtı bir ulusalcı cephenin oluştuğu zamandı. hop perinçeği ulusalcı tarafta gördük. sonrasında cemaat + akp işbirliği dümdüz etti o oluşumları.

  ya adam bir şekilde kaybeden ata oynamak konusunda bir usta ya da devreden çıkması gereken siyasi hareketleri yok etmekle mükellef. şu anda bulunduğu nokta itibariyle de ilgiyle takip ediliyor kendileri.
 • bu adamin ipiyle kuyuya inenin aklina sasarim. simdi akp yanasmasi olduktan sonra soyledikleri ile gercekten olanlari bir kiyaslayalim.

  1. hsyk seciminde akp ile listeyi destekledi. bu listenin akp listesi olmadigini, bagimsiz hakimler oldugunu, erdogan'in yargiyi ele geciremeyecegini soyledi. bu hakimlerin yolsuzluk dosyalarini kapatmayacaklarini soyledi. sonuc ortada. ıstediklerini hapse attiriyorlar, yolsuzluk dosyalarinin uzerine bir bardak su icildi. yargi hukumetin emrine verildi.

  2. 15 temmuz darbe girisimi sonrasi erdogan'in baskanlik sistemi getiremeyecegini, cunku kemalizm'in erdogan'i teslim aldigini soyledi. "baskanlik sistemi falan getiremeyecek, bunu goreceksiniz" dedi. simdi ise calinan oyla gelen baskanlik icin "uzerine bir bardak su icin" tavrinda. akp'de gizli hayircilar vardi. perincek de basindan beri gizli evetciydi zaten.

  3. simdi de turkiye'de bagimsiz hakimler oldugunu, secimleri tanimamayi dogru bulmadigini, bunun atlantik oyunu oldugunu soyluyor. birincisi turkiye'de artik bir hukuk devleti olmadigini kendisi de anlayacak kadar beyni vardir. simdi de "2019'de zaten erdogan baskan olamayacak" diyor.

  simdiye kadar hicbir dedigi olmayan bu adamlarin aklina uyulup da, bu calinan secim gercek sonuc olarak kabullenilirse, bence bildigimiz anlamda turkiye'nin sonuna geliriz. bu adam kimden emir aliyor, kimin emriyle boyle konusuyor bu ayri bir arastirma konusu.

  ama turkiye'de hukuk devleti kalmadigini, serbest propaganda ve serbest secimlerin yapilamadigi cok acik ortada. ohal'de khk'larla yapilan secim duzenlemeleri, tarihe muhursuz ve sopali secim olarak gececek bir dramdir.

  bunlarin hicbirini gormeyip bir yalan dunyasi sunanlar turkiye'ye tarihi bir ihanet icindedir. hala bir devlet akli varmis, kurumlar varmis gibi davrananlar acikca yalan soyluyorlar. turkiye devletinin kurumsal yapisi buyuk olcude cokmustur. turkiye artik bir emirlik kivamina gelmistir. buna itiraz edilmezse de bu cukurda daha derin yolculuklar yapacaktir.

  perincek'in yalanciliginin teminati gecmiste olmaz deyip de olan onlarca olaydir. simdi de ulkenin laik kesimini 2019 umutlariyla uyutmaya calisiyor.
 • hakkında yazılanları, kendi yazdıklarını, yurtdışından hakkında yazılanları okuyup beyin amcıklaması geçireceğiniz türkiye'deki tek kişidir.

  solcu, komunist, sağcı, millyetçi faşist, ulusalcı, akp yardakçısı, pkk destekçisi, kürt ırkçısı gibi birbirine uç ithamları tek bir kişinin taşıdığı bir denklem düşünün. aslında quantum fiziğindeki tanecikler gibidir perincek, aynı anda farklı noktalarda olabilir, siz onun olasılık denklemini hesaplarsınız.

  kendisi hakkında sevgili richard feynman'in sözünden esinlenerek yazmak istediğim bir söz var;

  "ıf you think you understand dogu perincek, you don't understand dogu perincek."
 • akp'nin sonunu getirecek kişi. sırf bu destekliyor diye akp'nin üç vakte yıkılacağına inancım tam. evet gayet ciddiyim.
 • bulut sistemi gibi adam.

  doğru perinçek'te sistematik bir şey yok.
  fazla kafaya takmayacaksın. nimetlerinden faydalanıp bırakacaksın.fazla kafayı takarsan contayı yakarsın.

  hikmetine çok şey yapmamak lazım.
 • bir dönem lozan anlaşmasına söverken, şimdi lozanın en atşli savunucusu,
  bir dönem kıbrıs harekatını amerikancı, rauf denktaşı faşist ilan ederken, hayatını kaybetmeden önce denktaşın kankası,
  bir dönem kemalizme saydırırken, şimdi mustafa kemalin askeri,
  bir dönem kürt hareketine yalakalıp yapıp, vekil olmaya çalışırken, şimdi en azılı pkk düşmanı,
  ama her dönem soldaki hareketler tarafından dışlanan, ajan olduğuna kesin gözüyle bakılan- en azından bir dönem kontrgerilla vb. yapılanmalara hizmet ettiğine şüphe duyulmayan bir insan.

  ulusalcı (nasyonalist) ve sosyalist. nasyonal - sosyalist veya nazist. hitlerin tutarsız hali ve/veya türkiye versiyonu.
 • ben üniversite yıllarımda bu adamın partisinde gençlik kollarındaydım. birgün partiye geldi, "gençler sizlere güveniyoruz var mı bir talebiniz?" dedi. ben de gaza gelip söz aldım. dedim ki; "madem sol, özgürlükçü ve eşitlikçi bir partiyiz, üniversiteye girişte şu başörtüsü meselesi ile ilgili bir özgürlükler bildirgesi yayınlayalım, arkadaşlarımız mağdur ve rencide oluyor, üzülüyoruz, böyle yaparak ötekileştiriyoruz, sadece kendi aralarında kalıp cemaatlere, tarikatlere yöneliyorlar, fetoş çok etkin şehrimizde böylece kırabiliriz gücünü..."

  dinledi, "hmm" dedi. cevap bile vermeden yanındakilerle sohbete devam etti.

  1 ay sonra partiden disiplin kurulu kararıyla ihraç belgem geldi*. başka da sözüm yoktur.
 • 1-adnan oktar
  2-doğu perinçek

  turkiye'nin en karanlik iki adamı bunlardir, gerisi hikaye, gundelik heyecanlardir*