şükela:  tümü | bugün
 • doğu perinçekle dalga geçiyorsunuz ama tsk daki laik ilerici eğitimli zeki generaller emekli olunca soluğu vatan partisinde alıyorlar. kemalistler bunu da açıklasın.
 • en son nafaka konusunda konuşmuş sanırım

  bu adam ve oluşumu akp'den daha tehlikelidir. şaka yapmıyorum en tehlikeli oluşum bu oluşumdur.

  ve akp bunlarla ittifak yapıyor

  hem dini hükümleri etkin kılacağız diyorlar hem de perinçekle ittifak yapıyorlar, vallahi pes!
 • akit tv ye çıkıp bu ülke şeyhler,dervişler ülkesi olamaz diyecek başka bir alfa varsa söyleyin bilelim.
 • akit tv'de resmen bir öğretmen gibi ders anlattı.

  sağ cenahtaki insanlara atatürkçü düşünce sistemini ve inkılaplarını, cumhuriyetin kazanımlarını anlatarak kimsenin yapmadığı hizmeti türk milletine yaptı ve hâlâ daha yapıyor. bunun karşılığında belki oy kazanamayacak; ancak gönülleri kazandığı ve dahası mütedeyyin insanların ufuklarını aydınlattığı aşikardır.

  bir rivayette hz. ibrahim'in ateşe atılacağı sırada ateşin üstüne yürüyen karıncaya ateşi söndürmesinin imkansız olduğu söylendiğinde karınca ağzındaki bir damla suyla; "olsun" diyor, "hiç olmazsa hangi taraftan olduğum anlaşılır."

  perinçek, cehalet ateşinin üstüne bir damla su ile değil, bir selle gidiyor, hem de koskoca bir selle!.. atatürk'ün safında, türk milletinin tarafında olduğu açık seçik anlaşılıyor. sağ kesimde kendisine karşı kalpten kalbe hızla sirayet eden bir sevgi var. ne diyor perinçek, "sevgi ve muhabbet eşit insanlar arasında olur."

  ama zamanında bu mütedeyyin insanların bir kısmına bazıları tepeden baktı, belki biraz da bu yüzden bir kısmı radikalleşti ve gerçeklere karşı da körleşti. niye? çünkü o insanlardan uzak duruldu, gidip kimse onlara gerçekleri anlatmadı. fakat işte doğu perinçek gidip anlatıyor. kendisini çağıran akit tv ise akit tv'ye, a haber ise a haber'e, atv ise atv'ye, cnn turk ise cnn turk'e... kanal fark etmiyor, gidiyor ve ilkeli duruşundan taviz vermeden, delikanlı gibi kimseden çekinmeden, usanmadan, bıkmadan anlatıyor.

  akit tv'de çok güzel bir cümle kurdu perinçek; "millet kadın ve erkekten oluşur. kadını, erkeği eşit yaparak millet olursunuz. kadın ve erkek eşit değilse siz sürüsünüz." bu sözlere o programa özel olarak getirilmiş olan şak şakçılar haricindeki ekran başından seyreden ve internetten programı izleyen tüm mütedeyyin kesim hak verip vicdanen de fikren de katıldı.

  hz. muhammed muvaffak olabildiği ölçüde arap toplumunu değiştirmiştir. hz. muhammed hiçbir zaman eşini dövmemiştir. onun şu sözünü hatırlatalım: "kadın erkeğin yarısıdır; biri olmadan diğeri eksiktir." peygamberimiz şu an yaşasaydı, o da medeni hukuku savunurdu. (bkz: hz. muhammed/@strong)

  medeni hukuk bizi insan yaptı, ona karşı olan şak şakçıları izlerken insanlığından utanıyor insan, biliyoruz ki akit tv izleyicileri de utandı o insanlardan.
  programın bir kısmı: https://youtu.be/sxlsqmrcmlg
 • ne olduğu ve nerede durduğu asla belli olmayan siyasetçidir. zamanında apo ile görüşmeleri, birlikte gülüşmeleri ve birbirlerine sarılmaları ile bayağı gündem olmuştu.

  şimdi sorsan terörü bitireceğini söyler ama aslında elinde imkan olsa veya iktidar olsa terör çok daha kötüye gider. herşeyi kendisinin bildiğini ve kendisinin çözeceğini söyler. eğer yararına olursa yıllar yılı zıt söylemlerde bulunduklarıya menfaat gereği anlaşma yoluna gider. böylece daha da güçlenir. günümüzde olduğu gibi.

  ideolojik bir kavgası ya da davası olduğunu düşünmüyorum. kimleri o kadar da değil diyerek itiraz edeceklerdir ama durum bunu gösteriyor. sadece kendini kabul eden ve başka hiçbir olgu ve görüşe saygı duymayan birisi.

  herkes aynı şeyi işaret ederken kendisi tam zıttını söyler. örneğin doğu türkistan'da çin'in uygurlara uyguladığı baskı herkesçe malumdur. birleşmiş milletler ve türkiye çin'e uygurlara yönelik baskıları durdurması için diplomatik mesajlar verir ama ağamız aynı ideolojik görüşe sahip olduğu ve sürdürdüğü maoist düzeni kendisine rehber edindiği için, uyguların ayrılıkçı olduğunu, çin'de terör eylemleri yaptıklarını iddia eder. uygur önde gelenlerine karalama kampanyaları yapar.

  bünyelerindeki aydınlık grubu kanalıyla son zamanlarda giderek artan propagandalarına devam ediyorlar. uygurlar hakkında yapilan türkçe haberlerin yarısı aydınlık grubu tarafından aleyhlerine yapılıyor.

  edit: kelime
 • ismiyle uyumlu olarak doğu'cu avrasyacidir. ayni zamanda ulkesine gonulden bagli gercek bir vatansever oldugunu dusunuyorum.
 • çok vatansever, çünkü bağzı yazarlar öyle düşünüyor.

  isterse savaş kahramanı olsun, 1000 defa memleketi kurtarsın, 1 kere ihanet yeterlidir hain olmak için, ben de böyle düşünüyorum, yani pek vatansever değil.
 • rusya vatanını sevmesini isterse vatansever de olur kendisi. istemediğinde apocuydu zaten...
 • fetullahçı teröristlerin kumpası olan ergenekon mahkemelerindeki konuşması her atatürkçü tarafından izlenmesi gereken kişi. youtube

  ayrıca (bkz: cemaatlerin tarikatların kökünü kazıyacağız)