şükela:  tümü | bugün
 • olası ittifaktır.
 • konu bir ulusal güvenlik meselesi olunca tüm partilerin ittifak yapması gerektiğinin elzem olduğunu bilmeyenlerin eleştirdiği olaydır. ortada dini nitelikli bir cemaat var.ve bu cemaat devletin içerisinde ileri düzeyde kadrolar kurmuş basin yayın organları ve sivil toplum kuruluşları sayesinde türk kamuoyu ve uluslararası kamuoyuna baskı gücüne sahip bir cemaati kimin bitirdiği önemli değildir. önemli olan bitirilmesidir.akli başında olan her ülkede dışarıdan bir tehdit oldugunda partiler ittifak yapar . örneğin türkiye'de ak parti, mhp,chp gibi mecliste bulunan türk siyasi partileri.cemaati bitirmek için birlikte hareket etmelidir.hdpnin neden bu cümlede olmadığını soracak olursanız nedeni çok basittir. hdp bir türkiye partisi değildir. olmak için çaba göstermemektedir. sadece seçimden seçime oyunu alabileceği romantik solcuları keklemek için bu yönteme basvurmaktadır.zaten türkiye-rusya arasında kriz yaşanırken.rusya'ya gidip terör örgütü pkk'ya destek isteyen bir adamın partisinden türkiye partisi diye bahsetmesin.
 • zamanında mecburen koyunun olmadığı yerde keçi abdurrahman çelebi dendiğinden desteklenen doğu perinçek'in boyalarının akması durumu.
 • doğu perinçek kendini çok zeki sanıyor ama oyuncak gibi oynandığının farkında değil.
 • türkiyenin en büyük gizli faşistiyle, en büyük açık faşistinin ittifakıdır.
 • ihanet ittifakı.
  akp ''yeni türkiye'' yi hareket ettiren ( geriye doğru) milli motordur.
  milli motora benzin lazım, yağ lazım, gaz lazım.
  cemaatin benzini tükendi. liberallerin yağlaması bitti. şimdi perincek ve ulusalcı bozkurtları, teklemeye başlayan milli motora gaz, cehennem ateşine odun taşıyor.
  perinçek 70 li yıllardan beri her daim karşı devrimci cephede konumlanmış karanlık bir tiptir. şimdi, türkiye tarihinin en karanlık, en karşı devrimci güruhuyla iş tutması garip değil.
 • yahu kalkıp da parlamentoda bulunan bütün partilerin aslında rte'nin piyonları olduğunu görmüyorsunuz da, onların birbirleriyle yaptıkları al gülüm ver gülüm anlaşmaları görmüyorsunuz da, bugün yere göğe koyulamayan iş adamlarının (!) akp ittifakıyla milyonları götürdüğünü görmüyorsunuz da yıllarca hapislerde sürünmüş, kanalı aldığı cezalardan kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olan, gazetesi sadece vatandaşların yardımlarıyla ayakta kalan perinçekle akp ittifakı diyorsunuz. yemin ederim bu zeka seviyesiyle türkiye hakettiği gibi yönetiliyor.
 • 17-25 aralık olayları tasma gibi takılı boynunda. ipin ucu da birilerinin elinde. o birileri perinçek midir yoksa perinçek maşa mıdır zaman gösterecek. yalnız şu var ki 17-25 aralık belli edilmemeye çalışılsa da birilerini esir etti ve bülent arınç bunun farkında.

  bu bir ittifak değil zorunluluk bence.