• doğu perinçek sözlükte pek hoş karşılanmayan bir isim. ama kesinlikle seçimlere katılmalıdır.
    neden?

1. doğu perinçek 6 yıl silivre'ye hapsedilmiş bir isimdir ergenekon tezgahından dolayı. ömrünün büyük kısmı cezaevinde geçmiştir. burada atıp tutanlar kaç gün tıkılı kaldı.
    kınından çıkmış kılıç gibiyiz

2. doğu perinçek avrupa'da ermeni soykırımı iddialarını yalanlamıştır, isviçre'ye hukuk mücadelesi kazanmış, aihm tarafından haklı bulunmuştur. (bkz: perinçek-isviçre davası)

3. rusya ile kriz yaşandığında devreye girmiş, bağlantılarını kullanarak barışılmasını sağlamış, dışişlerinde bir dönüm noktası olmuştur.
    vatan heyeti rusya'da

4. fetö'ye karşı amansız mücadele veren perinçek, darbeyi bir gün öncesinde haber vererek sekteye uğratmıştır.
    erdoğan'ı milli mevzilere getirmiş, abd'den uzaklaştırmış, erdoğan'ın manevra alanına hakim olmuş ve erdoğan kemalizme teslim olmuştur. erdoğan nasıl da atatürk diyor artık...
    (bkz: erdoğan perinçek'in tehditlerine cevap veremez)

5. sonuçta elli yıldır siyaset yapan ve yılmayan perinçek, ilk başkanlık seçimlerine girmeyi fazlasıyla hakediyor.

sevin sevmeyin, partisine ait olun ya da olmayın, demokrasiye ufak bir katkıda bulunun.
  • hem imza hem de ilk turda oy vererek katılacağım kampanya. ben de zaman zaman "eh be abi" desem de kimse perinçek'in fetö'ye karşı verdiği destansı mücadeleyi inkar edemez. ergenekon sürecinde verilen mücadelenin şahidiyim, tanrı da şahit.
  • adam şu an zaten ülkeyi derinden derinden yönetiyor.neden başkan olmasına ihtiyaç varki?
  • (bkz: https://www.google.com.tr/…_auiesgb&biw=360&bih=564)

sadece ufak bir hatırlatma. tabi imza verip vermemekte özgür herkes.
  • 23 nisan'da olsaydık sevindirmek için 1 günlüğüne imzamı verirdim de bir kaç haftayla kaçırdınız maalesef.
  • perinçek'e yılmaz vural muamelesi gösteriliyor gibi geldi bana.

kariyeri bitmeden bir kez olsun seçime girsin, başkan olsun falan..

ha yanlışlıkla başkan olsa, iktidara gelse falan türkiye kesin şampiyon olur bence o ayrı...
  • seve seve katılacağım kampanya.

canlı bomba fabrikası parti ve örgütlerin bile demokrasi adı altında savunulduğu ve mecliste yer bulabildiği bir ülkede, vp gibi antiemperyalist ve bağımsızlıkçı duruşunu hiçbir zaman yitirmemiş bir partinin aday çıkaramaması en başta muhalif kesim adına utanç verici olur.

tarihi boyunca takip ettiğim kadarıyla, analizleri türkiye'de başka bir partinin yaklaşamayacağı kadar tutarlı ve çok büyük oranda da gerçekleşti. çok bilimsel, bağımsızlıkçı bir tarzları var.

fethullahçı gladyo, fethullahçı yapılanma yani fetöyle can hıraş savaşan, kuruluş tarihinden beri en büyük tehditlerden biri olduğunun tekrar eden tek parti vp. bunun bağımsızlıkçı ve antiemperyalist özünü hiç yitirmemesinden kaynaklandığını düşünüyorum. tükiye'de abd derin devletiyle bu kadar keskin bir savaş yürüten başka bir siyasi parti bilmiyorum.

türkiye'yi yeniden üreten türkiye seviyesine taşımanın hayati önem taşıdığını vurgulayan, üretim ekonomisi modelini parti programına taşımış tek parti.

oy oranının düşük olmasına rağmen rusya'yla, çin'le ve suriye'yle hükümet bazında görüşmeler yapabilen, dinamikleri değiştirme yeteneğine sahip bir parti.

finansmanını kendi sağlayan ve sağ gelenekten beslenen millici kimi siyasetçileri solcu söylemlere ve tavra yaklaştırabilmiş tek parti.

bir şey gibi görünme kaygısı gütmeyecek kadar olgun bir siyasi gelenekten beslendiklerini düşünüyorum. kişisel kin ve basit sloganları gerekiyorsa korkmadan yıkabiliyor ve çözümleme yaparak ulaştıkları doğru eylemleri hiç çekinmeden açıklayabiliyorlar.

düşük oy oranına rağmen abd merkezli tüm faşist darbe dönemlerinde en ağır kayıpları vermiş bir parti.

aday çıkarmayı da, mecliste olmayı da hak ediyor.

• şu andaki iktidarın kalmasıyla bu adamın gelmesi arasında pek bir fark görmediğim için katılmayacağım kampanya. bu ideolojinin mecliste temsil edilmemesinde veya seçime katılmamasında bir mahzur görmüyorum. becerebiliyorsa buyursun toplasın yüz bin imzayı.
  • kimsenin fişleneceği bir durum söz konusu olmayacaktır. hem imza hem de oy vereceğim. işin doğrusu bir ada akp cenahının perinçek üzerindeki ilgisinden ötürü kuşkulanmıştım. gel gelelim, mevzunun ne olduğu belli oldu zaten, reis-i cumhur halkı bir araya getirecek ve onlara kendisini devirmeden tekrar değerlerini hatırlatacak yolun kemalizmden geçtiğini anladı, ciddi bir süre boyunca kemalist tavırlar gösterip %30lara düşmüş olan oyunu tekrar toparlamayı başardı. çünkü halk mustafa kemal'i bilsin ya da bilmesin mustafa kemal, halkın bir yansımasıydı. doğal olarak şu an kemalizmle işinin bittiğini ve artık son yumruğu vurarak kendi küçük saltanatını oluşturacak güçte olduğunu düşünüyor. bu süreçte de doğu perinçek'e olan ilgi kaybolmuş durumda. doğal olarak etkili muhalefetin ne olduğu anlaşılıyor.

%24 yerine %21 almış bir chp hiç bir şey değiştiremeyecektir. %1 yerine %4 alan bir doğu perinçek o %4 oyla bile iktidarı sallayacaktır. nitekim şu an lokal bölgelerde %7-8 arası oyları mevcut, bu biraz daha yayılırsa bu tip bir oy oranına da ulaşacağı kanaatindeyim.

doğu perinçek karakterine gelince, neşeli, saman alevi parlayan, vatanperver, bilgin bir insan. inatçı ve doğru bildiği uğruna yılmadan yorulmadan çalışabilecek bir isim. tarihsel dönüşümlerdeki konumlanışları tarih ve siyaset bilgisi az olan insanlar için tutarsızlık olarak görülebilir. örneğin, öcalan ile görüştüğü dönemlerde çekiç güç ırak'a girecek, sakın bu oyuna alet olmayın uyarısında bulunuyor. türkiye kanadına çekiyor, aşiret reislerine ve gericilere karşı mücadele yürütün çağrısında bulunuyor. hatta bundan ötürü aradan bir zaman geçtikten sonra ismilazımdeğil terör örgütü tarafından evet, tarafından bir doğu perinçek'in bir çok dava arkadaşı çeşitli suikast girişimlerine maruz kalıyor ve herhalde bir yıllık falan bir süre geçtiğinde iki yapı tamamen birbiriyle savaş halinde oluyor ve bugüne kadar da sürdü bu. yani rte'den çok daha kısa bir süre muhatap olduğunu söyleyebiliriz bunlarla. diğer çeşitli yalanların zaten yalan olduğu neyse ki fetö mevzusunda anlaşıldı. yani anlatmaya çalıştığım, temiz, titiz bir insan. belki iktidara gelebilecek kadar oy alamayacak ama verdiğim her oyun karşılığını iktidarda değilken bile verebilen bir partinin genel başkanı. ergenekon davalarında gördük, yaşadık, rte fetö p** üçlüsü, sam amcanın verdiği yetkiye dayanarak kemalist iradeyi ergenekon'a geri tıkmaya kalktılar. bu ağır kuşatmayı yaran, milletin bilincine sirayet eden muazzam çatışmalar ve eylemler söz konusu oldu. bir nevi bir sivil iç savaş bile denilebilir. düşünün karşınızdaki düşmanları, haberleri okumanız yeterli o dönemki, onu yiyemediler, birbirlerine düştüler. bence eleştirmek herkesin hakkı ve isteği, ben tüm eleştirilerime rağmen kararımı hakettiğini düşündüğüm insana vericem. inanın diğerleri içime sinmiyor.
hesabın var mı? giriş yap