şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1. doğu perinçek, emperyalistlerin türkiye’ye karşı kullandıkları “ermeni soykırımı
  yalanı”na karşı, 11 yıl boyunca avrupa başkentlerinde ve isviçre mahkemelerinde büyük bir mücadeleye önderlik etti. isviçre mahkemesi’nin verdiği mahkumiyet kararını avrupa insan hakları mahkemesine götürdü ve tarihi bir zafer kazandı. devletin yapamadığını yaptı ve türkiye’nin sırtından 40 yıllık bir yükü kaldırdı.

  2. abd emperyalizminin türk ordusu’nu tasfiye etmek amacıyla sahneye koyduğu ergenekon ve balyoz tertiplerini bozdu. türk ordusu’nu esaretten kurtardı.
  türk ordusu, eğer bugün vatanı savunma görevini icra ediyor, sınır ötesinde “fırat kalkanı” ve “zeytindalı operasyonları”nı yapabiliyorsa, bu doğu perinçek’in önderlik ettiği vatan partisi’nin yürüttüğü mücadele sonucunda silivri duvarlarının yıkılmasıyla mümkün olmuştur.

  3. doğu perinçek, 15 temmuz gecesi fetö’nün darbe girişimini en başından doğru olarak tahlil etti. saat 22.oo’den itibaren bütün partiyi seferber ederek aldığı tarihi tavırla türkiye’nin kaderini belirledi.
  ertesi gün saat 6.30 sıralarında akp gaziantep milletvekili mehmet erdoğan’ın tbmm bahçesinde ulusal kanal kamerasına söylediği üzere; “sizin grup (doğu perinçek’in önderlik ettiği vatan partisi) olmasaydı darbe girişimi başarıya ulaşacaktı.”

  4. doğu perinçek, fetö’ye karşı en başından itibaren kararlı olarak mücadele etti. akp başta olmak üzere hemen bütün siyasi partilerin fetö ile çeşitli derecelerde ilişkilerinin olduğu koşullarda, sadece ve sadece doğu perinçek ve vatan partisi, fetö’nün gerçek kimliğini doğru olarak tespit etti ve mücadele etti.

  5. akp’nin oslo’da, brüksel’de, imralı’da pkk ile doğrudan görüşmeler yaptığı ve “kürt açılımı” adını verdiği güneydoğu’yu pkk’ya verme operasyonunu yürüttüğü günlerde, bu açılıma karşı çıkan tek siyasi parti, doğu perinçek’in partisi oldu.
  akp’nin akil adamlar heyetleri, gittikleri her yerde işçi partililerin (vatan partisi) protestosu ile karşılaştılar ve sonunda dolaşamaz hale geldiler.
  türkiye en sonunda fetö ve pkk konusunda, perinçek’in dediği yere geldi ve bu iki terör örgütüne karşı mücadele yolunu seçti.

  6. arkada kalan yıllarda akp, türkiye’nin bütün komşularıyla olan ilişkilerini bozdu. bozulan ilişkileri onaran ise perinçek olmuştur. türkiye – rusya, türkiye – iran, türkiye – suriye ilişkileri başta olmak üzere bütün komşularımızla ilişkiler, doğu perinçek önderliğindeki vatan partisi’nin büyük çabasıyla bugünkü durumuna getirilmiştir.
  türkiye; rusya ve iran başta olmak üzere komşularıyla yeniden kurduğu iyi ilişkiler sayesinde bugün. vatan bütünlüğünü emperyalizmden kaynaklanan tehditlere karşı başarıyla savunabilmektedir.

  7. amerikancı iktidarlar tarafından gerçek kimliğinden uzaklaştırılan ve unutturulan mustafa kemal ve kemalist devrim, doğu perinçek önderliğindeki vatan partisi’nin yıllar süren ideolojik ve siyasi mücadelesinin sonunda yeniden milletin hafızasında canlandırılmıştır.
  bu mücadelede doğu perinçek’in bizzat kaleme aldığı sekiz ciltlik kemalist devrim kitap dizisinin ve bu konuda yazdığı yüzlerce – binlerce makalenin büyük payı olmuştur.
  doğu perinçek ayrıca önderlik ettiği çalışmayla 30 ciltlik atatürk’ün bütün eserleri çalışmasını tamamlamış ve türk milletinin hizmetine sunmuştur.

  8. vatan partisi, siyasi partiler içinde örnek bir gençlik teşkilatı olan biricik partidir. vatan partisi’nin öncü gençleri ülkenin bütün önemli sorunlarında, atatürk’ün geleceğimizi emanet ettiği gençler olduklarını, aldıkları tavırlar, verdikleri mücadelelerle defalarca kanıtlamışlardır.
  vatan partili gençler bugün türkiye’nin en büyük gençlik kitle örgütüne önderlik etmektedirler.

  9. doğu perinçek seçkin bir düşünce, örgüt ve eylem adamıdır. 1964 yılından bu yana örgütlü mücadele içindedir. bu mücadele içinde kaleme aldığı 73 kitabı bulunmaktadır.
  siyaset, ekonomi, tarih, felsefe, sanat vb alanlarda yayınladığı eserleri ile doğu perinçek, ülkemizin yetiştirdiği seçkin bilim adamlarındandır.

  10. doğu perinçek’in hayatı vatana ve millete adanmış bir hayattır. mutluluğu, kişisel çıkar peşinde koşmakta aramamış, mutluluğu ülkeye ve halka hizmet etmede bulmuştur.
  “tam bağımsız ve gerçekten demokratik türkiye” şiarıyla 68 gençlik hareketine önderlik etmiş, 50 yıl boyunca bu ideale sadık kalmıştır.

  alıntı: https://www.ulusal.com.tr/…rekcesi-makale,7154.html
 • (bkz: sarhoşken entry girmek)

  isim benzerliğimi var acaba? bu kişiden mi bahsediliyor?
 • haydi siktirin gidin de oğuzhan uğur abiniz komikli videolar ile imza toplasın size. ne de olsa instagramda o kadar takipçisi var değil mi?

  hiçbir şekilde tatmin etmeyen sebepler. doğu bey şovenliği bıraksa da bırakmasa da ismi lekelendi. vatan partili arkadaşlar da nedense bu adamı çok yukarıda görüyor. anlamsız.
 • (bkz: diği pirinçik'i imzi virmik için 10 sibip)

  yıl olmuş 2018, hala doğu perinçek.

  ben yaşlandım ve hala doğu perinçek'in ne iş olduğunu çözemedim arkadaş.

  çok garip bir şekilde, kendisi ve tayfası çok kalabalık olduklarını falan zannediyorlar bir de.

  (bkz: doğu perinçek'in neden böyle olması)
 • 11-) 30lu yaslarini idrak etmekte olan jenerasyon, devlet baskanini gordugunde "ajan naber" diye selam verebilecek, muzigin ve ortamlarin cok daha tatlis oldugu yillara nostalji treni kaldirabilecektir.
 • doğu'dan sonrasını okumadım.
 • yoktur.
 • sadece bir tane sebep var aslında: aday sayısını artırmak. demokratik sistemlerde ne kadar fazla seçenek olursa seçim o kadar demokratik olur. doğu perinçek'i hayatım boyunca sevmedim. bu kadar agresif siyaset yapması hiç hoşuma gitmiyor. ama yarın gidip kendisine imzayı vericem. o da girsin seçime. ilk turda %2-3 oyunu alsın çekilsin kenara.
 • http://vatanpartisi.org.tr/…-la-neden-gorustu-10876

  perinçek, ne zaman türkiye’yi savunan bir meseleyi kamuoyu önüne getirse, ne zaman abd emperyalizminin planlarını bozsa, apo ile görüşme fotoğrafları basında boy gösterir. bu görüntüler, son on yılda en çok yayımlanan fotoğraf ünvanını kazanmış bulunuyor.

  perinçek, 1989 ekim ayında ve 1991 nisan ayında abdullah öcalan ile iki kez görüştü. perinçek, o zaman vatan partisi genel başkanı değil, 2000’e doğru dergisinin genel yayın yönetmeni idi. türkiye’nin hemen hemen bütün önde gelen gazetecileri, güneri cıvaoğlu, fatih altaylı, hasan cemal, mehmet ali birand, cengiz çandar ve diğerleri de, apo ile görüşmeler yaptılar. en son mit müsteşarı emre taner’in apo ile görüşmesi basına yansıdı (hürriyet, ….2005).

  apo görüşmesinin 2000'e doğru’da yayınlanması üzerine açılan ceza davalarında, iki ayrı aklama kararı ve bir takipsizlik kararı verilmiştir. (istanbul 2 nolu dgm’nin, 27. 6. 1990 tarih, e 1989/277, k 1990/148 ve 4.12.1991 tarih, e 1991/216, k 1991/454 tarihli kararları ile istanbul cumhuriyet başsavcılığı’nın hazırlık 1997/1777, k 1997/237 sayılı takipsizlik kararı)

  1991 genel seçimlerinde erdal inönü-deniz baykal’ın yönetimindeki shp, pkk ile seçim ittifakı yaptı. ama hiç kimse bu konuda bir kampanya yürütmedi; yürütmez. çünkü o ittifak, abd merkezli sistemin içindeydi. bu ittifakın içine 1991 seçiminde doğu perinçek’in genel başkanı olduğu sosyalist parti’yi de katmak istediler. ancak doğu perinçek bunu reddetti.

  özetle perinçek, abd’nin yeni dünya düzeni projesiyle bölgemizde milliyetleri ve mezhepleri birbirine düşürmek istedikleri koşullarda, türkiye’nin ve halkın birliğine hizmet eden bir çaba gösterdi. abdullah öcalan, yakalandıktan sonra verdiği ifadede görüşmeyi şöyle özetledi: perinçek, bize abd’nin ve avrupa’nın peşinden gitmeyin. bu yoldan bir yere varamazsınız. pkk’yi dağıtın, türkiye’nin bütünlüğü içinde yer alın telkinlerinde bulundu (apo’nun ifadeleri ve hürriyet, 18 mart 1999).

  sistemin istihbarat servislerinin ve gazetecilerinin apo ile görüşmesine ses çıkaran yok. ama batı işbirlikçisi sistemin denetimi dışında, türkiye için, türkiye halkı için, görüşme yapılınca, yıllardır sistemin bütün güçleri seferber edilerek kapsamlı bir propaganda kampanyası yürütülüyor. görülüyor ki, bir tek doğu perinçek’in görüşmesi, abd merkezli sistemi rahatsız etmiş. süpernato merkezli psikolojik savaşın boyutları, doğu perinçek’in mücadelesinin etkisini ve büyüklüğünü gösterir.