şükela:  tümü | bugün
  • ikisi aynı zeminde buluşsalar da aynı odada hem kuzu hem de kurt barınmaz.

kim kurt kim kuzu bilemem.

ama son yazısında perinçek; sultan abdulhamit üzerinden akp'yi çok cidd tehdit etmiştir.yazının başlığı; 'abdülhamit’in sonunu paylaşırsınız'

şu anda en güçlü muhalefet bile korkularından akp'ye bişey diyemezken; perinçek bu kadar kabadayı , saldırgan ve tehditkar bir dili nasıl ve neyine güvenerek kulanabiliyor?

bunu düşünmesi sözlükçülere kalsın artık..

cümlelerden örnekler;

''... abdülhamit’i tahtına oturtabilecek bir kuvvet bulunmuyor. abdülhamit’in yolundan gitmeye kalkışanlar, abdülhamit’in sonunu paylaşacaklardır....''

''...herkes biliyor. abdülhamit bayrağı açmak, türkiye’nin hürriyet ve istiklâl mücadelesinden intikam almaya kalkmaktır. ancak intikam alamazlar. 31 mart bayrağı altında toplananlar, 31 martın gittiği yere giderler. fetö ile yuvarlandığı çukurda buluşurlar....''

http://aydinlik.com.tr/…amitin-sonunu-paylasirsiniz
  • "ermeni soykırımı yoktur" diye sözde mücadele etmiş birinin söylemi.

demek ki aslında "türk soykırımı vardır" diyormuş.

hadi buradan yak; ne kadar da 'ulusal' değil mi?
  • şüphesiz ki, kendilerini "göt kılı" diye adlandıran malum kitleyi sinirlendirmiş tehdittir.

ibretle izliyoruz.
  • zamanlaması çok doğru.

(bkz: meclis kapatan 2. abdülhamid'in tbmm'ce anılması)
  • adam baya akp'ye ; ''fetö gibi yuvarlanıp çukura gireceksiniz demiş.''

ama akp sessiz.doğu perinçek gibi bir adamdan korkuyorlar mı nedir?
  • "ampul kardeş, rusya ile yakınlaşıyorsun ya hani, ben buraların inşaatına temelden girdim o yüzden beni aradan çıkartmaya kalkma fena çarpılırsın" gibi okuduğum açıklama.

saat geç oldu ondan herhalde.
  • ulusalcilar(hakki pekin perincek kanadi vs)-feto-akp(rte). feto akp bir olup devletten ve ordudan ulusalcilari tasfiye etmek icin ugrastilar. buyuk olcude de basarili oldular. sonra birbirlerine dustuler. ulusalcilar bunu firsat bilip eski dusmandan(feto) intikam alabilmek icin akp ile ortaklik ettiler (akp de en az onlar kadar hevesle yaklasti bu ise) ve bunda buyuk oranda basarili oldular. simdi intikam amalari gereken bir eski dusman daha var, bunu yaparlar mi gucleri yeter mi boyle bir niyetleri var mi izleyip gorecegiz. gerci kuklaci belli, ulkeyi feto perincek akp almis pek fark etmez.