şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu anda kampanya yapmak yerine ne alakaysa çin’de bulunan doğu perinçek’in dönüş hediyesi

  --- spoiler ---
  partimiz, çin'den türkiye'ye 300-400 milyar dolar kaynak aktarılmasının yolunu açacak. çin'in türkiye'ye yatırım yapmasını sağlayarak hem ithalatımızı azaltır, hem de bütün bölgeye ihracat yapacak bir sanayi kurarız. paylaşarak gelişme çizgisi izleriz. rusya ile tüm sorunları aşarız. aydınlanma ve laiklik türkiye'nin ihtiyacıdır. bu çin, rusya ve iran'la ittifak için de gereklidir. iran da laik bir türkiye'den yanadır.”
  --- spoiler ---
 • ne güzel kafalar hakikaten. merak ettiğim olay gerçekten kendisi de inanıyor mu cumhurbaşkani olacağına ya da partisinin % 5 i geçeceğine ?
 • doğu perinçek hırslı çalışkan ve iddalı bir liderdir yapacağım diyorsa yapar.denemesi bedava.
 • perinçekçi çomarların ağzının suyunu akıtan, ülkenin varlıklarının çin’e peşkeş çekilme hadisesidir, hediye değildir.

  perinçek çok sık gider çin’e. önce gizli kapaklı çinli devlet yetkilileriyle görüşür, sonra (bkz: şanghay üniversitesi)’ndeki türk araştırmaları merkezini göstermelik ziyaret edip iki saçmalar. her işini (bkz: adnan akfırat) çomarı görür, tabi ki şanghay’daki vatandaşları siyasi görüşüne göre fişlemekten vakit bulabilirse.

  biliyorsunuz akp hükümeti varlık fonu oluşturmuştu, o konsepte dış ülkelerden sıcak para dileniyordu. ilk zamanlar katar bae gibi arap ülkeleri tayyip’in işini görüyordu, ama sonra baktılar olmuyor başka kaynaklara yöneldiler. çin’den para dilenmek için de doğru adam olarak perinçek’i seçtiler. ne de olsa akp’nin yatak partneri ve çin’le kadim ilişkisi var.

  ve bu çin’den para koparma hadisesi yaklaşık 1 yıldır gündemdeydi. artık perinçek ve tayyip çin’e ülkenin hangi zenginliklerini peşkeş çektiyse, çin de o miktarda parayı vermiş bizimkilere. tabi haber doğruysa.

  bir de gelmiş diyor ki doğu bey çalışkan adamdır. yapacağınız algıya tüküreyim.

  --- spoiler ---

  hav hav hav hav
  --- spoiler ---

  ha ayrıca;

  --- spoiler ---

  iran da laik bir türkiye’den yanadır
  --- spoiler ---

  ahahahahahaha.
 • türkiye'nin derdi vatan partisi'nin derdidir. iktidarda olmasa, hatta parlamentoda temsil edilmese dahi, vatan partisi bu vatan için çözüm üretmek zorundadır. bu, öncü parti olma görevinin gereğidir. nitekim vatan partisi ve doğu perinçek, devletin ve hükümetlerin adım atmaya korktuğu konularda cesurca çözümler üretmekten çekinmemiş, pek çok konuda türkiye'nin çıkış yolunu çizmiştir.

  vatan partisi'nin türkiye ekonomisini yaklaşan çöküşten kurtarma ve üretim ekonomisini tesis etme yolunda attığı adımları olumlu karşılıyorum. vatan partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayı doğu perinçek, seçimden önce planlanmış bir programla resmî davetli olarak gittiği çin halk cumhuriyetinde 3 gündür temaslarda bulunmakta ve bir nevi millî görev icra etmektedir.

  perinçek'in girişimleri ile çin'in trilyon dolarlık yatırım bütçesinden türkiye'ye pay ayırması ve sanayiye yatırım yapması, türkiye'de üretim ekonomisinin kurulmasına katkı verecek, cari açığı azaltacak ve bunun da ötesinde türkiye'ye çin'den know-how (teknik bilgi) aktarılmasını sağlayacaktır. bunlar türkiye için azımsanamayacak önemi haiz girişimlerdir. başarıya ulaşmasını diliyorum.
 • bu adam çok enteresan geliyor. hiç bir resmi adı olmamasına rağmen devlet adına iş yapıyor. devletin gittiği yöne bu adam önceden gidiyor devlet onu takip ediyor. ajan ya da elçi gibi görev yapıyor gibi geldi bir ara. herkesin bildiği 15 temmuz da onun devlet kadrolarının devlete sahip çıktığı algısı var. sanki kendi paralel evreni var. o 400 milyar getiremez ama devletimiz yakında bu rakamlar bir iş birliği antlaşması yaparsa şaşırmam. zira bu adam cumhurun başı olamayacağını bilecek kadar akıllı.
 • buradan da anlıyoruz ki 20’sinde maocu, 40’ında, 60’ında da maocu
 • jet fadıl cumhurbaşkanı olsa ve arap ve afrika ülkelerini saadet zincirine katsa nasıl olacağını düşündüğüm durum
 • amerikan emperyalizminden çıkarıp, ülkeyi çin emperyalizmine peşkeş çekme çabası.