şükela:  tümü | bugün soru sor
 • twitter'da iddia edilmiş vakıadırmilli devlet adamı
  bu da (bkz: mehmet farazi öterkuş)tan
  kapak
  tek bir harf yüzünden espri kasanları şu başlığa alıyoruz
  (bkz: yalnız o gerizekalıdaki anın üzerinde inceltme var)
 • (bkz: dou perinçek)

  başlık dou perinçek diye açılmıştı, taşınınca patladık.
 • douglas perinçek

  edit: alttaki yorumlardan biri "ben zaten apo'ya çiçek verirken anlamıştım ne kadar milli olduğunu!"
 • (bkz: mao perinçek)
 • vatan partisi acıklamasıyla milli olması ispatlandı
  vatan partisinin açıklaması:
  "1- dava, türkiye’deki kimi işbirlikçilerin iddia ettiği gibi bir “yolsuzluk” ya da “rüşvet” davası değildir. zaten türkiye’deki bir yolsuzluk iddiasının abd mahkemelerinde görüşülme olanağı yoktur.

  2- söz konusu dava iddianamesinde açıkça ilan edildiği üzere, yargılamanın asıl konusu iran’a yönelik abd ambargosunun delinmesidir. ancak bu durumda da yargılama kanunsuzdur. çünkü türkiye’nin iran’a yönelik bir ambargosu olmadığı gibi uluslararası bir ambargo da söz konusu değildir.

  3- türkiye ve iran arasındaki ticaretin abd tarafından yargılandığı görülmektedir. bu dava açıkça türkiye’nin egemenliğini hedef almaktadır. türkiye’nin başka bir ülkeyle yaptığı ticaret, ya da para alış-verişi üçüncü bir ülkede yargılama konusu yapılamaz. abd küstahça kendisini dünyanın hem hâkimi hem de savcısı zannetmektedir.

  hedef türkiye-iran dostluğu

  4- davanın savcısı tarafından hazırlanan sözde şemanın başında iran islam cumhuriyeti dini lideri ayetullah ali hamaney ve önceki cumhurbaşkanı mahmut ahmedinecad’ın isimleri görülmektedir. davanın hedeflerinden biri de türkiye cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’dır. bu durum bile başlı başına türkiye-iran dostluk ve ticaretinin yargılandığını göstermektedir. türkiye ve iran abd ve batı basınında “suç ortağı” olarak ilan edilmektedir.

  5- davanın zamanlaması da ilginçtir. türkiye’nin rusya ve iran’la birlikte suriye’de kalıcı barışı sağlamaya çalıştığı bir dönemdeyiz. yine de abd’nin zarrab tertibinin türkiye’yi teslim alamadığını, türkiye’nin batı asya’daki komşularıyla ilişkilerini daha da kuvvetlendirdiğini söylemeliyiz.

  6- abd ve işbirlikçileri türkiye’de bir kamuoyu yaratmak için ısrarla “rüşvet, kara para, kol saati, ayakkabı kutusu” edebiyatı yapmaktadır. ilkokul çağındaki bir çocuk bile konunun “kol saati” değil, iran’a yönelik abd ambargosunu delmek olduğunu bilmektedir. ortada bir yolsuzluk varsa bunlar bağımsız türk mahkemelerinde yargılanacaktır. new york mahkemelerinde değil. türkiye, abd’nin 51. eyaleti değildir. “rüşvet, yolsuzluk” edebiyatıyla perdelenen şey türkiye’nin milli egemenliğidir.

  7- davanın savcısının “sürekli ensenizdeydik” beyanı da oldukça dikkat çekidir. bu abd’nin türkiye’de usulsüz dinleme ve izleme yaptığının açık itirafıdır. abd yargı makamlarının ya da kolluk güçlerinin türkiye’de dinleme ve izleme yetkisi bulunmamaktadır. dava bu yönüyle de gayrı meşrudur.

  8- davanın başından sonuna kadar her aşamasında fetö’nün izi vardır. abd’nin kuklası olan fetö’cüler, türkiye düşmanı her olayda olduğu gibi bu davada da devrededirler. ergenekon ve balyoz tertiplerini yapan kaçak hâkim ve savcılardan, chp milletvekili unvanı kullanan ve bugün abd’de yaşayan kimselere kadar uzun bir fetö’cü listesi dava için seferber olmuştur.

  9- türkiye’nin egemenliğini tanımayan ve komşularıyla ticaretini “suç” ilan eden bir davaya türkiye’de alkış tutanların olduğunu görüyoruz. bunların durumu ibretliktir. muhalefet edeceğim derken ülkeye ihanet noktasına sürüklenenler vardır.

  10- chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu’nun abd’de görülen davayla eş zamanlı olarak gündeme getirdiği,kamuoyunu ikna etmeyen ve belgeleri basınla paylaşılmayan bu yüzden de “balon” olarak kalan iddialarının da bu operasyonun bir parçası olduğunu söyleyebiliriz. abd’deki dava için türkiye’de kamuoyu yaratma görevi bu çevreye verilmiştir.

  11- hem chp hem de hdp sözcüleri türkiye’nin egemenliğini tanımayan söz konusu davayla ilgili ısrarla şahsi bir dava algısı yaratmaya çalışmaktadır. öyle ki bu partilerden bazı milletvekilleri, davayla birlikte abd’nin akp’yi iktidardan indireceği ve kendilerini iktidara getireceği hülyalarına bile kapılmışlardır. bunları uyarıyoruz. muhalefetle ihaneti birbirine karıştırmayın. türkiye’de siyaset yapan hiçbir güç, türkiye’nin egemenliğinin karşısında konumlanamaz.

  11- ilan ediyoruz. vatan partisi iktidarında bağımsız ve egemen bir devlet olarak türkiye, iranda dâhil olmak üzere bütün komşularıyla ve dünya ülkeleriyle her türlü ticari ilişkiyi kuracaktır. abd’nin tehditlerine boyun eğmeyecektir. vatan partisi coni’ye o günlerin geçtiğini, başka bir dünyanın kurulduğunu tekrar tekrar hatırlatmaktadır, hatırlatmaya da devam edecektir.

  12- abd’nin “hakan atilla davası” ne türkiye’de ne de iran’da iğne ucu kadar etkisi olmayacak zavallı bir çırpınıştan ibarettir. artık dünya avrasya çağına girmiştir. abd’nin siyasi, ekonomik tehditlerini savuşturacak birikim türkiye’de vardır. hiçbir tertip, vatan bütünlüğünü koruma temelinde kurulan türkiye, iran, ırak, suriye, rusya birlikteliğini engelleyemeyecektir. "
 • hem yerli, hemi de milli.

  eksik tanimlamadir.