şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: yalnızlığın oyuncakları)

  kitap, film, müzik, puzzle ve çeşitli hobiler...

  bu yaz içinde ben olacağım o. alışmaya çalışıyorum şimdiden.

  (bkz: zorunlu hizmet)

  uzak doğudan gelen edit: 6 aydır ığdır'da ikamet etmekteyim.
 • benden küçük olsa bile elini öperim vatanının çocuklarına bişeyler öğretmek için ordadır.
 • onun şantiyede barınan mühendis versiyonunu şu an ben yaşıyorum. haftanın ortanca günleri bayağı eğlenceli, internet varsa sıkıntı yok. haftanın cuma ve cumartesi günleri tam bir hezimet. sen de diğer kıçında kurt kaynayan arkadaşların gibi geceleri eğlenmek istiyorsun. pazarları da tatil zaten, eve geçersen güzel. bütün gün yatağında da yatabilir, erken uyanıp günü de değerlendirebilirsin. pzt gününden bahsetmedim bile farkettiyseniz...
 • canım arkadaşımdır kendisi, ilkokul üçte bir tanıştık o gün bu gündür ayrılmadık. ha üniversiteler ayrıldı, bölümler ayrıldı ama olsun hep beraberdik biz. şimdi atandı canım benim "sana hakkımı helal etmiyorum" diyebilen öğrencileriyle uğraşıyor:) bana göre en kolay meslekler arasında olsa da ona göre çok yoruluyor öyle olunca okuldan dönünce bişey yapmaya dermanı kalmıyor, yazılıları okuyor, soru hazırlıyor kendisi. oldu bitti dizi sevmiştir e biraz da dizi izliyo öyle günler geçiyor.
  ha bide birini bulmaya çalışmıyor, askerdeki sevgilisini özlüyor bu aralar. allah sevenleri tez vakitte kavuştursun ne diyeyim.
 • 'bu ülke de kadınların çalışması yasaklansın' fikrime çok harika ve ne yazık ki üzücü bir rol model olmuş kızdır.

  bu gencecik kızlarımıza mı kaldı böyle bir ağır sorumluluk, türkiye'de hangi bölge olursa olsun 3 kuruş için elalemin çocuklarını sözde eğitmek, ders kitaplarındaki iki üç satırı okumak vs. için sen git bilmemkaç sene oku, ailen vs. seni 3 kuruş için aman kızım öğretmen benim bir halt artık olayını taslasınlar, ayakları sağlam yere basıyor ekmeğini kendi alıyor dramasıyla böbürlensinler diye sınav stresini aşıp evinden uzak herhangi bir bölgeye atanmaları. ailen seni düşünmüyor daha sözde çok bilinçli, aydın olacak baba müsveddesi o adam düşünmüyor seni daha tabi devlet de bunları gözünü kırpmadan tek bir sınavla oralara gönderir koşullara bakmaksızın. herkes işine geldiği gibi davranır bu ülke de tabi.

  defolsun, plazalarda, ofislerinde, yaşanılacak şehirlerde görev yapan ağzından formlu yulaflı bisküvi saçan sözde erkekler gönderilsin oralara, bütün türkiye'de nereye olursa oraya. işlerine gelmeyince de biz kadın erkek diye ayırmıyoruz tatavası. yok bu kızlar erkek arıyormuş kaçacak, istediği yere atanacak, sonra yok sosyallikmiş yok bilmemne.

  neyse sinirden beyine kan sıçratmaya gerek yok cidden gece gece, güzel beynimi yoramam daha fazla. üzücü final, yazılacak daha çok şey var da kestik burada.
 • senin o muhabbetini yaptığın kız ana kucağından ayrılıp allahın unuttuğu dağın başında köpek bağlasan durmayacak köy lojmanlarında kalıyor.

  senin o muhabbetini yaptığın kız sen evde kombiden çıkan sıcak havayla mayışmışken kömür taşıyıp ısınmaya çalışıyor.

  senin o muhabbetini yaptığın kız her gün soba zehirleyecek korkusuyla yaşıyor.

  senin o muhabbetini yaptığın kız sen pc başında yayılıp ekşide takılırken tipi eşliğinde kapı önünde bekleyen kurt sesini dinliyor.

  senin o muhabbetini yaptığın kız sen kıçı kırık köpek gibi gezerken köy yolunun açılmasını bekliyor.

  senin o muhabbetini yaptığın kız sen her istediğinde kombini açıp duşa girerken suyun gelip banyonun sobayla ısınmasını bekliyor.

  senin o muhabbetini yaptığın kız cahil bırakılmış bir toplumun içinde insanlara bir umut olmaya çalışıyor.

  o yüzden böyle bütün gün bilgisayar başında yayılan vasıfsızların ağzına alırken bir destur demesi lazım, e mi canım benim.
 • kuzenimin kızıdır.

  sıfır makyaj + türban kamuflajı yapmaktadır.

  buna rağmen gerek esnaf, gerek subay-polis kısmından çekmediği çile kalmadı.

  nedir bu türk erkeğindeki öğretmen sevdası arkadaş? oraya giden bekar bir öğretmen illa evlenmek zorunda mı?
 • vatan hainliğinin genetik olduğu topraklarda eğitim vermeye çalışan kızdır. hele eğer türkse, doğulu orospu çocuklarının nefret ettiği kızdır. o kadar körelmiş, o kadar nefret dolularki anasını siktiklerim gelirler öğretmenler gününde hocam bize ne aldınız sizin çok paranız vardır diye nohut beyinleriyle laf sokmaya çalışırlar söz konusu kızlara. gerçi kedi, köpek gibi onar on beşer dünyaya gelen piçlerin fazla suçu yok orospu analarıyla gavat babalarının doldurduğu piçlerdir bu öğretmenlerimize nohut beyinlerle laf sokmaya çalışanlar.