• daha önce kendisi ile madde bağımlılığı konulu uzaktan eğitim programında çalışma imkanı bulduğum, her işin hakkını veren tiyatrocu.

yolun ve bahtın açık olsun güzel insan.
  • tek başına oynadığı kafka'nın maymunu oyunundaki performansıyla sanat kurumu övgüye değer erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür.. tebrikler..
  • kafkanın maymunu oyununu oynayan muhteşem insan . kişiliği ayrı güzel, oyunculuğu ayrı. bu sene hem kendi oyunundan hem de 12 öfkeli den iki de ödül aldı.iyi ki var, tüm oyunlarının takipçisiyim.
  • oynadığı kafka'nın maymunu isimli oyunun açıklaması şu şekilde;

--- spoiler ---

şöyle düşünün, bir yazar var içindekileri dışa vurmak isteyipte vuramayan. haykırsa kodese, yazmasa vicdanına tutsak olacak... bir şekilde insanlığa ışık tutamadan yok olup gidecek.
    bu yüzden birşeyler yapmalıydı, bir çare üretmeliydi ve bu çareyi yine sanatıyla buldu ve başardı. "franz kafka". önce "dönüşüm" adlı hikayesiyle kendi düşüncelerini bir böceğe yükledi ama buda yetmedi bir canlı daha üretmeliydi insanlığa sesini duyuracak ve bu da "akademiye rapor" adlı hikayesiyle bir maymun yarattı ve bu "kafkanın maymunuydu".
    "siz insanlar arasında yaşadığımdan dolayı sıkça gördüm nasıl ihanete uğradıklarını bu özgürlük idealinden dolayı" kafka’nın maymunu
    --- spoiler ---

arkadaş insan hiç mi bakmaz oynadığı oyunun açıklamasına, ayrı yazılması gereken de'ler, da'lar bitişik yazılmış (isteyipte nedir yahu). yemin ederim şu açıklamayı gördükçe oyuna bilet alasım gelmiyor. maalesef böyle ufak detaylar, çok emek verildiğini düşündüğüm oyunun bütün çekiciliğini alıp götürüyor. zira bu şekilde sanatla uğraşan, aydın olarak tanımlanması gereken insanların bu gibi konularda daha hassas olmasını beklerim ben (de'lerin yazılışına takmış güruha mensubum zira).

bunların dışında kendisi behzat ç. 4. sezonunun ilk bölümündeki, nargile mekanında kız kesen ve nargilenin haram olmadığını, olsa olsa mekruh olacağını belirten tıfıl cinayetçi rolünde oynamıştır.

tam adı doğukan nazif soykök'tür ayrıca.

aylar sonra gelen edit: gelişme var, bazı yazım yanlışlarını düzeltmişler ama hala yanlış yazılan bölümler mevcut. "önce "dönüşüm" adlı hikayesiyle kendi düşüncelerini bir böceğe yükledi ama buda yetmedi bir canlı daha üretmeliydi insanlığa sesini duyuracak ve bu da "akademiye rapor" adlı hikayesiyle bir maymun yarattı ve bu "kafka’nın maymunuydu"." kısmındaki ilk "bu da" bölümü de ayrı yazılmalı. keza "bu yüzden bizde kafka gibi düşünerek onun ruhunu yaşatarak sahneye yansıtıp insanlara ışık olmaya geldik." kısmındaki "bizde" ifadesi "biz de" şeklinde düzeltilmeli. bunları da düzltirseniz bir sonraki oyuna bilet alırım sanırım*.
  • samimiyeti , dürüstlüğü ve harika oyunculuğuyla ,kısa sürede ankara ve diğer illerde halkın sevgisini ve saygısını kazanmış genç yetenek. doğukan bey hakkında yazılan olumsuz bir yoruma şaşıyorum doğrusu , bence oyununa giderek oyun çıkışı o müthiş sıcaklığını ve saatlerce süren sohbetine asla doyum olmuyor. farkettiniz mi? bilmiyorum ama her röportajını dikkatle dinliyorum. dediği tek bir şey var. "ben sanatçı değilim , sanat işçisiyim." diyerek mütevaziliğini dile getiriyor. otogarda çalışırken kendimi bu sektörde buldum diyerek ise bu işi elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum demek istemiştir. ben bizzat oyununa giden bir seyircisi olarak oyunculuğuna bayıldım. ayrıca mütevazılığı bambaşka ve bir çok oyuncuya ders niteliğinde. ne diyeyim efendim , tek yapacağınız şey sezonda fade sahnesine gidip , kafka'nın maymununu izlemek olsun. oyuna gitmemek için basit bahaneler üretmemenizi tavsiye ederim. çünkü gerçekten bir emek var. biz doğukan beyi insanlığını sevdik ve bu sevgi diğer insanlara da hızla yayılmakta. başarılarının devamı dilerim sevgili doğukan.
  • oynadığı kafka'nın maymunu oyunu ile;

"macaristan evrensel genç sanatçı özel jüri ödülü"ne ve çek cumhuriyeti'nde de "franz kafka genç yetenek ödülü"ne layık görülmüştür..

tebrikler..

edit: ingiltere'de "yılın en başarılı genç sanatçı ödülü'ne de layık görülmüştür.. yeniden tebrikler..

niceleri daha olsun..
  • tek kişilik muhteşem performansıyla kafka'nın maymunu oyunu ile tanıdığım, şimdilerde yine tek kişilik performans sergileyeceği deliliğe övgü oyununu merakla beklediğim isim.

edit: deliliğe övgü'de maalesef çok kötüydü. prova gibi bile değildi. defalarca replik unuttu. zaten bir kez unutunca insan demoralize oluyor haklı olarak ve devamı da geliyor. keşke bu derece hazır olmayan bir oyun sahneye konmasaydı. tiyatro adına üzücü bir durum.

instagram'dan takiplediğim bir isim. sevdiğim biri olmasa salonda kalmaz yarıda çıkardım. seyirciye saygısızlık olarak nitelendirirdim ama sabrettim. naif, iyi kalpli, sevgi dolu biri çünkü ve o kadar da kredisi olsun dedim. eminim hatalardan ders çıkarıp en iyi şekilde dönecektir.
  • işitme engelli miniklerle yaptığı projede tanıdık kendisini. inanılmaz insan. muazzam ötesi bir insan. sonrasında “kafka’nın maymunu”, “12 öfkeli”, “deliliğe övgü” oyunlarıyla takibimizi sürdürüyoruz. bize ilham veren mücadeleci bir sanatçı. çok güzel yaşam enerjisi var. ve ayrıca çok yetenekli. avrupa’dan muazzam şekilde ülkemize 3 ödül kazandırmış mütevazı bir kişilik. yakın zamanda kafe de rastladığımızda yanına gider gitmez o güzel gülümsemesi, samimiyeti, sıcaklığı bambaşka bir insan. kaliteli sohbetiylede bizi ziyadesiyle mutlu etti. seni seviyoruz doğukan soykök :)
  • ilk başlarda bu kadar iyi olmaz dediğim isim. arkadaşımın zorla “kafka’nın maymunu” oyununa götürmesiyle o kadar iyi olduğunu anladım. seyirciyle bağı kurmuş bir gönül adamı olma yolunda ilerliyor. migros markette çalıştığını alışveriş yaparken de öğrenmiş oldum. kendimi tanıttım biraz mahcup olmuştu. ama orada da müşterilerine karşı nazikliği mükemmeldi. etrafına adeta neşe saçıyordu. sohbet ederken “yaptığım iş ne olursa olsun severek yapıyorum.” demesi…dik duruşu, azmi, kimse boyun eğmeyişi ve sanatına sahip çıkması çok güzeldi. adımların sağlam doğukan soykök… bir gün bu alınterinin hakkını fazlasıyla alacaksın. çıktığın yerden kimse seni kolay kolay indiremeyecek. yolun açık olsun güzel insan…
  • 2016 yılında sakm’ de mezuniyet oyunu olan, dario fo ödenmeyecek ödemiyoruz! oyunuyla kendisini tanıdım. 2.5 saatlik performansıyla seyirciyi dakikalarca hem güldürdü hem de ağlattı. o zaman belliydi mayası. yine sakm yapımı olan doğaçlama ekibinde izledim. seyirciden aldığı bir nesne sözcüğünü dakikalarca doğaçlayarak gülmekten gözlerimizden yaş getirmişti. sonrasında kafka’nın maymunu ve deliliğe övgü… yıllar geçtikçe daha kaliteli bir oyuncu haline geldi. ve kendisini çok güzel yetiştirdi.. kağnı tiyatroyu kurdu ve büyük küçük demeden herkese örnek oldu. ankara’ya bence özel tiyatroda yeni bir soluk getirdi. şundan çok eminim geleceğin şener şen’i , ferhan şensoy’u , müşfik kenter’i olacak potansiyele sahip bir genç… çokta saygılı, ahlaklı, samimi ve nezaket sahibi… bir de seyircisine asla sırt dönmüyor… fuaye alanında hepimizle tek tek ilgileniyor.. müthiş bir çocuk. yolun açık olsun doğukan soykök. bir marka olma yolunda ilerliyorsun.
hesabın var mı? giriş yap