şükela:  tümü | bugün
  • baba ölmüşse anlamını tamamen yitirmiş gündür.
  • insana sabahtan akşama kadar servet kocakaya'dan doğumgünümde şarkısını dinlettiren hüzündür.
  • bir yaş daha yaşlanmanın ve her nefeste ölüme biraz daha yaklaşmanın telaşıdir.
  • 17den sonra çöktü o hüzün zira teoman 17sini artık benim için söylemiyor gibiydi.
  • yıllar ilerledikçe anlamlı hale gelir. özellikle 35'ten sonra. 36, 37'de daha belirgin hale gelir. 38'de ise artık kabullenme, çaresizlik sonucu yok olur.
  • yeni güne elbet gülümseyerek uyanacaksınız lakin geceden başlamıştır ve bitmeyecektir o hüzün.
  • lan bi yıl daha yaşlandım ve hayallerim hayal olarak orada öylece duruyor çıkmazı. insan hayattaki terslikleri aşmak, bazı şeyleri değiştirmek, istediği arabayı, aşkı, hakkettiğini düşündüğü mutluluğa ulaşmak ister, bunların çok azı çaba sarfeder ve daha da azı çabasının karşılığnı bulur ve bulanların çok çok azıda durumdan memmnun olmakta iken, diğer bir çoğu ise peri annenin sihirli değneğini beklermiş gibi hayalleri hayal olarak kalmasına hayıflanır ve yaşamın sıradanlığı içinde kaybolmuşluğuna hüzünlenir. bu basit durum değerlendirmesinde.
  • benim için bu sene erken gelen duygudur.

yine başladık anlayacağın, yine bi keder, içemediğim halde yine bi sarhoş olma isteği, dizlerime vurarak ağıt yakma eşiği...

yarın olmasın allah'ım.
  • bu basligi gorunce kendimi yalniz hissetmedigime cok sevindim.

ben bu hissi soyle yorumluyorum ; sahsen dogum gunume oldum olasi cok onem vermisimdir vermiyorum diyenler de yalanci bence. butun sene boyunca sadece bir gunu bekliyoruz ve ozel gecmesini dusunuyoruz. tabi bu 1/365'lik dilimde dogum gununuze pis yedili oynayarak girmisseniz ayriyetten ozel bir sey olarak aile pastanesinde cay icip tek kisilik kek gibi bisey uflemisseniz insan uzuluyor yani. neyse buna da sukur hehe
  • facebook ve mesaj harici doğum günü kutlanmayan insanlar için geçerli olan hüzündür.