• bugün kutladığım gün. kutladığım derken lafın gelişi. telekom, garanti falan mesaj attı. koca koca insanlar neden doğum günü kutlar canım sıradan bir gün işte.
  • bugün benim doğum günüm. normalde de öyle coşkuyla kutlayan çevresinden hediyeler bekleyen biri değilim. fakat bu yıl daha bir içimden gelmiyor. büyük bir eksik var çünkü. annemsiz ilk doğum günüm.

dedim ya doğum gününümü kutlayan / kutlanmasını bekleyen biri değilim. fakat benim ve kardeşimin doğum günü için bir rutinimiz vardı. annemin yanında da olsak uzağında da olsak hiç şaşmazdı. annem doğum günümden bir gün evvel aramalara ya da anlatmalara başlardı. şimdi sancım geliyor. şu saatte hastaneden içeriye giriyoruz. ta ki gece 1'e yani benim doğduğum saate kadar. 9 temmuz saat 1'de arar iyi ki doğmuşsun, iyi ki doğurmuşum derdi canım annecim. iyi ki doğurmuşsun annelerin en güzeli diye cevaplardım her seferinde. bu sene olamadı annem. bu sene sesindeki o mutluluğu hissedemedim. iyi ki doğurmuşsun diyemedim.

iyi ki annem olmuşsun ama annem. her aklıma geldiğinde gözlerimin dolması bundan. biliyorum üzülmemi istemezdin. üzülmüyorum, sadece özlüyorum annem.
  • şahsen kutlanmasını saçma bulduğum bir gün. doğduğumuz gün ayni zamanda ölümümüzün de garantilendiği bir gün sonuçta. bir nevi sonun başlangıcı. yine de siz bilirsiniz tabii. pasta yemek güzel.
  • günlerden 18 temmuz. benim doğum günüm. hep yılın en güzel günü olarak yaşamaya çalıştığım, sağlık, mutluluk, huzur, başarı dilediğim gün.

35 oldum. allah’ıma binlerce şükürler olsun ki bir yol arkadaşım var artık. yanlız değilim. geçen sene öyle dilemişim. hayatımın en güzel yılı olur inşallah demişim. bu yıl için ise hayırlı bir evlat sahibi olmak dileğim.

doğum günüm kutlu olsun. sağlık, huzur, başarı, mutluluk dolu bir yıl olsun. bir yıl sonra çok güzel bir yıldı diye editlemek dileğiyle.
  • hoşgeldin 21. yaşım :)

çok yoruldum, çok yoğundum ama her şeyine değdi. bir tarafım hala çocukken bir yandan büyüdüğümü de hissediyorum. tabii ki zor günlerim de oldu. bi düştük bi kalktık diyelim ama olumsuzlukların hepsini kolayca tolere edebildiğimi, birçok şeyi umursayamadığımı, üstesinden gelebildiğimi gördüm. bunun bana verdiği inanılmaz bir mutluluk var.

şimdi dışarıda çok güzel günler var ve ben yaşamak için sabırsızlanıyorum.
  • mücevherim üc yasinda.
  • yeni yaş hayata yeni bir sayfa…hayatın hep güzellikler getireceğini sürprizlerle dolu olduğunu düşünürdüm. ancak sevdiklerinizi kaybettiğinizde gerçeklerle yüzleşiyorsunuz hayat sizi asıl o zaman büyütüyor olgunlaştırıyor ve destek veren sadece aileniz ve dostlarınız oluyor.
    26.yaşım bana hayata dair dersler çıkardı. doğum gibi ölümünde olabileceğini gösterdi. aslında kısacık ömrümüzde her anımızın kıymetini bilmemizi, sevdiklerimize sıkı sıkı sarılmamızı, seven kişilerin koşulsuz şartsız her daim yanımızda olduklarını,
    göz yaşımızı bizi üzenler için akıtmamamız gerektiğini öğretti.
    27. yaşım hoş geldin…
  • vay be ! ben bile 29 oldum .
  • bugün, 30'a gelmeden önceki son dönemecin başlangıcı olan gün.

neredeyse hiç mutlu değilim şu anda. istisnai şeyler hariç genel olarak başarısız bir 28 yıl geçirdim ve umarım bu yıl, durumları tersine çevirebilirim. kendimi yıllarca hırpaladığım için de, kendimden af diliyorum.
  • her sene bir öncekinden daha mutsuz ve umutsuz geçiyor sanki. merhaba 25! daha bitmiş bir haldeyim. ülkemin ciğerleri çatır çatır yanıyor, kapıları açılmış sonuna kadar, adeta işgal altında. biraz nefes almak için dışarı çıksam başka ülkede gibiyim, tedirginim. mesleğime dair umudum yok, her yıl kontenjanları delicesine artıyor. bunca yıl verilen emeğin karşılığını alma hayalim kalmadı. yurtdışına çıkmaya dair umudum yok. refaha kavuşmaya dair umudum yok.
    yaşamak umut etmektir, benim bazen hiçbir şey için umudum kalmıyor.
hesabın var mı? giriş yap