şükela:  tümü | bugün
 • bir esin engin eseri. sevgiliye armağan edilesi şarkıdır. sözleri bir o kadar güzeldir.

  yine bugün sevgiliden mektup var, mektup var.
  içindeki gonca bana yadigar, yadirgar.

  derli günün dertsiz olsun sevgili
  doğum günün kutlu olsun, sevgili.x2

  acı günün tatlı olsun sevgili,
  doğum günün kutlu olsun, sevgili.x2

  gurbet oldu seni benden ayıran, ayıran
  resimdeki gülüşün tek hatıran, hatıran.

  derli günün dertsiz olsun sevgili
  doğum günün kutlu olsun, sevgili.x2

  acı günün tatlı olsun sevgili,
  doğum günün kutlu olsun, sevgili.x2 (neşeli bir müzik eşliğinde eller çırpılır)*

  1974 tarihli bu plak, ön yüzünde dogum günün kutlu olsun arka yüzünde ise; hoşgeldin yeni yıl ile şenel plaktan arz-ı endam etmiş.
 • ismail yk'nın psikopat albümünün 11 numaralı şarkısı. sözlerini de yazayım tam olsun:

  doğum günün kutlu olsun
  gözyaşın sevinçten olsun
  mutluluklar senin olsun yar
  bakışların ömre bedel
  gözlerin senden de güzel
  iyi ki de sen doğmuşsun sen
  doğum günün kutlu olsun
  gözyaşın sevinçten olsun
  mutluluklar senin olsun yar
  bakışların ömre bedel
  gözlerin senden de güzel
  iyi ki de sen doğmuşsun sen
  dilediklerin olsun gönlünce
  isterim mutlu ol bütün ömrünce
  bir yıl daha geçti iyi ki sen varsın
  yakışıyor sana sen gülünce
  doğum günün kutlu olsun
  gözyaşın sevinçten olsun
  mutluluklar senin olsun yar
  bakışların ömre bedel
  gözlerin senden de güzel
  iyi ki de sen doğmuşsun sen
  doğum günün kutlu olsun
  gözyaşın sevinçten olsun
  mutluluklar senin olsun yar
  bakışların ömre bedel
 • (bkz: doğum günü)
  (bkz: ahmet kaya)
 • facebook adı verilen sanal ortamda herkesin hiç sevmediği kişi bile olsa gülücükler dağıtarak söylediği pardon yazdığı sözcük. eskiden bir anlamı vardı. az kişiden duyulurdu değerli olurdu. şimdi hiç öyle değil. " seni seviyorum "klişesine döndü. herkesin ağzında sakız gibi. yapmacıklıkta son nokta. hiç kutlamasınlar hiç kutlamayayım tercihim.
 • “merhaba sevdiğim, merhaba canımın içi, merhaba çocuğumun anası.

  gül kokulum, gül bakışlım, seninle uyumak, huzur veren nefesini hissetmek, seninle uyanmak bu sefil bedene verilmiş en büyük hediye olsa gerek.

  yüreğimde kapladığın yer her geçen gün büyüdü, daha da büyüdü. kat be kat büyüdü.
  o kadar ki tüm benliğimi kapladı. bir ben var ya benden içeri, işte o sensin. bir aşk, bir sevda, bir tutku nasıl tarif edilir pek bilemiyorum ama, sen sana olan zaafımı zaten biliyorsun.

  doğum günün kutlu olsun. iyi ki doğdun, iyi ki varsın. seni seviyorum.”
 • ermenice karşılığı için (bkz: #27979563)
 • bugün senin doğum günün. bugün sen artık 30 yaşında koskoca bir adamsın. bugün seninle birlikte geçirdiğimiz 11. yaş günün. birlikte daha nicelerini kutlarız umarım.

  sabahları ben horul horul uyurken beni öpmeye çalıştığın, metro durağında sabırla her akşam beni beklediğin, yatakta yanımda uyurken ışık açıp kitap okumama kızmadığın, meyhane gezintilerine ciddi oranda ara verdiğin için teşekkür ederim.

  seninle bir seneyi biraz aşkın bir süredir devam eden ev arkadaşlığımızın, daha nice doğum günü, ortalıkta koşturacak çoluk çocuk ve birlikte paylaşılacak seyahatler, anılar, üzüntüler, kahkahalarla yaşanmış bir hayata dönüşmesini diliyorum.

  seni çok seviyorum. iyi ki doğdun, iyi ki varsın, iyi ki bu balığın başının tacı oldun!
 • hırvatçası; sretan rodendan'dır.
 • başlangıcı ve sonu olmayan bir tutkuydu benimki. ne geldiğini fark ettim, ne de gittiğini kabullenebiliyorum. platonik kelimesinin gerçek anlamının beklentiden uzak olduğunu okumuştum ve dedim ki, evet yaşadığım bu olmalı. seni ilk gördüğüm an aklımda benim. aklımdan çıkartamıyorum değil ama aklıma geldiğin zamanları seviyorum. insanların sen zaafımı bilmesini ve bir şekilde seninle aynı isme sahip birinin lafı açıldığında bana göz kırpmasını da seviyorum.

  ne halim varsa gör istemiştim oysa ben. her sabah sana uyandığımı bil istemiştim. yakınında olabildiğim günler, bana baktığın ve gülümsediğin her anı ama her anı küçücük kağıtlara yazıp sana vermek istemiştim. hiç plan yapmadım bunlar dışında. ve bazı geceler yalnız kaldığımda seni arayıp sadece 'gel' demek istedim. olacak ve biteceğin önemi yoktu. belki de bitmesiydi istediğim. bilmiyorum. sana dair emin olduğum tek şey, her defasında, seni gördüğüm karşılaştığımız her anda, ilk günkü gibi atması kalbimin. ve ben bu histen asla vazgeçmeyeceğim.

  hayatım boyunca istediğim her şeye sahip oldum ben. sonra bi baktım, birine ait olmuşum ve ona ait olmak sahip olunabilecek en güzel şey.o bunun farkında değil ya da daha kötüsü umurunda değil. cevabını asla bilmek istemediğim bi soru bu. hiç kazanmadığım için neyi kaybettiğimi de bilmediğim bi oyunmuş gibi.

  23 yaşımdayım şimdi. ve bu yaşıma kadar yolda gördüğüm birine karşı dahi içimde kalan, söyleyemediğim sözlerim yok benim. hiç yok. aklımda kalan ve yapamadığım. şuan şu dakika kapansa mesela gözlerim, derim ki evet zamanı gelmişti. öylesine dolu öylesine aklıma geldiğince yaşadım hep. bi sana söylemedim, bi sana belli etmedim. nedenini sorgulamıyorum. gerçek geriye kalandır ve senden bana tek bir şey bile yok. paylaştığımız ortak tek bir anımız yok. benim sana adadığım ve senin asla bilmediklerin var sadece.

  şimdi düşünüyorum da bunca sertliğimin bunca duygusuzluğumun arkasında sana hissettiğim ve asla değişmeyen o his benim insan kalan yanım gibi. hissedebildiğime dair bi iz. beklentilerimden en çok soyunduğum an. iyi ki doğdun. varlığına da iyi ki'ler sığdırabilmek isterdim ama yapamıyorum. iyi ki bir yerlerde gülümsüyor ve yılda kesinlikle 1 defa karşıma çıkıp gülümsetiyorsun beni habersizce. iyi ki doğmuşssun.

  edit: çok msj aldım teselli amaçlı ama keşke varolan birine yazılan şeyler olsaydı. panik yok, sakin.