şükela:  tümü | bugün
  • dogum suresince as erme geyiginden mutevellit homini girtlak yemekleri mideye inderen ve bunun neticesinde kilo alan ve bu kilolari dogum sonrasi veremeyen kadindir. erkekler de genel itibariyle evlenme sonrasi kilo alirlar ve bu kiloyu da kolay kolay veremezler. sadece bizim sorunlarimiz galiba bunlar. ya da degil. bilemeyecegim.
  • bu kadını diğer kadınların kartal gözleri ve müfettiş-yılan karışımı çatal dilleri hemen çapraza alacaktır ve ona denecektir ki:

"karnın kalmış..."

aygırsan anla, beygirsen dinle, çıkarabilirsen çıkar ondan sonra.
  • allah o kadının kocasına sabır versin. o kiloların en kısa zamanda gitmesi dileğiyle..
  • ben sahiden nasıl başardıklarını anlayamıyorum bu kadınların.
    3 ay önce ikiz bebek dünyaya getirdim. nerdeyse 30 kilo almıştım. doğum öncesi kilomdan 2 kilo fazlam var şu an. zaten ilk bir haftada 12 kilo gitmişti. hayatımda yemediğim kadar çok yiyorum özellikle de tatlı, süt yapsın diye. buna rağmen hızla gitti kilolarım.
    doğum sonrası kilo veremeyen kadını gerçekten anlayamıyorum nasıl oluyor da kilo veremiyor.
  • ilk doğumumda 18 kilo aldım. doğumdan sonraki 6 ayda hepsini verdiğim gibi, hamile kalmadan önceki kilomun da altına düştüm. zira işe 1 yıllığına ara vermiştim ve bebeği emziriyordum.
    ikinci doğumda 15 kilo aldım. ilk üç ayda 10 kilo gitti. 5 kilo fazla ile işe başladım. yoğun çalışma temposu sütümü kesti, süt azalınca süt artırıcı gıdaları denemeye başladım. su ile başladım, en son avuç avuç kaju fıstığı yiyordum sütüm birazcık artsın diye. bana 5 kilo aldırmak dışında hiç bir işe yaramadılar. çünkü bünye acilen lohusalıktan çıkıp, normal hayata adapte olmuştu. o yorgunluk ve stresle süt üretmesi mümkün değildi. 1.5 yıl sonra oğlum benim yerime bakıcısına anne demeye başladığında işi bıraktım. kilolar kendiliğinden gitti.
  • doğum öncesi alınan kilolar (aşırı olmamak kaydıyla) aslında, doğum sonrasında bebeği beslemek ve uykusuz gecelerde harcamak üzere vücudun ihtiyaç duyacağı depolardır. günümüzün sezeryan ağırlıklı doğumları ve yaşantılardaki stres unsurları nedeniyle doğumdan sonra yeterince süt gelmediği için panik olan anneler, çevrenin de yanlış yönlendirmesiyle yüksek kalorili ve karbonhidrat ağırlıklı gıdalarla beslenmeye başlarlar. doğum öncesinde alınan kilolardan ziyade, bu dönemde süt olsun diye tüketilen yüksek kalorili gıdalar fazla kiloların asıl sorumlusudur. oysa yeterince süt olması için, normal bir beslenmenin yanısıra, bol su tüketmek yeterlidir. bu süreçte yüksek kalorili katı gıdalar yerine, süt üretimini arttıran bitkisel çaylar (bkz: still-tee) denenebilir. fazla kilolar içinse üzülmeye hiç lüzum yoktur. hemen olmasa bile bebeğin büyüme aşamalarında bütün hepsi yavaş yavaş yitirilir.
  • tamamı ile bokboğazını bir türlü tutamayan ve eline geçen her fırsatta hamur işleriyle sütlü tatlılara gömülen, yetmezmiş gibi spor yapmak şöyle dursun tüm gün karşısında oturduğu tv (ev kadınıysa) ya da pc (çalışan kadınsa) karşısında götünü milim kıpırdatmaktan erinen kkkkk olarak tanımlayabileceğimiz tam zamanlı jabba the hutt cosplay'i tatematındaki maloudoların vazgeçilmez kolpalarındandır.

(bkz: karşısındakini aptal yerine koyan kadın bahaneleri)

ileri sürdükleri bu kolpanın maddi gerçeklere dayalı tam bir antitezi olarak ise slav kadını gerçeğini ele geçen her fırsatta bu dombililerin yüzlerine vurmaktan çekinmeyiniz. değil 1 ya da 2, peşinde 3-4 kucağında ise 1 tane olmak kaydıyla sabileri ile birlikte salınan kuğu gibi slav kadınlarına defalarca denk gelmiş bir adem olarak hasiktir diyorum.