şükela:  tümü | bugün
 • yeter amk. iyice zıvanadan çıktık.

  kadına allah acil şifalar versin. umarım kurtulur.

  edit: bu yavşak matematik öğretmeniymiş. eğitimli olmakla alakalı bir konu değil bu. insan olmakla alakalı.

  mağdurun ablası olayı anlatıyor.
  https://twitter.com/…tatus/1165201575276613632?s=21

  kaynak
  kaynak 2

  --- spoiler ---
  olay, dün gece dr. ersin arslan eğitim ve araştırma hastanesi mücahitler ek binası'nda meydana geldi. matematik öğretmeni ahmet y. ve güldane y., 8 yıl önce evlendi. 3'üncü çocuğuna hamile kalan güldane y., 6 ay önce eşinin kendisine şiddet uyguladığı gerekçesi ile evden ayrılıp babasının evine yerleşti. güldane y. 3 ay önce de ahmet y.'ye boşanma davası açtı.

  dün doğum için hastaneye giden güldane y., öğle saatlerinde erkek bebek dünyaya getirdi. ahmet y. de annesi ile öğleden sonra hastaneye gelip bebeğini gördükten sonra oradan ayrıldı.

  gece saatlerinde yeniden hastaneye gelen ahmet y., eşini eve dönmesi konusunda ikna etmeye çalıştı. güldane y. eşinin teklifini kabul etmeyerek hastaneden ayrılmasını istedi. bunun üzerine ahmet y., yanında getirdiği bıçakla güldane y.'yi başından, kolundan ve yüzünden yaralayıp dövmeye başladı. bu sırada güldane y.'nin yanında refakatçi olarak kalan ablası seda güvercin'in araya girip yardım istemesi üzerine gelen hastane güvenliği ahmet y.'yi etkisiz hale getirdi. ihbar üzerine olay yerine gelen polisler, ahmet y.'yi gözaltına aldı.

  dişleri kırılan, başından, kolundan ve yüzünden bıçaklanan güldane y. ise hastanenin yoğun bakım ünitesi'nde tedaviye alındı.
  --- spoiler ---

  edit2: entry güncellendi.
 • egitimsiz bocek surusu bir olusumun karistigi baska bir kadina siddet olayi. devlet en agir cezayi vermedikce bu yaratiklar daha da cesaretleniyor malesef.

  bir ortadogu ulkesinden de asagi bir seviyeye dogru ilerliyoruz her gecen gun
 • bu nasıl bir hazımsızlık ve iğrençliktir
  bu ortadoğu çukurunda
  doğan erkeklerin doğası değişmeden bu tür şiddet olaylarını her gün duyacağız
  iyi bir eğitim ile belki ilerideki nesilleri kurtarabiliriz.
  bunu çözümü ne idam ne de hadımdır.
  terk çare düzgün bir eğitimden geçer
  tabi bu eğitim aileden başlayacak
 • ön edit: ilgili yazar hesabını silmiş. (bkz: blue truth)

  (bkz: #94376911)

  bu paltformda aramızda bile kadın düşmanları varken ben artık şaşırmıyorum bu olaylara.

  bu da ilgili yazarın daha önce girdiği bir entry. kadınlara bakışını görmek açısından önemli. kalkıp kafa açıcı edit güzellemeleri ile sevgi pıtırcığı havası yaratmak inandırıcı gelmiyor o yüzden.
  (bkz: #91234155)

  bu da hapis cezaları ile ilgili görüşü. yazara göre kimse 5 yıldan uzun süre hapis cezası almamalı
  (bkz: #94361572)

  bunları hazmedebiliyorsanız ondan sonra mesaj atıp savunun.

  edit: ulan cinayet işlemek için hangi gerekçe sizin için geçerli bir sebep olacak. kalkmış özelden mesaj atıyorsunuz bir de "adam yanlış bir şey yazmamış" diye. doğum yapan birini doğumdan yarım saat sonra 6 yerinden bıçaklayan birinden bahsediyoruz. neyini anlamaya çalışıyorsun?

  edit: arkadaşlar kimse kadın cinayetleri araştırılmasın, çözüm bulunmasın demiyor. elbetteki araştırılsın, çözüm bulunsun. kadın cinayetlerinde başı çeken ülkeler arasındayız. bu ülkemiz için bir kara leke. kadın cinayetlerini araştırın demek ayrı şey, katile sorun gerekçesi demek ayrı şey. katile mikrofon uzatalım bakalım derdi neymiş, belki geçerli bir mazareti vardır tarzında ifadeler ile dile getirmek sıkıntılı bir durum. ilgili yazarı mesaj yoluyla savunmaya geçmeden önce nick altına girip, kadınlar ile ilgili girdiği diğer sıkıntılı entrylere bakmanızı rica edeceğim.

  edit: şu sayfayı inceleyin arkadaşlar;
  anitsayac.com

  yıl yıl şiddete kurban gitmiş kadınların isimleri var. tek tek tıklayın o isimlere, yitip giden hayatlara. bakın bakalım katiller hangi sebepler ile öldürmüş. her bir cinayet için ilgili haberin linki de verilmiş. tıklayın o linkleri okuyun detayları. yani düşündüğünüzün aksine bu ülkede mikrofonu ilk katile uzatıyorlar zaten.
 • "biliyorum, bir gün dayanamayacak küçük kalbim; arkamı dönüp inandığım ve güvendiğim her şeye veda edeceğim"

  (bkz: nilgün marmara)
 • katile mikrofon uzatalım diyor ya. "benden boşanmak istiyordu, ya benimsin ya toprağın dedim, bıçakladım." bunu diyecek büyük ihtimalle andaval. mikrofon uzatmak değil de, senin gibilere ve şu katillere mikrofon sokmak lazım. ya şu artıkları biri listelesin de engelleyelim yeter be
 • okuyunca şok oldum. bir insan bunu nasıl yapabilir ya. bu insanlar kendilerinin kahrını bu kadınlardan başkasının çekmeyeceğini biliyorlar. terk edilmeyi de hazmedemiyorlar kadına saldırıyorlar. e sen baştan düzgün ol ailene iyi davran. kadının değerini bil. bu insanlardan bu kadınlar nasıl kurtulacak! bunun bir çözümü olmalı. daha kaç kadın böyle zarar görmeli bir çözüm bulunması için!!
 • oglum aramizda cok feci yaratiklar var. canliyi oldurene miktofon uzatacakmisiz da -yaw niye oldurdun diyecekmisiz? belki o da biseyler soylermis. once insan olmayi, iyi insan olmayi ogreneceksiniz, baskalarinin hayatina saygili olacaksiniz. ıyi ki babaniz filan degilim tokat manyagi yapardim, evlatliktan reddederdim sizi. neyse tanima gelirsek; olumune tas kirdirilmasi gereken canli turu.
 • aramızda hala katil ruhlu, narsist ve psikopatik yaratıkların bir sebebe ihtiyacı olduğunu düşünebilecek kadar algısı bozuk tiplerin olduğunu göstermiştir, kimse buna çözüm önerisi veya iyi niyet demesin, bu gerizekalılıktır, siz artık karşısındaki canlıyı insan olarak değil bir kurbanlık olarak görüp doğrayan bir canlıdan insanı süreçler, normal duygular ve haklı sebepler bekliyorsanız aslında içten içe katille empati yapıp ona sempati duyuyorsunuz demektir, size de size cesaret verenlerin de canı cehenneme
 • neyse ki bebeler kıl payı kurtarmışlar.
  yarım saat önce olsaydı arada onlar da kaynamıştı.