şükela:  tümü | bugün
  • sanırım yeryüzünde yaşanacak en büyük acı bu acı olabilir.

insan doğası gereği annesinin bir gün öleceğini
    babasının belki kardeşlerinin bile bir gün öleceğini ve onları gömeceğini bilerek yaşar. bilinçaltı bir şekilde hazırlar buna kişiyi

ama düşünsene eşin arıyor seni bir gün iş yerindesin

- hamileyim diyor hamileyim=)

önce şaşırıyorsun yakıyorsun bir dal sigara sonra sevinmeye başlıyorsun
    evine gidiyorsun eşine sarılıyorsun çocuklu günlerinizin hayalini kurmaya başlıyorsunuz akşam yemeğinizi yerken

sonra hazırlıklarınız başlıyor
    cinsiyetini öğrendikten sonra kıyafetler almaya başlıyorsunuz
    isim kavgası ediyorsunuz belki eşinizle
    için kıpır kıpır oluyor gün yaklaştıkca

salonda televizyon karşında iken bağırmaya başlıyor eşin geliyor geliyor galiba diye

apor topar alıyosun evden çıkartıyorsun hastaneye götürüyorsun
    artık baba olacaksın heyecanlısın bambaşka bir hayatın olacak diye düşünüyorsun

ama seni bekleyen şey bambaşka

2 saat sonra kaybettik diyor doktorun biri, sıfatsız doktorun biri şerefsiz doktorun birisi 2 sinide kaybettik diyor.

doktor duruyor,zaman duruyor o an ,herşey duruyor

sesler kesiliyor bir soğukluk hissediyorsun vücudunun heryerinde

bağırsam ,bağırsam fayda eder mi diyorsun belki içinden
    susuyorsun sonra arkanı dönüyor ve gidiyorsun...

sanırım artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak bu adam için
    hiç bir zaman gerçekten gülemeyecek
    hiç bir zaman sevdiceğiyle yattığı o yastığa aynı huzurla koyamayacak başını.

bunları yaşamadım ama yazarken bile elim ayağım dondu.

az önce mezarlıkta karşılaştım böyle bir arkadaşla
    ağlamıyordu ağlayamıyordu bile sanırım ikisinin ortasında duruyordu.bir ona bakıyor bir ona

donmuştu olanlar karşısında nasıl hazmedecek nasıl atacak ogluna/kızına aldıgı daha bir kere bile kokusunu içine çekemediği çocuğunun kıyafetlerini
    peki yol arkadaşının kıyafetlerini parfümünü mesela?

bizim çektiğimiz dert de dert mi amk
    yakın bir dal...

edit: böyle bir yazı yazdığım için ne varoşluğumu bıraktınız ne şerefsizliğimi olum hangi kafayı yaşıyorsunuz siz ya?

*fav için duyar kasıyor diyen baaazzı yazar arkadaşlara soruyorum sizin beni favlamanız bana ne katacak?

yazarlık maaşım mı artacak?
    ikramiye yada terfi mi alacağım ne olacak?

trafikte sizi sıkıştıran bir araca bile ağız dolusu küfür eden arkadaşlar bir sıfatsız lafıma mı takılmışlar?
    ben varoşum

son edit: (#81990082)
  • kabus bile olsa etkisi zaman alir unutmak icin. allah sabir versin, evlerden irak olsun..
  • okurken kendimi o kadar kötü hissettim ki, ben de o doktora bir küfrettim sanki bir işe yarayacakmış gibi. büsbütün bir çaresizlik kapladı içimi. böyle bir insanı ne teselli edebilir ki artık. etkisi çok uzun sürecektir. düşmanımın bile başına gelse oturur ben ağlarım, çok zor gerçekten.
  • allah düşmanımın başına vermesin çok zor ve kötü bir durum.
  • tüyleri diken diken eden ihtimal. bazen gerçekten çok boş şeyleri dert ediyoruz. allah kimsenin başına vermesin; başına bu veya benzeri bi olay gelen varsa da alabildiği her nefes için tebrik etmek gerekir.
  • doktor niye şerefsiz oluyor dangalak

(bkz: kadınlara saygının ne kadar onemli olduğunu anlamak)
  • eski evimdeki sessiz, mülayim yan komşumun taşınıp başka bir şehre gidene kadar neredeyse her gece hıçkıra hıçkıra ağlamasının sebebidir.
  • doktora "sıfatsız" ve "şerefsiz" diyebilmek için açılmış bir başlıktır. kendini kasmasaydın yazar arkadaş, çok arzu ediyorsan gidip herhangi iki doktorun ağzına yüzüne çakabilirsin. sıkma kendini ajitasyona gerek yok.
  • açmayın böyle başlıklar, çok üzülüyorum :(