• kocaeli'nin çayırova ilçesinde, hamile olan ayşe haşim ve eşini evinden alan taksici, doğum yapmak üzere olan kadını aracından indirdi. ayşe haşim evinin önünde sokakta doğum yaparken, 2 dakika sonra olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. polis, taksi sürücüsünü gözaltına aldı.

yaşadıkları olayı anlatan baba mahmut haşim, "dün saat 10.00'du. taksiyi aradım. 2 dakika sonra araba geldi. benim eşimin sancısı vardı ama çok azdı. eşim arabaya binerken sancısı arttı. araba pislenir diye şoför çok sinirlendi. sonra bizi dışarı çıkarıp '2 dakika sonra ambulans gelecek' dedi. sonra ambulans geldi. bebeği ve eşimi alıp hastaneye gitti." dedi.

taksiciye ev hapsi verilmiş.

https://www.mynet.com/…kta-dogum-yapti-110106523426

https://www.mynet.com/…a-karar-verildi-110106523777

edit.yeni link ekleme
  • kocaeli'de hamile olan bir bayan taksiye biniyor. takside doğum başlıyor. kadının doğum yapacağını gören taksicinin kadını taksiden atması sonucu kadın doğumu sokak ortasında yapıyor. taksici ise gözaltına alınıyor.

vicdanınız, insanlığınız batsın...
    hukuk olan bir ülkede bu taksicinin ömür boyu meslekten men edilmesi gerekir.

kaynak
    video

edit: taksici sempatizanları yoğun bir şekilde kutumu yeşillendirmişler. bir çoğu da "taksicileri kötü gösteriyorsun" manasına gelen cümleden sonra küfürlerini sıralamışlar. başlığı okuduktan sonra küfür etmeye hazırlanan yazarlara; bana küfür etmeden önce içinizdeki hayvanları düzeltseniz hakkınızda bunca olumsuz yargının ortadan kalkması için daha doğru adım atmış olmaz mısınız diye sormak isterim. tabi, biz istediğimiz boku yiyelim ama bunların üstü örtülsün, kimse görmesin, bilmesin, istiyorsanız o da ayrı....
  • vicdan denen şey kalmamış.
  • çok bilindik bir laf var taksiciler için. o lafı sonuna kadar hak ediyorlar.
    bir tane dürüst adam çıkmaz mı lan. sen ne boka yararsın acil durumda işime yaramayacaksan.

uber geri gelmeli.
  • afedersiniz ama vicdanını sikeyim ben senin.

tanım; karaktersiz bir takcisinin yaptığı olay.
  • insallah taksiciye hayati tehlikeye atmaktan hapis cezasi ve yuklu bir para cezasi verilir taksiyide lisansini iptal edip trafikten cekerler
  • (bkz: taksicilerin biraz şey olması)
    şey.

mesleğine yakışanı yapmış taksicidir.
  • en aşağılık insanların oluşturduğu meslek grubundan yine aşağılık bir hareket. şaşırdık mı? hayır.

hep diyoruz ya iyi taksicileri tenzih ederiz falan filan. siktirin olm sizin içinizde iyi bir insan yok. olsa bile türlü orospuçocukluğu yapan meslektaşlarınıza gıkınız bile çıkmadığı için iyi olmanızın hiçbir anlamı yok.

bir meslek grubu düşünün yıllardır aynı muhabbetlere maruz kalıp aynı tepkileri alıyor. insan içindeki kötüleri elemeye falan çalışır. imajını düzeltmeye çalışır. çaba bile göstermiyorlar. siktirin gidin o zaman kurunun yanında yaş da yanabilir. üç kuruşluk çakal sürüsü sizi.
  • (bkz: the o.c.)
hesabın var mı? giriş yap