• anneyi kurtarıp yenisini yapmalarını söylerim
  • tabi ki de annenin. o annenin olayın vehameti korkunç da olsa bir çocuk daha yapma şansı var ancak o çocuğun annesiz büyümesi nedeniyle yaşayacaklarını düşünmek bile istemem
  • dünyaya gelip, 80 yıl eziyet çekmesin diye çocuk tercih edilmemelidir.
    şu gezegende hele ki şu ülkede üremeye çalışan anne hiç tercih edilmemelidir.

yani cevap; c hiçbiri.
  • "anneyi kurtarırım" diye cevaplayacağım soru. zaten hayat bu kadar zorken, o çocuğu bir de doğumdan itibaren annesizliğe mahkum etmek istemezdim.
  • daha sonra doğum yapma ihtimali olmasa dahi anneyi seçerdim dediğim durum. evlendiğiniz aynı yastığa baş koyduğunuz da o kadın, çocuk yapılmasında aynı derece belki daha fazla payı olan da o kadın. kadını çoluk çocuk doğursun, ev işleri falan yapsın gibi görmüyorsanız büyük ölçüde kadın seçilir zaten. sadece bu dünyaya çocuk getirilmeme bakış açısıyla değil, sonra yapabilme ihtimali için değil, daha çok sevdiğiniz için yapılmalı bu.
  • çocuk ancak sağ ve tam doğarsa, kişilik ve hak sahibi olacaktır. anne ise çoktan kişilik haklarını kazanmıştır ve korunması gereken de odur.
  • anne'nin seçilmesi gerekir basit mantıkla.doktor-hasta ilişkisini düşündüğümüzde, sizin hastanız doğum yapacak olan annedir.yani hayatını size emanet etmiş olan odur.bu yüzden her ne pahasına olursa olsun annenin kurtarılması gerekir.
  • (bkz: sezaryen)
  • anneyi kurtarırım tabi ki.anne hayatını birleştirdiğin,sevdiğin kişi.ortak yaşanmışlıklar var.ama daha yüzünü görmediğin çocuk...her şey bir yana hiçbir çocuk annesiz büyümeyi hak etmez.çocuğu kurtarmış olmazsın o çocuk hep annem benim yüzümden öldü diye bir suçlulukla büyür sağlıklı bir şey değil.
  • tıp etiğine göre annenin kurtarılmasi önceliklidir.
hesabın var mı? giriş yap