şükela:  tümü | bugün
 • bir kişinin doğum gününü kutlamak için verilen hediyedir. önemli olan kişinin hoşuna gidecek ve ona hitap edecek bir hediye seçmektir.

  genelde insanı sevindiren hediyelerdir, yani bana bir ay sonra olmasına rağmen ancak görüşebildiğimiz için iki kişi verdiği zaman çok mutlu oldum. özellikle de sizin hoşlanacağınız ve size kesinlikle uyan bir şeyler alındıysa sevindirir.
 • seçmesi zor olan hediyedir.
 • kimi kere, en içten gelen bir hissiyat ile tanrıya yollanan bir dileğin, kabul edilmesi ile sunulan, tadından yenmeyen hediyedir.
  bugüne kadarki doğum günü hediyelerimin en güzeli, en anlamlısı, en heyecanlısıdır. hanidiyse, bu hediyenin yanında, bugüne kadar aldıklarım, solda sıfırın altında üçtür.
  katkıları için ismini buradan açıklayamayacağım bir kazanova'ya da teşekkürlerimi sunmayı borç bilirim.
 • doğum gününde hediye alınan kişiye, verdiğin değeri ifade etmeye de yarar. hediyenin seçimi çok zor oluyor gerçekten. onca aklımdan geçen hediyeden sonra gittim bisiklet pompası hediye ettim arkadaşa. tabi o zamanlar ergendim ve o pompaya çok ihtiyacımız vardı. evet, kendi bisikletimin tekerini de düşünüyorum bu arada. kitap alsam okumayacak biliyorum.
 • çocukluk travması.

  yaş 10 falan, bi masa oyununu manyak gibi istiyorum ama kimsenin haberi bile yok. adını bile hatırlamıyorum şu an ama dönemin en cool oyunu monopoly falan yanında bok yemiş bana göre o zamanlar. çok sevdiğim abla teyze arası bi yakınım sana çok güzel bi hediye aldım diyor doğum günümün son saatlerinde. umutlanıyorum, uslu bir çocuk olarak bu sefer şirinleri görürüm sanıyorum. paketten salıncakta sallanan bir bebek çıkıyor. adeta kahroluyorum. yıkımlara uğruyorum. naparım diye düşünüyorum bununla.

  o gün bugündür doğum günü hediyelerini sevemedim pek.
 • basit yöntemlerimle hallediyorum. elimde, avucumda kullanmadığım, maksat taşşak olsun diye en gereksiz şeyleri alıp gidiyorum. mesela, bir arkadaşım vardı. bir dönem çok pis cin muhabbetine girmiştik. herkes bir anılar, bir kasvet havası. o sırada bir doğum günü oldu. evde bir tane adnan oktar - kıyamet alametleri kitabı buldum. tabii bu kitabın bizim evde ne işi var, oda ayrı bir söz konusu amına koyuyim. aldım kitabı. doğum gününe en son gittim. en vurucu hediyeyi ben vermiş oldum. işine yaramadı belki ama, ortamı krize sokan bir kitap oldu. nitekim arkadaşta onun üzerine evde ki satanizm kitabını aldı getirdi ülkücü işareti yaparak. onları dövüştürdük falan. inançlı olan taraf kazandı tabii.
  bir başka örneğimiz, gene bir başka doğum gününden. çok sevdiğim bir arkadaşımın doğum günü var. ne alsam diye düşünürken, bir abim tesadüf eseri evinden taşınırken, gizli saklı dolaplarında, orjinali spanish fly olan, ama kendisi almanya'dan aldığı için das spanish fligger olan afrodizyak verdi bana. bana neden verdiyse, buda mesela ayrı bir tartışma konusu. neyse baktım, ne eve atacak karı var, nede bunu kullanabileceğim başka bir mecra bulabildim. dedim en iyisi götüreyim. gene klasik, biraz bekledim. en son doğum gününe ben gittim. kafada noel baba beresi, uzun bir mont, o zamanlar kafada ölümsüz kıvırcık, andre santos de quarto nenesiz, içeri kaytan bıyıklı bir piç olarak girdim. dedim "kanka kusura bakma, sana hediye alamadım ama" demeye kalmadan zaten kardeşim olur mu ayıp ediyorsun falan dediler. laapss ben bir çıkardım spanish fligger'i. akıl mantık şaştı lan. herkes yerlerde. abi nereden buldun falan. hikayeyi anlattım. sonra o afrodizyaklar kime yar oldu bilmiyorum ama, kayboldu gittiler. hediye ettiğim kişiden çalan adam, inşallah onların bozuk olabileceğini düşünmüştür.
  neyse vesselam sözün kısası, aga hediyeyi mümkünse taşşak alacaksın. gideceksin, kimsenin aklına mantığına sığmayan hediyeyi alacaksın. o hediyeyi çıkardığın zaman millet sana vay ananı sikiyim diyecek. hem basit, hemde çok işlevli. bu hediyeleri alırken tabii neyi unutmuyoruz. benim anadolu meslek lisesi çıkışlı olduğumu, bol testesteron kokan doğum günlerinden bahsettiğimi unutmuyoruz. hadi selametle.
 • bazen insanların birbirini ne kadar da çok tanımadıklarının göstergesidir.
 • her ne olursa olsun insanı mutlu ediyor.

  işyeri hekimimiz bana iki tane renkli şeker almış. hani şu tahta saplı kocaman olanlardan. biri benim için, diğeri sevgilim için. yeni yaşım şeker gibi olsun diyeymiş *.
 • en güzeli insanın kendine aldığıdır, hem sürpriz olmaz hem de tam istediğiniz şeydir.

  (bkz: çok yalnızım be atam)