şükela:  tümü | bugün
  • samimi zannedilen kandırıkçı arkadaşlardır veyahut unutkan siki taşağı birbirine denk "salla ya" prensibiyle hareket eden uyuşuk arkadaşlardır

ukteciye not : boşver be...
  • kendiniz, o samimi arkadaşın doğumgününü 00.00 da kutlarken, doğumgününüzü kutlamayacak kadar öküzdür bunlar. hayal kırıklığına uğratan insanlardır. keza doğumgünleri, insanların hatırlanmayı sevdiği anlardır.

lakin bu tip samimi arkadaşlar pek de suçlu değildir. herşey icq nun suçudur. öncelikle doğumgünü tarihi ekleterek, herkesin doğumgününü hatırlatma görevini mükemmel bir biçimde üstlenmiş, ardından her türk gencinin msn e geçişine engel olamayarak, üstlendiği bu görevi yerine getirememiştir. haliyle sözde samimi arkadaşlar, icq olmayınca doğumgünü hatırlayamaz hale gelmiş ve bi bok kutlamamışlardır.

eğer ki önemli bir durumları yoksa (vefat, hastalık vs), bu tip arkadaşlar samimi arkadaş sıfatından derhal uzaklaştırılır zaten.
  • ilk başta biraz şaşırılsa ve hafif bir kırgınlık olsa da daha sonra doğum gününü hatırlamamaları affedilen, önemsenmeyen, "olur böyle şeyler" denilip geçilen arkadaşlardır. çünkü ne kadar böyle büyük bir hatayı yapsalar da sizi sevdiklerini bilirsiniz. kaldı ki unutmak normal bir davranıştır. bütün yıl sizin doğum gününüzü nasıl aklının bir köşesinde tutacak o adam. o yüzden hoşgörülü olmak gerekir. tamam belki biz onların doğum gününü aklımızda tutuyor olabiliriz. doğru onların da bunu yapabilmesi gerekir. bugün cep telefonlarında bile hatırlatmalar var. yazamıyor mu bu adam oraya "x'in doğum günü" diye. allah allah ya, biz hatırlıyoruz, eleman hatırlamıyor bizim doğum gününü işe bak sen. ne yani kıymetimiz bu kadar mı? sen adamın doğum günü diye bir gün öncesinden bütün gün "bu gece 00:00 da kutlayacağım." diye kasarsın, bizimki doğum günü diye bir kavramdan habersiz. insan arada sırada düşünür "bu ay kimin doğum günü var" diye di mi? yok yok samimi değil o arkadaş kardeşim. bak bir gün geçmiş hala bir numara yok.
  • ortaöğretim çağı sıkıntısıdır. ilerde gerçek arkadaş tanımı bilince yerleştiğinde dert olmaktan çıkar.
  • (bkz: insanlik hali)
  • bu duruma düşmemek için bir şekilde bütün tarihleri bir kenera not etmek, mümkünse duvarda panoya asmak, http://www.birthdayalarm.com/ gibi sanal hizmetlerden yararlanmak farzdır.

insandır unutur. üzerinden günler geçmiş de olsa, hatırlanıldığı zaman aranıp gönül alınmalıdır.
  • dogumgunu filan degil de en kotu aninda yaninda olabiliyorsa gercek arkadastir zaten, gerisi hikaye... bu yuzden olasi durumdur, unutabilir, insandir
  • doğum gününüzü kutlamayı unutan arkadasımsı "napıyo acaba ?" diye aranır. aranır ki insanlık hali mi yoksa bi eşşeklik mi söz konusu ortaya çıksın

x - alo naber abi nasılsın ?
    y - nolsun ya evdeyim oturuyorum
    x - e aksam bişiler yapalım var mı programın ? (olta)
    y - yok ya öle evde olcam heralde. (kayıtlara geçsin y kişisi x kişisinin doğum gününü unutmuş)
    x - ulan eşşek bugün ayın kaçı insan bi arar da iyi doğdun falan der iki maymunluk yapar.
    y - aa ben onu dün zannediyodum. (kayıtlara düzeltme y kişisi x kişisini üzmeye yönelik umursamaz davranışlar sergilemektedir. bu şahsın önceki gün de aramamış olmasından anlaşılmaktadır.)
  • bir süre sonra alışılan arkadaşlardır.. birşey beklenmemesi gerekir..(ha küçük bi ümit var mıdır içimde? vardır.. arayan soran var mıdır? yoktur.)
  • savunmalari genelde aynidir:
    - ya biliyosun ben unutuyorum ya.. tek bildigim kendi dogum günüm.. babaminkini bile unuttum gecen sene.. hem ne önemi var.?.

(bkz: peki)