şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir geri zekalı beyanatıdır. özel adlarda kesme işaretini dahi bilmez. kendi diline hakim değildir çünkü. türkçe'yi biz mi öğreteceğiz amk!
  yıllarca ishal olmuş beyinleriyle, kürtleri kaçak elektrik kullanmakla itham eden kimi faşistlerin daha da ileri gidip bu faturayı türklerin ödediği yalanın cevabıdır. niye mi? be hey geri zekalı,

  faturalar kesilirken her ilin kendi kapasitesine göre ayarlama yapılıyor. yani amed'deki kaçak elektirik faturası yin amedlilere yükleniyor. yani bundan nemalanıp saçmalayanlar, yok batıdakiler ödüyor diyenler tamamen saçmalıyor.

  kürdistan'ın kaçağını yine kürdistanlılar ödüyor. bunda herhangi bir sorun mevzubahis değildir.
  ayrıca kaçak sadece kürdistan'a has değil, birçok batı ilinde de var. şimdi siktir olup gidin beyinsizler. evren kafalılar.
 • (bkz: kaçak elektriğin parasının batıya ödetilmesi)
  başlığında uzun uzun incelenmiştir.
 • sırf "amed" , "kürdistan" yazabilmek için entry giren malları gösteren olay.bu mal hırsızlığın kendi arkadaşından,akrabasından çalınca normal olduğu sonucuna varmış.ben 2 seneye yakın mardinde kaldım,köyde de benden başka kimse elektik faturası ödemiyordu.e ben kürt değilim,benim ödediğim fazla fatura hırsızlığa girer mi acaba bir açıklasana şerefsiz!
 • elektrik dışında söyle bi anım var. bıngöl solhan da bi koye arkadasımı ziyarete gitmiştim yaklasık bir hafta kaldım. ewlerde tuvalet ve banyoda çeşmeler sürekli açık.ben kapatıyorum sonra bi bakıyorum yıne acık. arkadasıma sordum kım acıyo neden kapatmıyosunuz diye. nasılsa parasını ödemiyoruz devlete, aksın dursun diye cevap aldım. o andan sonra kımseye birsey demedım ama kaldıgım sure boyunca ben kapattım onlar geri actı.
 • henüz bölgesel tarifeye geçilmediğini bilmeyenlerin karşı çıktığı olay. hükümetin karşı çıkması da sosyal patlama korkusundan. çünkü bölgesel tarifeye geçilecek olsa; şu anda 35 kuruş olan elektrik birim ücreti mardin'de olacak 1 lira belki. batıda da 15 kuruş olur heralde. yani herkes kendi kaçağını ödeyecekti bu yasa çıksaydı ama hükümetin poposu yemedi... ilgili haber

  hiç itiraz yok, hala ödüyoruz bu haramzadelerin bedellerini.

  hatta memleketlerinde kaçırdıkları elektrik yetmediği gibi büyükşehirlerde de gecekondu yapıp arazi çalıyorlar. ben 300bin liraya daire alayım, bunun 200bini arsa için olsun. tapu için 10bin lira para ödeyeyim. adam bırak tapuyu, arsayı bile bedava alsın. 2b yasası çıkıp da devlet ver arsa parasını deyince de "paramız yok, bize beleş ver" densin.
 • üstüne bir de ödemediği faturanın anadilde düzenlenmesi istenmektedir.

  ne güzel lan, bildiğin taşşak geçmek bu, başka bir şey değil. hala yok mok diye atarlanan sevgi kelebekleri de bir zahmet baksın bakalım türkiye kaçak elektrik haritasına.

  ben de ödemeyim elektriği, paşalar gibi bedavaya kullanayım, kış mevsimi gelince tuvalet dahil her tarafı ufo ile doldurup bedavaya ısınayım sonra bana da faturayı kiril alfabesinde yollayın. haa bu hırsızlığı dillendirirsen de faşizm, halkların kardeşliği falan işte.
 • dicle ve aras bölgesindeki elektrik idareleri özelleştirildiği için artık bir efsaneden ibarettir.

  edit: epdk'nın bölge düzeyindeki kayıp-kaçak oranlarına göre abonelere yansıtılan rakam özelleştirmelerle aşağı çekilecektir. benim anlatmak istediğim buydu. kendi entry'mi tefsir ettim, buz gibi gerçek diye yazan arkadaş için.
 • (bkz: hem suçlu hem güçlü) (kaçak kullananlar için diyorum) (kim olursa olsun batılı da kuzeyli de güneyli de kullanıyorsa onlar için de aynısını derim)
 • doğudaki kaçak elektrik kullanarak kenelik yapanlar bir yana faturaya devlet eliyle sokulup üstüne bir de her gün provokatif ve yalan haberlerle sülalemize küfür eden "trt" sülüğünü de unutmadan isyan edilmesi gereken durum.

  edit: doğu ve güneydoğuda % 80'lere varan kayıp-kaçak bilimsel verileri ortadayken, durum tespitini ırkçılık yapmakla suçlayan, benim hırsızım iyidir fevkindeki en hakiki ırkçı kafalara selam olsun!!!!