şükela:  tümü | bugün
  • doğuş çay, cipso, patos filan bunların ürünüymüş.
    şu durgunlık ortamında bu kadar cesur olmalarını, şeker fabrikalarını almalarını filan ise rizeli olmalarına bağlıyorum. güvendikleri birileri var herhalde.

internet sitelerinde böyleyken böyle yazıyor:

doğuş gıda, 1985 yılında rizeli iki kardeş olan süleyman ve alpaslan karakan tarafından çayın kalbi rize’de kuruldu. türkiye’de özel kuruluşlara çay üretim izni verilmesi ile sektörün ilk özel çay şirketlerinden biri olarak kurulan doğuş gıda, yaklaşık 30 yıldır sektörde edindiği bilgi birikimi ve uzmanlığını yeni iş kollarına aktarıyor.

ilk olarak dökme çay ile üretime başlayan doğuş gıda, türk damak tadına uyan lezzeti, ideal rengi ve kendine özgü kokusuyla tüketicinin kalbinde yer ederek “en güzel çay doğuş çay” sloganı ile özdeşleşti. ilerleyen yıllarda üstün kalite anlayışıyla poşet çay, yeşil çay ve bitki meyve çayları ile ürün portföyünü genişletti.

doğuş gıda’nın gıda sektöründeki yatay büyüme hedefleri doğrultusunda çay grubuna ek olarak şeker, domates salçası ve cips kategorilerinde yapılan yatırımlar artarak devam ediyor.

doğuş gıda; aksaray organize sanayi bölgesi’nde türkiye’nin en modern cips fabrikalarından birini kurarak cips sektörüne yönelik alt yapı ve istihdam çalışmalarını hayata geçirirken, büyük bir atılımla patos, cipso, çerezos markalarının sahibi kraft gıda’nın hisselerinin %100’ünü satın aldı. satın alma sonrasında cips üretimini doğuş yiyecek ve içecek adı ile devam ediyor.

doğuş gıda; kaliteye verdiği önemi tse, ıso 9001 kalite yönetimi ve ıso 22000 gıda güvenliği sertifikaları ile belgeleyerek, ab normlarına uygun, hijyenik üretim koşullarında el değmeden üretilen ürünlerini tüketicilere güvenle sunuyor.

doğuş gıda