şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
  • orospu çocukluğudur. parasını verip sıfır araba alamıyoruz lan bu nasıl iş?
    beni bi aydınlatın, skoda almak için 10 ay sıra mı bekleyeceğiz? ve fiyat artmama garantisi olmadan.

amlarına koyayım onların.
  • doğuş grubu ile alakalı değil satış temsilcileriyle alakalı bir sorundur. sıfır cla almak için bayiye gittiğinizde arabaya vereceğiniz para dışında satış temsilcileri avanta ister duruma gelmiş.
    galerici burada suçlanacak son kişi.
    doğuş zaten sıfır araba aldığınızda arabaları olabildiğine geç taşırdı bayiye ki yeni gelen zammı da size yansıtsın.
    neresinden tutarsan tut elinde kalır.
  • bu işlerde para konuşur kusura bakmayın.
  • sıfır araç alan - kişi ya da galeri- en az 2 yıl satamasın diye bir kanun olacak deniyordu. ışte o yasa çıksa bu piyasa biraz adama döner. resmen tekelcilik bu!
  • bana göre yeni bir şey değil ayrıca doğuşa has bir şey de değil, iki senedir falan bildiğim bir durum, ama pandemi sürecinde halk mala bağlamış durumdayken galericilerin organize bir atakla güncel ve ileri tarihli ciddi miktarda filo alımımları yaptıkları ve piyasayı sikerttikleri bir durum oluştu, bayilere kiralamalardan dönen ikinci el satışlara çıkacak otomobiller için pert bile olsalar, galericilerin nasıl çarpıştıklarını görseniz şaşarsinız, kurtlar vadisine döndü sıfır ve ikinci el piyasası. haliyle mal bende piyasayi ben belirlerim diyorlar.

işin düzelmesi uzun zaman alacak gibi, yurda giren otomobil sayılarında ciddi artışlar olması gerekiyor yoksa yeni çıkartılan kanunlarda adamları engelleyebilecek bir madde yok zaten, uzun zamandır yazmayı düşündüğüm bir konuydu başlık sahibi çakal sofrasına düşmeden kolay kolay otomobil sahibi olamayacağını anlamış,
    çok detayı var ama yazmaya üşendim şimdi genel hatlarıyla böyle. adamlara neden bütün malı aldın bize bırakmamışsın diyerek kızmak acayip olacak ama durum bu.
    parayı basıp malı toplamışlar aslında iş karaborsacılık gibi bir hal almış durumda ama buna devlet el koyacak vatandaş ne yapsin.