şükela:  tümü | bugün soru sor
 • “doğuş gayrimenkul yatırım ortaklığı tarafından kap'a yapılan açıklamaya göre, antalya 2000 plaza'nın kar otomotiv ve tekstil ticaret limited şirketi'ne kdv hariç 10.600.000-tl peşin bedelle satılmasına karar verildi.

  açıklamada epos gayrimenkul danışmanlık ve değerleme raporunda plaza için 13.8 milyon tl tutarında bir değerleme yapıldığına işaret edilerek, neden değerinin altında satıldığına ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

  "satışın peşin ödeme şartıyla yapılacak olması, 13.05.2015 tarihinde yapılan kap açıklamasından bugüne kadar geçen süre içinde herhangi bir ciddi alıcı adayının çıkmaması ve günümüz ekonomik koşulları."

  doğuş holding bu satıştan 4,1 milyon tl zarar etti.”

  kaynak->
 • 14 milyon yerine 10 milyon liraya satıp, elde ettiği parayla dolar alıp 2 haftada hedeflediği tutarı kasasında görmek isteyen holdingin yapmış olduğu satıştır.
 • 2000 plaza antalya'da atıl kalmış modası geçmiş bir tasarım ve mevkide, o kadar bile etmeyecek yerdir. ederinin üzerine satılmış bile diyebilirim.
 • (bkz: cash out)
 • bunlar, gayrimenkul'de daha iyi günler.

  bunu bireysel satıcılar (sen, ben, esnaf arkadaşın) takip edecek daha.

  bu satış, %20 değer kaybını işaret ediyor ki, bu daha başlangıç. %30'lar, %40'lar yaşanacak. krediyle alınmış bir evin maliyetinin yarısına satıldığını ya da satılamadığını göreceksiniz.

  bu arada, epos gayrimenkul danışmanlık ve değerleme sahibi neşecan hanım'ı tanırım. kendisi, bu çalışmasında nşa fiyatı belirlemiş. ama neşecan hanımcığım, ortalık hiç nşa mı?