şükela:  tümü | bugün
 • 96 doğumlu darüşşafaka doğuş basketbol oyuncusu. uzun zamandır gördüğüm en zeki ve en iyi yer tutan türk genç basketbolcu. fiziksel gücü ve şutu geliştiği takdirde basketbolumuzun özlediği kısa ama akıllı yıldız boşluğunu doldurabilir.
 • türkiye-karadağ 18 yaş altı avrupa basketbol şampiyonası maçında hırsı ve isteği ile uyuyan takımı kendine getirdi ve maçı kazanmamızda büyük katkısı oldu. tebrikler kendisine.
 • u18 avrupa şampiyonası finalinde sırbistan oyun kurucusu dokovic'e yaptığı sıkı savunmayla rakip takımın 1 numarasını kilitlemiş ve sırbistan takımının maçın başında organize olmasını engellemiştir. bu da şampiyonluğun kazanılmasında önemli faktörlerden biri olmuştur.
 • 17 temmuz 2015 türkiye letonya u20 basket maçı nda 0/6 şut atmış ama 4 ribaund- 4 asist- 7top çalma ile oynamış; turnuvadaki top çalma ortalaması da 2.8; savunmadaki etkinliğiyle adaşı balbay gibi bir performansı var, şutunu geliştirirse daha özel bir oyuncu olabilir...
 • bu sezonun başında darüşşafaka'da iki lig maçına çıktıktan sonra acıbadem'e kiralanan oyuncu. 12 maçta 19 dakikadan fazla süre almış 7s- 3r- 1a- 1.5tç ortalamaları var şu ana kadar
 • darüşşafaka doğuş-yeşilgiresun belediyespor maçında birkan batuk'un elinden kaptığı top sonrası darüşşafaka koçu david blatt tarafından bençe dönülerek "bu çocuk iyi. topu elinden söküp aldı." (this guy is good. he ripped the ball out out of his hands) denilerek övülen rakip takım guardlarına karşı yıldırıcı ve yıpratıcı savunma yapan darüşşafaka mezunu zeki, çevik, ahlaklı guard.

  aynı maçta her top kaybı ve tıkanan hücum sonrası bençe dönüp oyuncularına ve yardımcı koçlarına kızgın bir şekilde bir şeyler söyleyen david blatt'ın bu pozisyon sonrası gayet sakin kalması ve kenara doğuş'u övmesi benim dikkatimi çekti. blatt üstüne maçtan sonra doğuş'u tebrik etti . kendisi eğer seneye kalırsa doğuş'u kiralandığı giresun'dan geri getirtecektir diye tahmin ediyorum. en azından bir darüşşafaka taraftarı olarak doğuş eğer süre alacaksa böyle umuyorum.

  doğuş'un gelişip milli takıma kadar yükselmesi, adaşı doğuş balbay'ın hücum boyutu olmayan oyunu nedeniyle milli takım için bir yükseltme olur. doğuş, rakip takım oyuncularını şimdiden neredeyse doğuş balbay kadar bunaltıyor ve üstelik kaldırıp şut atabiliyor, dolayısıyla alanı genişletiyor.

  kendisine başarılar dileyelim ve şu yıllarda yeni jenerasyondan yeterince beslenemeyen ülke basketbolumuz için faydalı olmasını, ilkan karaman ve izzet türkyılmaz'ın aksine nice yetenekler gibi kaybolup gitmemesini umalım.
 • provokatör orospu çocuğu.
 • daçka’da oynayan 96 doğumlu vasıfsız velet.

  az önce fenerbahçe doğuş - daçka maçında jan vesely’nin kolunu bilinçli olarak kırmaya çalıştı. vesely de sinirlenip bu yeteneksizi itti.
  sonuç: vesely maçtan ihraç edildi.
  utanın lan.