şükela:  tümü | bugün
  • en iyi zamanlarında bile başıma bir iş gelecek korkusu taşımaktır.
  • gökten şey * yağmaması için dua ettirir.
  • sırf şans faktörü ortadan kalksın diye en eften püften iş için bile inanılmaz çaba sarfetmektir. zihnen ve bedenen yorulmaktır. bazen tüm bunlara rağmen yine de "oldurulamayan" şeylerin olduğunu görmektir. "armut piş ağzıma düş" diyememektir. ha bir de şey var yılbaşı çekilişlerinde en boktan hediye bana alınırdı, şans lan napak.
  • türkiye'de kadın olarak doğmaktır. dünyanın neresinde doğarsanız fakir olarak doğmuşsanız yine bu kategoridesinizdir.
  • var boyle arkadasim hatta adam o kadar sanssiz ki gercekten yaninda dolastigimda birsey olsa beni bulmaz bu adami bulur diye bi guven geliyor. oss sinavinda herkese evinin orda okul cikar buna sehir disi, bu ise girer sirket batar, diger firma konkardato ilan eder. yetmez yurtdisina gider sirketi amerikalilar satin alir filan. artik bu adam ne yapsa biz arkadas grubu olarak tersini yapma egilimine giriyoruz o derece. hava alaninda durup dururken tutuklanmisligi vardir. okul hayatini anlatsam zaten.
  • genelde böylelerinin ayrıldıktan sonra eski sevgilileri top model falan olur. (bkz: kendimden biliyorum)
  • şu an bir tanesinin röportajını hazırlıyorum. bir kadın ne kadar şanssız olabilir ki diye düşünürken sürekli altından bir şey çıkıyor. çaresizlik çok kötü şey. ne yazık ki detay veremiyorum. başına gelen en basit şeylerden biri kocası tarafından ahırda başka erkeklere pazarlanmak.

yeter ulan kadına vurduğunuz !
  • toplumsal olarak doğrudur. malesef 51. sıradayız. fakiriz. 10 sıra da geri gitmişiz. bravo!

http://www.economist.com/…scn/tw/te/co/worldinnov25
  • bu konuda nice badireler atlatmış biriyim, elime su dökemez kimse. hani modern times'ta charlie chaplin kamyonetin arkasından düşen kırmızı bir bayrağı geri vermek için sallar da komünist provakatör zannedilip tutuklanır ya, heh işte, şanssızlık konusunda tek rakibim sensin şarlo.

abim yalnız büyümesin, paylaşmayı öğrensin diye getirmişler beni bu dünyaya. var mı başka söylenecek söz?
  • ben bu tanımın canlı kanlı örneğiyim başımdan geçenler;
    1. tavlada rakibimin bir tane taşını vurdum bütün taşları var ve ben topluyorum. bilerek te açık çıksın diye yer açıyorum ama adamın taşı ben toplarken hiç çıkmadı. son taşım kaldı onun taşıda o zaman çıktı o taşımda 1 deydi. adama 1 1 geldi. sonuçta oyunu kazanmadım çünkü o taşlarını toplarkende benim taşım hiç çıkmadı. sikeyim böyle şansı.
    2. askerlik şubesine gidiyorum sağlık yoklamasında raporu götürdüm ama doktor kod girmemiş diye tekrar yolladılar. doktor itiraz ediyor bana yazılı kağıt versinler öyle yazayım diye. gittim internetten ben çıkardım mevzuatı gösterdim. tekrar gittim bu sefer yazdı. bir daha askerlik şubesinin yolunu tuttum. bu seferde şubede daha önce verdiğim dosyları kaybettiler. bidaha doldur diyorlar. ve bu bugün oldu... daha çok örnek var ama aklıma geldikçe kafaı yiyorum burda kesmek en iyisi