şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bunlar babadan oğula nesil herhalde? yıllardır yapılıyor.
  • bi' takım takla kombinasyonları.
  • uyan klibinde sergilediği ters takla ve perende içeren hareketleri de sportif faliyetten sayarsak epeyce kabarık bir listeyi barındıran aktiviteler zinciridir.
  • gamsız şarkıcımız doğuş'un popüler olduğu dönemlerde kliplerinde gerçekleştirdiği enteresan, bir o kadar şaşırtıcı faaliyetlerdir. temelinde doğuş'un atletik olma çabası yatar.

şimdi bu arkadaşımızın belli dönemlerine yakinen şahitlik etmişliğim var ve klipleri ile yeterince haşır neşir olmuşluğum da.. beni kendileriyle bu kadar ilgili kılan xcarnation adlı grup projesi ile mükemmel ötesi çalışmalara imaza atan cenk eroğlu adlı üstadın zamanında bu arkadaşa düzenleme olarak destek olması ve amiyane tabirle kasedini yapması.. hala neden diye sorarım kendime. bak yine sordum, neden? yine cevap alamadım ellam. doğuş ve cenk eroğlu.. sözün bittiği yer lan resmen. bunun dışında hayret verici diğer olay ise kör belalı yarim adlı şaheser içerisinde candan erçetin'in sesi olması, mini düet yapması. bakın cenk eroğlu diyorum, candan erçetin diyorum ve doğuş diyorum. ya ben lan neyse bişey demiyorum.

konumuza dönecek olursak, doğuş kardeşimiz yılların verdiği eziklik, itilmişlik, kakılmışlığa karşı and içmiş, yememiş, içmemiş ve body yapmış. sankim lastik pompasıyla şişirilmiş gibi bir anda kaslı bir şekilde peydah olmuştur vaktiyle. bu kaslarını ve genel olarak vücudunu kliplerinde gerçekleştirdiği sportif faaliyetlere borçlu olduğunu düşünüyorum dostlar. hangi spor faaliyetler onlar dediğinizi duyar gibi oldum, inceliyoruz buyrun;

1-) bungee jumping: doğuş'un en sevdiği spor dalıdır. çocuklar gibi şen şakrak sevindirik olur. akıllara zarardır. şekil 1 şekil 2 şeakkıl 3

2-) scuba diving: normalde aletli dalış olarak bilinen bu sporu doğuş aletsiz icra ederek cesaretini gözler önüne sermekte hiç sakınca görmez. şekil 4

3-) şınav: nedendir bilmiyorum bu halde görünce sesli gülüyorum lan. şekil 5

4-) rafting: bir bu eksikti ellam. şekil 6

5-) rüzgar sörfü: türkiye'nin ilk lisanslı rüzgar sörfü sporcusu olduğunu iddia etmektedir kendileri. alaçatı onun mekanıdır. şekil 7

6-) plaj voleybolu: her klibinde istisnasız vardır. slow bir şarkıda bile oynama potansiyeline sahiptir. olmazsa olmazdır. şekil 8 şeakkıl 9

7-) dalış: şu görüntüye yorum bile yapmam lan. ötesi yok. kuğu gibi adeta. çok gözel. şekil 10

8-) bu spor dalı bilinmiyor: yıllardır düşünürüm ne amaçla, hangi spor dalına istinaden böyle bir hareket içerisinde bulunduğunu. daha çözemedim bilader. serbest düşüş olabilir yine de. şekil 11
  • öyle böyle değil. survivor'a taşımıştır kendini. temel sağlam tabi.