şükela:  tümü | bugün
 • sevgili eksici arkadaslar. bir tanidigimdan soyle bir mesaj geldi:
  "arkadaşlar hakkari, bingöl e uçuş yapan bir hostes kızımız, oradaki ihtiyaç sahibi öğrencilere batıdan giysi, ayakkabı, kitap götürüyormuş . annesi melek hanım izmir de yardımları topluyormuş. ortaokul talebeleri için lazımmış. terlikle karda okula giden varmış. giymediğiniz kazak, palto, ayakkabı vb. kitap kalem, çanta ne varsa ihtiyaç mış, çevrenize bildirirmisiniz dediler. melek hanımla iletişime geçmek istiyen olursa tel:0538-9864562"

  ilgilenelim dedim ben de. eksi duyarlidir umarim bisiler yapilir.
 • evet edelim ama sadece doğuya değil doğu karadenize, ege köylerine, akdeniz yörüklerine, orta anadoluya. yıllardır doğuya yardım çığlıkları atıldı durdu. diğer coğrafyalar ikinci planda kaldı. bunu göz önüne alarak yapalım yardımlarımızı.
 • edelim, eyvallah, edelim. doğu, batı, kuzey güney ayırmayalım.

  fakat devletin de ara bir işe yaradığını görelim artık. sıkıldım yahu! bir devlet bu kadar mı vatandaşına umarsız, sırtı dönük olur?
 • yıl 2015.samsun merkeze 10 km uzaklıktaki okulda taşımalı eğitim ve birleştirilmiş sınıf vardı.(bkz: birleştirilmiş sınıf) öğretmenlerin tamamına yakını ücretli (mühendis,fen edebiyat ,işletme ,iktisat mezunu) diğer öğretmenler de merkezden haftanın belirli günleri gidiş geliş yapıyorlardı. ancak aynı yıl van'a 95 km uzaklıkta (bir başka deyişle iran'a 5 km yakınlıkta) bir mezra okulunda kardeşim görev yaptı. okulda 100 kişi bile yoktu ancak yaklaşlık 15 tane öğretmen vardı. hepsi de kadrolu. maddi imkansızlık arıyorsanız biraz da karadenizin, egenin, iç anadolunun köylerine gidin.
  bu arada benim bildiğim hostesler şehri gezmezler. uçaktan bile genelde inmezler .(anadoluya yapılan gidiş -dönüş seferlerde) belki de uçakta gördüğü insanlar için yardım hissi oluştu. emin olun o saydığım köylerde yaşayan insanların uçağa binmeleri mevzu bahis değil.