• bugün çıkan attention şarkısıyla sahalara geri dönen popstar. pardon rapstar.

şu son 2 sene doja için bayağı olaylı geçti. latin amerika'daki konseri yüzünden hayranlarıyla kavga etme mevzusu, gereksiz twitter dramaları ve sürekli “müziği bırakıyorum” diye milleti tehdit etmesiyle kendisi insanları hayli bir sıktı.

son bombası da kendisini üne kavuşturan ve global bir star haline gelmesini sağlayan efsane albümleri hot pink ve planet her için “hepsi para tuzağıydı, hiçbirini yaparken keyif almadım ve siz de bu vasat şarkılara düştünüz” demesi oldu ve artık hayranlarını keriz yerine koyduğu için insanlar da bi hayli sinirlendi.

kendisi sürekli şöhretten sıkıldığını ve yaptığı işten keyif almadığını sürekli dile getiriyordu bi aralar. e insanlar seni zorla mı ünlü yaptı? sevilip el üstünde tutulunca insanları keriz yerine koymak sanki tüm suç hayranlarınınmış gibi davranmak neyin büyüklüğü? 28 yaşında yetişkin bir insanın hala twitter'da insan trollemesi de bana çok ezikçe geliyor. abla valla billa komik değilsin sal artık bizi ya. kendisini azealia banks zannediyor ama o tarz bi zırdelilik kolay iş değil ve azealia bunu bilerek yapmıyor mesela karı direkt deli ahahah.

neyse sürekli yaptığı işten keyif almadığını belirtip ödül törenlerinde de tuhaf tuhaf hareketler sergilemeye başladı. en son the weeknd'in ön grubu olarak sahne alacaktı ameliyat bahanesiyle onu da iptal etti falan. her yerden kaybolmuştu bi ara.

bu hot pink ve planet her muhabbeti için de bu şarkıların çok fazla pop olduğunu, aslında yapmak istediğinin bu olmadığını ve yeni albümünde daha çok rap müziğe yer vereceğini söyledi. insanlar da destekledi okay yapmak istediğin buysa devam et biz seni dinliyoruz zaten falan.

şimdi şöyle ki 2015'te çıkardığı so high şarkısıyla tanıdım ben doja'yı ve gerçekten çok yetenekli biri olduğunu düşünüyorum. özellikle pandemi döneminde beğenmediği hot pink'in çok ekmeğini yedi, etinden sütünden faydalandı, her şarkısı patladı tiktok'ta. insanlar da bu sayede tanıdı onu bi bakıma.

planet her ise onu zirveye taşıdı bana göre bi hot pink olmasa da yine de çok başarılı bi albüm olduğunu düşünüyorum. zaten grammy kazandı bu albümle de.

doğal olarak insanların üçüncü albümden beklentisi de bi hayli yüksek. şimdi daha çok rap yapacağım dedi yeni single'ını attı ortaya.

şarkı (bkz: attention) doja'nın diğer lead singlelarına göre bayağı vasat ve aşağıda kalmış bence. bu yeni tarz değişikliği falan o konulara girmiyorum. planet her albümümün klipleri ve visualları harikaydı. bu klipte ise doja'yı bambaşka bi tarzda görüyoruz.

hiç beklediğim gibi bi şarkı değildi. bi kiss me more bi say so gibi hiç olamadı. gerçekten merak ettiğim için baktım, tekrar dinler miyim? sanmıyorum. gerçi bu olaylarından sonra doja'dan da çok soğudum. karakterini zerre sevmiyorum yaptığı işlere bakıcam ama bu çıkan şarkı da albüm için tüm beklentilerimi düşürdü.

bu olaylı geçen iki yıldan ve müzik tarzını değiştirmeye karar vermesinden sonra yeni albüm sürecini nasıl yönetecek göreceğiz belki albümü yeni single'dan farklı olur ve şaşırtır bizi.
  • illuminatinin yeni köpeği.
    işte bize böyle başarılı işlerle gelin tatlım.
  • cardi b'nin şarkı söyleyişiyle fena taşak geçen kız * press bir iki kez kesmiyo bağımlılık yaptı resmen sabahtan beri izliyorum :d
  • kariyerini hayranlarına hakaret ederek bitiren şarkıcı. ulan gerizekalı seni oraya getiren insanlara minnettar olman lazım bak lana del rey'e kadın çalıştığı waffle dükkanında çalışanlarına yeni albümünden bahsediyor ya da ne bileyim taylor swift'e bak amerika'nın en itici ve kurnaz insanlarından biridir ama hayranları ile zıtlaşmaz. ya sen gerçekten bu şöhret hayatından sıkıldın ki böyle davranışlarda bulunuyorsun ya da akli bozukluğun var başka bir açıklaması yok bu işin.
  • "beni isterseniz kazığa oturtun fakat s*ke s*ke de başardığımı görüp beni dinleyeceksiniz" minvalinde paint the town red şarkısını çıkartan bağyandır kendileri.
  • so high şarkısıyla tanıdığım, şakıyan bir hanım kızımız. sitesi için şuraya pilis.

niye kimse şey etmemiş anlamadım valla. bence fena bi sound'u yok. şaşırdım.
  • çok güzel şarkıları olan yeni nesil şarkıcı bağyan. son şarkısı mooo! acayip trol, baya eğlendim. hele ki araya giren kelis'in milkshake şarkısı sayesinde aynı anda hep sesli kahkaha atıp, hem de ellerimi çırptım falan :/
  • amerika'daki yozlaşmanın, çöküşün geldiği son nokta. eskiden de cahil, görgüsüz celebrityler vardı ama sayıları bu kadar çok değildi.

bu abla ise hem araplara, hem asyalılara, hem de kendi ırkına ırkçılık yaparak bayrağı uzun bir süre kimsenin alamayacağı bir noktaya taşıdı. bundan sonra kendisi ancak kkk destekçisi bir zenci geçebilir. cidden helal olsun...

işin en dramatik yanı ise bunları yapmasına rağmen kendisini savunan insanların fazlalığı.
  • 2020-2021 yılları bu hanım kızımızın yılları oldu. kapanma döneminde yemedi içmedi şarkı yazdı heralde, tebrikler.
  • zor günlerimde sana sığınırım doja cat'im...
    baby, need to know...
hesabın var mı? giriş yap