şükela:  tümü | bugün
  • zenginlik göstergeci, gereğinden fazla komplike kalem kutularıdır. piyanolu olanı bile vardı anasını satayım. yurtdışına bolca gidip gelen kuzenimde görmüştüm, çok istemiştim, ailem almamıştı. artık fakirlikten mi almadılar, türkiye'de bulamadıkları için mi alamadılar bilemiyorum.

alet isviçre çakısı gibiydi, bi butona basıyordun şlaks diye silgi çıkarıyordu, diğerine basıordun büyüteç çıkarıyordu. resmen süper bilgisayar.

dışarıdan görünüşü
    düğmelerine basılmış hali 1
    düğmelerine basılmış hali 2
    düğmelerine basılmış hali 3
    dümelerine basılmış hali 4
    bu ve bu da piyanolu

edit: linkler kurbaga olmus. duzeltildi. hizliresim'e yukledim bir daha kurbaga olmaz, olursa da skrlr.
  • o yıllarda sahip olmadığım, bugün bulsam alacağım kalem kutularıdır.
  • şimdi çıksa, milyonlarca kişinin izleyeceği bi lansmanla tanıtılırdı.

(bkz: ibox)
  • (bkz: arzu nesnesi)
  • her derste mutlaka biri yere duserdi, kendine has yuksek bir gurultu cikarirlardi ama yine de calismaya devam ederlerdi.
  • koşarken çantadan takır tukur sesler gelmesine sebep olan kalem kutularıdır.

ayrıca sınıfa bunlardan bir tane girince herkeste çeşitli versiyonları görülmeye başlayan kutulardır. sınıfta grip ya da bit salgınları bu kadar hızla yayılmamıştır.

bir de yazınca aklıma geldi, acayip komplike mataralarımız da vardı lan bizim böyle iki yarısına da başka sıvı koyulan, üzeri şekilli düğmeli bilmemneli. boynumuzda taşırdık çok lazımmış gibi. bir arkadaşımda matara kalem kutu takımı vardı, birleştirip bir oyun oynanabiliyordu bununla. ikisi de açılıp bambaşka bir şeye dönüşüyordu.

ne kadar az ama ne çok şeyimiz vardı. hey gidi günler.
  • doksanlarin filan degil gayet seksenlerin cocuklaridir.
  • piyasadan bir kalktı pir kalktı. şimdilerde kullanılan torba görünümlü sözde kalem kutularına bin basar. olsa da alsak.
  • ilgili objeler kendileri icin tasarlanmis yerlere 1 gun 2 gun konur, daha sonra her sey tikistirilirdi (en azindan ben boyle yapardim)
    dolayisiyla yapilari tikistirmaya musait olmadigindan kapanmazdi, icindekiler yere duserdi, parcalari kopardi vs. of ne dertti ya.
    sonuc olarak bez kalemkutudan sasmamaya karar verilirdi.
  • sizin doksanlar ile bizim doksanların farklı olduğunu anladığım hede.

bende, sınıfta, okulda, hatta şehirde yoktu bunlardan.

ayrıca silgiyide boynuma asmazdım. çok salakca görünürdü.