şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • (bkz: curly) :))
 • ilerki zamanlarda isteyenlere ne doktorlar istedi de vermedik şeklinde mazeret edebilmek için kız isteme teklifleri düşünülmeden reddedilen meslek grubu.
 • hastane icinde kral-kralice'ye donusen yaratik, hastalari da sonsuz para kaynagi, gerizekali, masa sandalye benzeri bir obje, hastaligindan suclu insan olarak gorme egilimindedirler. hastane disinda daha normal insanlara donusebilirler bazen.
 • yurdumda hastalarina musteri gozuyle bakan, %90ina illet oldugum meslek grubuna mensup insanlar
 • alsancak'ta kahve bahane ve ugrak'ta takilan a$iri $i$man kedinin ismi. gecenlerde patileri dikip bayilmi$ti cok yemekten ve sicaktan, dunyada e$i benzeri oldugunu sanmiyorum.
 • aralarında sıyırmışları epeyce fazla olan meslek grubu mensubu. idealist olanları vardır bi de sevmeden okumuş olanları. idealist olanları çarçabuk uzmanlaşırlar, yeni yeni projeleri vardır. sevmeden okuyanları zamanla, şair, filozof, yönetmen, ressam, müzisyen, tiyatro sanatçısı olmak isterler sanat ateşi sarar dört bir yanlarını. bir de henüz mezun olmuşları vardır ki...
  -inguinal hernia ne ola ki sen bilirsin..
  -biz o konuya daha gelmedik!
  -e peki..
 • bunların hakkında acil servis, chicago hope gibi diziler yapılır. sonra bizim doktor adayları gaza gelir. oysa türkiye gerçekleri hiç de öyle değildir. yine de doktora saygım var yanlış anlama olmasın.
 • hepsini saygi ve sevgi ile kucakliyor, meslekleri ve cabalari onunde saygiyla egiliyorum. $u arkada$lar haric:

  1) 6 sene okundugu icin doktor olmak cok zor tribi yapip artistik yapanlar.
  2) ozel muayenehane acip, devlette de cali$maya devam ederek, orada du$urdukleri garibanlari muayenehanesinde sogu$leyenler. (bkz: orospu cocugu)
  3) bazi "tani merkezler"inden aldiklari %10-15 yuzde icin, gerekli gereksiz ekg, ultrasonografi, tomografi, doppler cektirenler. (bkz: gotoglani)
  4) hastalarinda para olmadigini gorunce veya cahil oldugunu gorunce kopek muamelesi yapanlar. (bkz: ibne)

  bu saydigim ve benzeri faaliyetler haricinde delikanli hekimlik yapan arkada$, abi ve ablalara, $ifa bulmu$ ve bulacak herkes adina binlerce ve bir daha te$ekkurler.
 • en uzun suren universitede okuyan insanlar, askerin ve polisin birkac kisi biraraya gelmeden gitmeye cekindigi yerlerde hemde silahsiz olarak devleti temsil eden sahislar, bir gunde 100 hasta muayene etmesi beklenen kisiler, asistanliklari suresince 3 gunde bir nobet tutan ve bir cok insanin kicinda pireler ucusurken uc otuz paraya aci ceken insanlarin acisini dindirmeye yada can cekisenlere hayat vermeye calisan ahmaklar.
 • daha çok çocukları ve arabaları ile meşhur bir meslek grubu
  (bkz: doktor cocugu olmak)
  (bkz: doktor arabalari) ayrica
  (ara: doktor)
hesabın var mı? giriş yap