• 9 ağustos 2019 en son güncelleme:
    arkadaşlar, ayaz'ın ailesinden haber var. yeniden birlik olmamız gerekiyor. ayaz olmaz denileni oldurdu, operasyonu atlattı. minik ama güçlü bedeni sizlerin de desteğiyle yine atlatacak olanları. ailenin mesajı:

"merhaba, ayaz bugün yeniden, yoğun bakıma alındı. 1 temmuz’da omurilik sinirin içinde bulunan, 14 cm tümörün % 90’nı alınarak ameliyat edilmişti. nefes alabilmesi için trakeostomi yapılarak, boğazına delik açıldı. şuan ventilatör cihazına bağlı olarak nefes alabiliyor. bu ameliyata girmeden önce; mr çekimi sırasında felç geçirmişti, felç durumu da halen devam ediyor.

doktorlar, tümörün konumu, ayaz’ın yaşı gibi nedenlere bağlı olarak; yapılacak bir tedavisinin kalmadığını açıkladılar. benim sizlerden ricam felç, tümörün kalan kısmı ve fizik tedavi hakkında bildiklerinizi, önerilerinizi yazmanız. hepinize çok teşekkür ederim."

24 haziran edit: yeni asır gazetesinde çıkan haber

bir rica: özellikle doktor ve sağlıkçı arkadaşlar entry girerken hasta yakınlarının, annenin, babanın burayı okuduğunu unutmadan yazın lütfen...

aileden mesaj var: "bebeğimizin tüm verilerini sağlık bakanlığındaki tüm hekimler görebilir. yazabilirsiniz, e-nabız sistemi doktorlarımıza açık."

son durum: bir sürü doktor ile görüşüldü, mr ve diğer raporlar iletildi. şu an pek çoğundan cevap bekleniyor. bu yüzden iletişim numarasını kaldırmamı rica etti aile. mailden iletişim kurmaya devam edebilirsiniz. izmir öncelikli denildi ama başka bir doktor kabul ettiği takdirde gerekli prosedürleri uygulayıp doktoru getirme şansı da varmış ailenin.

bir diğer konu, dünden beri mesaj trafiği yüzünden entryleri okuyamadım. birkaç mesajda yazılmış; arkadaşlar doktorları kötüleme gibi bir amacımız yok. aile başlarına ne geldiğini bilmemenin, acının verdiği panikle mr için verilen anesteziden şüphelenmiş ancak öyle görünüyor ki tümör bambaşka bir durum ve sonradan bu şekilde ortaya çıkmış. bu metin birkaç gün önce yazıldı, o zaman tümörle vesaire ile ilgili bu kadar bilgi yoktu. lütfen biraz anlayış gösterin. bu insanların tek derdi hiçbir şeyden haberi olmadan kalan tek ciğeri ile yaşamaya çalışan bebeklerini kurtarmak. doktorları kötülemekle ilgili tartışmalar yalnızca ailenin daha çok üzülüp çekinmesine neden oluyor. ben metni revize ettim zaten. kimseyi kırmak niyetinde değiliz. yardımlarınız için çok teşekkürler. sevgiler...

aileden rica var: bebek solunum desteği aldığı için izmir önerileri öncelikli diyorlar. rapor, mr görüntü isteyenler de buraya mail atarlarsa dönüş yapacak aile.
    erinincu25@gmail.com

sonedit: erinincu25@gmail.com arkadaşlar doktor tavsiyelerini bu adrese iletirseniz çok seviniriz. aşağıda irtibat no da var. benim mesaj kutum doldu taştı, yetişemiyorum. dönemediklerim oldu, herkese çok çok çok teşekkürler.

edit: arkadaşlar numara, mail adresi gibi özel bilgiler paylaşmayacağınız sürece doktor tavsiyelerini başlığa yazarsanız aileye iletme konusunda işimiz çok kolaylaşır. mesaj atan, entry giren herkese çok teşekkürler.

arkadaşlar doktor lazım. ne maddi yardım ne başka bir şey. doktor aranıyor. el atın gündeme taşıyalım, ayaz bebek için zaman daralıyor. bu sözlükte neler neler başarıldı.
  • acil şifalar diliyorum.
    en kısa zamanda imdadına yetişecek doktor bulunması dileğiyle, destek olalım.
  • yardım bulmasını temenni ettiğim bebektir.
  • allah acil şifa versin. umarım yetkili birilerine ulaşılır.
  • koskoca üniversite hastanesinde cerrah mı yok? cerrah aramak hasta yakınlarına mı düştü? bu işte bir saçmalık var.
  • acil şifalar
  • acil şifalar bebişe.
  • umarım bulunur. aile ve bebek ne haldedir şimdi.
  • sanırım bu konuda en deneyimli kişiler gatada bulunurdu.(dağıtılmasaydı) ama şu an hacettepe nöroşirürji bulabileceğiniz en iyi seçenek. yapılamaz denilen birçok ameliyatı yapan hocalar var.
  • gündemde kalması gereken başlık.
hesabın var mı? giriş yap