şükela:  tümü | bugün soru sor
  • adalet terzisi isimli dergideki röportajında neden istanbul'daki muayenehanesini bırakıp, suriye'de savaştığını şu şekilde anlatmış savaşcı;

"döneceğimiz gece yarısı bütün köyü inletecek bir çığlıkla uyanmıştım. koridorda sedye üstünde kulakları sağır edecek yükseklikte bir sesle ağlayan bir kadın görmüştüm. muayene etmek için yanına yaklaştığımda herhangi bir yara görememiştim.fakat üstünde et parçaları vardı.kanlar içinde kalmıştı. temizlemeye çalışırken saçlarının arasında küçük bir parmağı elime aldığımda dizlerim tutmaz olmuştu. ellerim titremeye başladı. bir cerrahın başına gelebilecek nadir bir olaydır ellerinin titremesi. fakat kadına ve avuçlarımın arasında duran küçük parmağa baktıkça nefretim artıyor,sabrım tükeniyordu. sedyenin yanı başında dizleri üstüne çökmüştüm. kadıncağız rejim veya rus uçakları köyünü bombalarken araçla kaçmaya çalışırken uçak aracını füze ile vurmuş. allah’ın takdiri kadına bir şey olmamıştı.ama 7 aylık bebeği paramparça olmuştu. benim gördüğüm sahneyi gözünüzde bir canlandırın.o vakit vicdan sahibi bir insanın ayakta durması mümkün değil. ömrüm boyunca unutamayacağım bir olaya ve acıya şahitlik etmek beni derinden etkilemişti.işte o gece doktor kanas’ın doğduğu gece olmuştu. sabaha karşı bütün cerrahi malzemelerimi bırakarak bir yemin ettim. çocuklara,masumlara ve zalimlere bir söz verdim. bu anneye yaşatılan acının hesabını soracaktım.yapılanların hesabı hem bu dünya da hem de ahirette elbette sorulacaktır."
  • 1
    2
    suriye'ye gönüllü olarak olarak gitmiş türk doktor. okula düşen havan mermisi sonrası gelen yaralıları tedavi ettikten sonra, esad'a karşı mücadele etme isteği doğmuş kendisinde ve doktorluğu bırakıp ''avcı'' olmuş. ellerimde 7 aylık bir bebeğin et parçalarını tutarken büyük öfke oluştu bende diyor kendisi. suriyedeki en iyi kanas kullanan kişiden aylarca eğitim almış. 2013'de suriye'ye giden doktor kanas, hala suriye'de mücadele ediyor. hiç harcamadığı, kenara ayırdığı özel bir mermisi var, esad'a saklıyorum diyor. tek başına takılıyor, herhangi bir gruba bağlı değil. kimi zaman esad'a bağlı askerleri öldürürken, bugünlerde afrin'e destek olmak içim pkk'lı avlıyor. aylar önce esad'ın bombaladığı bir binada ölümden döndü diye biliyorum. türkiye'ye döndüğünde yargılanmamak veya herhangi bir şekilde başının belaya girmemesi için kimliğini gizli tutuyor. çok ilginç hayatlar, hikayeler var. istanbul'da özel bir hastanede genel cerrahi uzmanıyken, suriye'de sniper olmak... şu siteden röportajını okuyabilirsiniz.

yapımcı veya araştırmacı gazeteci vs. olsam kaçırmam, film gibi bir hikaye.

twitter 'dan nadirde olsa paylaşım yapıyor.
    3
    4