şükela:  tümü | bugün
  • büyük ihtimalle gelir/statü kompleksi yapmakla veya sağlık konusunda çok titiz birine katlanamamakla son bulacak eylem.
  • cok buyuk bi kismi doktor olan erkeklerin yaptigi sey.. hatta bir universite arastirma yapmis bununla ilgili.. yogun is saatleri, sosyal ortam azligi, anlasilamama korkusu vs gibi nedenler aciklanmis..

uzaktan guzel duruyo be.. iki doktorun evlenmesi sanki yasli bi teyzeymisim gibi heyecanlandiriyo beni.. piril piril derler ya, heh oyle sacma sapan sifatlar kullanasim geliyo bu cocuklar icin..

doktorlar, doktorlarla evlenin.. sizi sizden baskasi nah ceker.. nah anlar..
  • malum erkek kişimizde doktorsa sorun olmayacak ilişkidir.
  • toplum tarafından oluşturulan saçma sapan bir yargının sonucu olarak beni üzen durum. ileride diş hekimi olacağım ama ben tıptan anlayan biriyle evlenmek istemiyorum. yüksek bir mertebesi de olmasın istiyorum hatta. geçinebilecek kadar maaşı olsun olur da ben calışmazsam falan yeter. ama bizim işi gücü olmayan teyzelerimiz amcalarımız o kız onu ezer, o hiç ona olur mu diye saçma sapan laflar ede ede bizi mağdur etmeye başlamıştır.
  • doktorlardan cocuklugumdan beri haz etmedim ama bir cok meslek gurubunu analiz edecek kadar tanidim.

hemsire gibi karakterlerini begenmedigim yogun calisan meslek grubunu disari cikardigimiz zaman acikcasi elde kalanlar ya muhendisler ya savcilar ya da doktorlar oluyor.

doktor bir kadinla evlenmek isterdim. sanirim benim yogunlugumu bir o anlardi.surekli kendimi gelistirmem gerektigini, her dk mic mic birbirimize sirnasamayacagimiz gercegini ve birbirimizi iyi anlardik.

gecen akdeniz tiptan mezun bir kiz arkadasim insaat muhendisi bi cocukla hoslasmis cikmaya baslamislar, cocuk terk etmis senin hic vaktin yok hayatin nobetlerde geciyor diye. kiz uzuluyodu

uzulme kaybeden o olmus dedim, ogretmen istiyomus hem ev islerini yapsin hem de isine gitisn diye :) zibil gibi ogretmen hatunlar olmustu hayatimda. hepsi tipiktir, vakitleri cok bos oldugundan ve ogrencilerle omurleri gectiginden kendileri cok sigdir. ogretmenler odasindaki seviyesizlik ve herkeisn birbirine yurumesi alttan alttan fingirdemeler, birbirleriyle kombinasyonlar yapmalari vs turlu turlu kalitesizlikler.

o kaybetti, bulsun bir ogretmen ve yemedigi boynuz kalmasin dedim. sonuc olarak olan da bu oldu, herif buldu ve aldatildi.

arkadas herkes dengiyle evlensin ama ayni meslekten olmamasi lazim, eve gidince farkli bir moda girmen gerekiyor. bir doktorla evlenmeyi isterdim. ben ona muhendislikten bahsederdim o da bana insanin anatomisinden bahsederdi psikolojiden konusur belki beraber freud okur tartisirdik. dogacak cocugun da bir zehir olmamasi icten bile degil.

tavsiye ederim. doktor bir kadinla evlenin.
  • doktor bir erkek tarafından yapılmalıdır. özür dileyerek bu doktor tayfası genellikle orta-alt gelir tabakasından tahsille sıyrılmaya çalışan bir altyapıdan geldiğinden genel kültürleri genellikle sonradan edinilmiş pekçok unsur taşır ve pekçok şey eğreti durur üzerlerinde.

biz fen edebiyat, mühendislik mezunları genellikle lise yıllarından itibaren gezmelere tozmalara alemlere koşarken onlar evde tıp fakültesine girmeye çabalayan çocuklar ve kızlardır. genellikle karşı cinsle reel yakınlaşmaları bu yıllarda gerçekleşmez. hemcinsleri ile de kankalık mertebesinde bir paylaşımları olmaz. istisnalardan bahsetmiyorum, mesleğin içinde olan istisnalar ne demek istediğimi zaten anladı.

yine biz fen edebiyatçılar, mühendisler (makineciler hariç de lan) üniversite yıllarımızı barlarda, kantinlerde, eylemlerde, siyasi arenalarda, öğrenci kulüplerinde, dans kurslarında, üniversite gezilerinde öldürürken sosyal yeteneklerimizi üst düzeylere çıkarırken tıp öğrencileri kütüphanede sabahlarlar bir an önce mezun olabilmek için.

e şimdi sorarım a dostlar bir fen-edebiyatçı olarak benim hayatın pekçok zevkini tattığım bir gençliğim olmuş, artık felsefe konuşup dumanlanma dönemlerimi çoktan geçmişim, kız 35 yaşındayken alkol alıp “biraaaaağ” diyen ergen tribi yaşıyor lan. nasıl birbirini tamamlayabilirsin? sen artık bir huzur istiyorsun evlilik hayatında, karşındaki ise tüm ilk gençliğini tek bir yönde sosyalleşmeden geçirmiş, tek yönlü bir sosyal çevresi olan, sonradan dünyayı ve yaşamı keşfetmeye çalışan biri. o her ay yeni bir ülke keşfetmek istiyor, sen erasmus yapmışsın, work & travella dolaşmışsın filan bay gelmiş. ticaretin anasını ağlatmışsın ya da özel sektörde yükselmişsin kan akıta akıta bir yerlere gelmişsin kazandığın para rekabetten dolayı kan kokuyor adeta, acımasızlaşmışsın iş hayatının içinde, karşında her ay maaş gününü bekleyen bir devlet memuru var filan. ticari zeka yok, girişimcilik yok, rekabet duygusu yok filan. garip...

he doktor bir kadınla evlenmek doktor bir erkeğe yakışır zaten genelde de aynı sosyal ortamda oldukları için öyle olur.

edit: otomatik düzeltme
  • fen edebiyat mezunlarinin yapmasi gereken sey.

ama once bi is bulmalari lazim

:d
  • sağlık sigortası yaptırmak gibi bişidir.
  • hukukçu bir erkek ile olursa pek de güzel olur. evde kalmazsak iyidir *

boy: 190 cm.