şükela:  tümü | bugün soru sor
 • lig tv'nin ünlü simalarından biri. takıntılı bir şahıs. futbolmatik isimli programında deniz gökçe ile beraber istatistikler üzerinden gelecek haftanın yorumunu yapıyorlar.

  lakin, kubilay beyefendi, karşısındakini dinlemekle uzaktan yakından alakası olmayan, "aman dinamik olayım, deli görüneyim" derken, karşısındakinin sözünü kestiğini bile farketmeyen, program boyunca kendi söyleyeceğini söylemekten öte bir derdi olmayan bir insan. deniz gökçe neden orda, neden bu adama katlanıyor onu da anlamış değilim.

  adamın kendini öne çıkarma takıntılarından biri de artık ne doktoruysa, doktorluğunu habire milletin gözüne, kulağına sokması. bir şey anlatacak mesela:

  deniz gökçe: yav bu istatistik şöyle olmasın sakın?
  kubilay: olur mu hocam, ben bunlara haftalarımı veriyorum. sonra gelip sen ne yaptın doktor demezler mi? (kubilay bey falan demiyorlar, doktor diyorlar, sanki dünyadaki tek doktor kendisi)

  ayrıca kubilay efendinin fenerbahçe'li olduğu da gayet ortada. fenerbahçe analiz(?)'lerini yaparken adam teknik direktör kesiliyor, taktik veriyor, uyarılar yapıyor ama ekrana yazdığı mesajlar şöyle: "buradan gol atarsın fener", "aman fener dikkat, sağdan yeme", "kanarya sen uçarsın bu defansın üstünden", "waşingtong'u oynat bu maç kesin golü var"...

  öyle de ne oldum delisi bir insan; akıl fikir, irfan, irade, kişilik, karakter diliyorum kendisine.
 • kendisi iç hastalıkları uzmanı olup, akupunktur ile zayıflatma üzerine çalışıyor.
 • önyargılı bir şekilde daum düşmanı olup tüm türk antrenörlerin yalakasıdır.
 • deniz gökçe den çok daha fazla şey bildiğini düşündüğüm futbol-tıp adamı.
  nedense deniz gökçe doktorun söylediklerini pek de takmaz.

  genelde diyaloglar şu şekilde oluşur;

  g.k. : - evet deniz hocam, bakın ronaldo bu sezon 150 tane uzun pas vermiş ve bunların %77 si isabetliymiş. aynı zamanda şimdi vtr de de gösteriyorum, bu sezon ronaldo' nun yaptığı asistler... bakın bir pozisyon, ronaldo pası veriyor, tümer atıyor. başka bir pozisyon, yine ronaldo. bu pozisyonda da yine ronaldo ve bu kez kafa golü atıyor.. sizce de lucescu, ronaldo' yu tercih etmekte haklı değil mi ? ronaldo takıma faydalı bir oyuncu, değil mi ?

  d.g. : - eee, evet. iyi bir oyuncu. faydalı.

  g.k. : peki..* o zaman şimdi de beşiktaş' ın iç saha gollerine bakalım... *
 • a.c milan- fenerbahce macinda san siro stadinda tepeden asagiya sari-lacivert kiyafetler icinde fenerbahce tribünlerinde gördügümüz futbol yorumcusu. nasil bir fanatikliktir ki bu, elinde ickisiyle sahanin dibinde basin tribününde maci seyredecegine fenerbahce taraftarlarina ayrilmis bölümde maci seyretmistir? mactan sonra yüzünden düsen bin parcaydi, üzüldük kendisine*
 • ne zaman acsam ligtv de program yapan, her daim sikilmadan saibeli istatistikler uzerine konusan, ustune ustluk ne oldugu belirsiz bu datalardan mantik sinirlarini zorlayan sonuclar ortaya cikaran bir nevi doktordur. mantik sinirlarini zorlayan bu sonuclardan da sozu gecen doktorun analitik degerlendirmesinin biraz zayif oldugu belli olmuyor degildir ayrica.

  istatistikleri konusunda suphe duyan konuklarina da kah hoykurerek kah saka yollu sinir oldugunu gosterir. firsat buldukca istatistiklerinin ne kadar state of the art seyler oldugunu vurgulamaktan geri durmaz. bu kadar vurgulanan bi mevzuudan insan ister istemez killanmiyor degil tabi ki.
 • 26 nisan 2006 tarihli fotomac gazetesindeki köşesinde "fener trabzon'u rahat geçer!" şeklinde bir başlık atmış yazar. bu gayet normal, devamı ilginç ;

  "iddialı bir başlık falan attığımı sanmayın. ben bilim adamıyım, inandığım ve araştırdığım değerler üzerine yazarım."

  bu bilim adamının, bilimi çinde bulup ordan almasını ve hatta orda kalmasını orayı kalkındırmasını diliyorum yürekten.
 • son zamanlardaki favori futbol yorumcum/doktorum/civanım. zannımca spor basınında kendisine yer edinmeye çalışan ona soracak olsanız yer edinmeyi bırak 870 dönüm arazisi olan bir insan.

  çok iddialı demeçleriyle dimağıma işliyor bu aralar kendisi ;

  "bana ve benim gibi düşünenlere destek verin. hepsi üniversiteli, zıpkın gibi bir ekiple, tüm takım ve oyuncular hakkında, onların tüm maçlarını 90 dakika izlediği için fikir sahibi olan tek adam olan ve zerre kadar maddi menfaati olmadan, kimseye göbek bağı olmadan bu işi yapan doktora destek verin ki, futbol gemisi uçak haline gelsin. "

  "bilirsiniz maçlardan önce sonucu net bir şekilde söylerim."

  "hiç derdim değil; "bakın ben söyledim, nasıl oldu?'' demek. "

  şeklinde beyanatlarıyla lokum misali gidiyor bu aralar. tavsiye ederim.
 • beşiktaşla ilgili bir tane bile istatistik bilmezken fenerbahçeyle ilgili milyonlarca istatistigi nasıl aklında tutabildigini anlayamadıgım şahıs. sanırım bu adamın beşiktaşla ilgili klasörün bulunduğu diske format attılar.
  (bkz: 3 mayis 2006 besiktas fenerbahce kupa finali)