şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • memleketimizin utanc kaynagidir. kutsal meslegin ayaga dusmesini saglamaktadir. doner sermaye gibi kandiriktan uygulamalarla ortbas edilmeye calisilmaktadir.
 • ara ara hakkında spekülasyon yaratılan maaş. doktor olmayan masum vatandaşlarımız da satır aralarını okumadığından oha bu doktorlar da hiçbir bok beğenmiyor diyerek galeyana gelir. kaynak verilen bu haberde de ek ödemelerle birlikte dendiğinin altını çizmekte yarar var , o ek ödemeler nasıl dağıtılıyor bu konuda net bir sistematik bilgi ne yazık ki yok. ortada bahsi geçen bir para var ama alan yok.
 • ben size söyleyeyim.

  asistanlar, 1.400 lira civarında bir maaş alır. içinde bulunduğu kliniğe göre 700-800 gibi bir döner sermaye alırsa da öper başına koyar. budur tüm o kuru gürültünün sebebi.
  yrd. doç olunca 1800, doç olunca 2000 deyin siz o maaşa. tabi döner sermaye payı da artar.

  edit: bu entry'yi girerken verdiğim sayıları "çok" gibi yorumlayarak girdiğimi sananın kafasına zçim. 1400 lira maaş mı olur lan? sen doktorun hayatını elinden al, karşılığında 1400 lira maaş ver. yürü git, şerefsiz.
 • muhendis maasi... dimdumdum
  sofor maasi.. blablubla
  doktor maasi... 6000 ytl.
  hastayi dogru teshislendirip tedavi etmek.. paha bicilemez..
 • anadolu ajansı haberidir.
  ilk haber; doktor maaşı 8000 lira ! tabipler odası karşı çıkıyor ve açıklama yapıyor.
  ikinci haber; doktor maaşına sağlık bakanlığı son noktayı koydu, 6000 lira.tabipler odası yine karşı çıkıyor.
  üçüncü haber; doktor maaşı 6000 lira ancak, aylık değil üç aylık.

  http://www.internethaber.com/…_detail.php?id=198842
 • doktor naaşını kaldırmakta yetersiz kalan maaştır.
 • her 4-5 yılda bir reklam edilip edilip söylenenin yanından geçmeyen maaştır. abartıldığı için de herkese dert olan meblağ.
 • eger doktorun geliri hakkinda fikir edinmek isteniyorsa devletten aldigi maasin ustune hastalardan ameliyat icin aldigi bıçak parası da eklenmelidir.

  edit: bazi arkadaslardan hakli elestiri aldim, o yuzden duzeltiyorum. elbette her doktorun degil, ameliyatlara giren bazi 'cerrah'larin hastalardan aldigi bicak parasidir kastettigim. bicak parasi almak degil tum doktorlari, tum cerrahlari da kapsamaz; gelirini bu yolla katlayan cerrahlarin bir kismini kapsar.
 • bazı doktorların ihtiyacı olmayan maaştır. bu bazı doktorlar ameliyathane önünde bekleyen kalp hastasının yakınına "2500tl vermiyorsan al hastanı git" diyen doktorlardır ki muhtemelen günde en az 1 tane böyle ameliyat yaptıklarından kağıt üstündeki çıplak 1500-2000tl tabi ki gözardı edilir.

  ha kağıt üstündeki maaş yeterli midir, tabi ki değildir ama bunun acısı can havliyle o parayı borç harç tedarik edecek vatandaştan çıkarılmamalıdır.
 • eğitimi için harcadığı yıllar ve çalışma saatleri vs göz önüne alındığında hakedilen maaştır. göze kulağa yüksek gelmesinin nedeni, ülke ortalamasında mühendislerin, avukatların, öğretmenlerin aldığı ücretin genelde hakedilenden düşük olmasıdır.

  fakat "her kuruşu helal" muhabbetine girenin kalbini kırarım. hastaların acılarına ve ölümlerine alışan doktorların çoğunluğu malesef empati yeteneğini yitirmiştir ve robotlaşmıştır. hastanın ve hasta ailesinin hayatını kökünden değiştirecek şeyleri söylerkenki ses tonuyla restoranda sipariş verirken kullandıkları ses tonu muhtemelen aynıdır.

  sadece röntgene bakarak: "hımm evet, kansersiniz siz büyük ihtimalle" diyen, "valla ne yalan söyleyeyim 1 seneden az ömrü kalmıştır" diyen, bu sözün üstüne 3.5 sene "yaşamaz" dediği hastası tarafından utandırılan, hasta için çok rahatsız edici bazı konularda "olur o öyle" yaklaşımı gösteren, hastanın asla ve asla suratına bakmayan, hasta ailesini azarlamaktan başka bir iş bilmeyen... şeklinde devam eden o listedeki tüm doktorlara diyorum ki: tek kuruşunu bile haketmiyorsunuz siz o paranın. adam olun da gelin. bir diplomayla lordlar kamarasına çıkmıyorsunuz. işiniz insanla ilgilenmek, insanların "personal rock star"ı olmak değil.

  o değil de, 15 senedir uçak acil çıkış kapısı valfi üzerinde çalışan bir mühendis tanıdığım var. düpedüz orospu çocuğu canım. götüne soksun o maaşını.