şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • yemin ederim ülke gerizekalı kaynıyo. adamdaki zihniyete bak tamam kabul belki doktorlardan daha çok çalışan emekçiler işçiler var, gidip emekçilerin işçilerin maaşı da yükselsin onlar da hakettikleri maaşı alsın ülkecek kalkınalım gelişelim diyceğine gelmiş doktorlar çok alıyo 2 bin versek yeter yurtdışından yabancı doktor gelsin maaşlar düşsün diyo amına koduğumun beyinsizi. bu nasıl bir cehalettir ki adamın avrupada amerikada doktor maaşlarından haberi bile yok 2 bine çalışacak doktoru afrikadan filan ithal etmeyi düşünüyo heralde. ulan yemin ederim bizim ülkedeki kadar sığır davar ve de çomar dünyanın hiç bir yerinde yoktur. özenle seçilip hepsi bizim ülkemize yollanmış.

  not: doktor değilim.
 • bu ülkede okuyup biryerlere gelen insanı nedense herkes kıskanıyor arkadaş.yeri geldiğinde 36 saat çalışmaya zorlanabilen ,risk alan bu insanların üç kuruşluk maaşlarına laf edeceğinize yiyorsa g.tünüzü yattığınız yerden kaldırın azıcık dizi seyretmeyi bırakın da siz yapın bu çok kolay işleri.tabi önce öss,sayısız vize ve final ve bir de tusu geçin sonra konuşun. he bunlar zor geliyor ve hala bu insanların aldığı maaş gözünüze batıyorsa veterinere gidin mesela onlar da para kazanmasın .iki dizide oynayıp yatlar katlar alan insanların fanatiği olun,futbolcular için birbirinize girin onlar nasılsa aldığı parayı size vericek bir gün di mi.
 • 6binmiş..vay arkadaş.

  biz piç doktorsak demek ki..

  bi de bu saatte acilde nöbette okuyorum bunları.
 • doktor değilim ama madem doktor maaşında bu kadar gözünüz var, o zaman siz de doktor olun. maaşı hak etmediğinizi düşünürseniz de artık kızılay'a bağışlarsınız..

  tanım:
  miktarı insanlara dert olmuş ücret
 • gecen sene doğuda ebesinin örekesinde bir hastanede günde 500 hasta bakan arkadaşımın hesabına 3500 lira olarak yansıyan maaş. hatta bazı aylarda ambulans şoförü kendisinden yüksek döner alıyordu. hemşireler de 2500 civarı maaş alıyordu.

  yok eğer uzmandan bahsediyorsan evet alıyorlar. bunu hak etmediklerini iddia eden varsa gitsin yırtsın bir tarafını, tıbbı bitirip tusa hazırlansın, uzmanlık kazansın, zorla ücra yerlerde çalıştırılsın. çok kolay geliyor değil mi kulağa? nasıl da şıp diye konuvermiş beleş 7500 lira maaşa!

  bu maaşı hemşire maaşına endekslemek ise daha da saçma. hemşirenin maaşının az olduğu gibi bir ihtimal gelmiyor mu o çeyrek aklına? suçlusu doktor mu bunun?
 • o kadar döneri kimseye yedirtmeyecekleri için 8000 falan olmayan maaş.
  götünüzden maaş uydurmayın.
  devlet kıvırır götüne sokar, parayı kazanda yakar yine de vermez o kadar döner..

  uzmansa 4000 maaşa 4000 döner.. tamirci gibi yani, parça fiyatı kadar işçilik..
  la olm harbi çalışmıyor kafanız..

  6 yıllık cerrah başasistan üniversite hastanesi, 5 ay önce ayrıldığında 3500 tl maaş, dönerle birlikte 4700-5000 tl geçiyordu eline..

  ha buna da laf ediyorsanız az bi siktirin kumda oynayın..

  aile hekimi ise sınıflandırmasına, gebe-çocuk ve yaşlı hasta takip sayısına ve toplam hasta sayısına göre (muayene sayısı değil, günde 1 hasta da baksa 100 hasta da baksa etkilemez) değişiyor, bu rakam 5300-8000 arasında oynuyor ama çıplak maaş değil. aile hekimleri bulundukları mekanın kirasından her tür teknik donanımına, kullanılan yazılımından personel maaş ve giderine, mobilyasından bilgisayarına, mekanın tabelasından boyasına, elektrik, su, doğalgaz, internetine kadar her tür gideri ceplerinden karşılıyorlar ve bu giderler de asm'deki hekim sayısına göre değişmekle aylık 1500-3000 tl arasında değişiyor. performans veya döner de yok burada. zaten paranın büyük bir kısmı maaş olarak değil gider yardımı olarak veriliyor.

  şurada birilerinin maaşına bok atmaya kastığınız kadar, neden benzer eğitimlerden geçen ve benzer zorlukları yaşayan öğretmen, mühendis gibi meslek erbaplarının da biraz daha yüksek maaş alamadığını konuşmaya kassanız belki bir şeyler değişir bu ülkede ama zihniyet "ben alamıyorsam o da alamasın" zihniyeti, anlayış da lise terk ilgi budalası troll anlayışı olunca iş "eğretmenler de bütün yeazz yeaatıyolla yeaaa" sığlığı ile "mühendis parçası 1500 tl'yi alsın da oynasın" çiğliği arasında gidiyor.

  okuyaydın birader.. parayla değil kafayla..
  bize şans gülmedi yok.. köy lisesinden gelip geceleri gaz lambasıyla çalışan arkadaşımız vardı lan elektrik parası veremeyeceği için.. adam doçent şimdi.. ne dershane yüzü görmüş, ne bilgisayar görmüş, ne para görmüş, kazanmış mı kazanmış.. it gibi çalışıp gelmiş, it gibi çalışıp bitirmiş. şimdi bu adam 5000 tl alıyor diye burada kendini bilmez dallamaların yayvan ağızlı gevrek muhabbetlerine meze oluyorsa bunun tek bir açıklaması var: fesatane bir kıskançlık.. "istesem kazanırdım taam mı ama yazmadım olm doktorlar çok asosyal olyoooo!"

  sana gelmeyen fırsatlara ağlayıp ona buna bok saçacağına fırsatını kendin yarataydın..
  okumak isteyene kim dur demiş bu memlekette..
  lisede polat gibi racon keseceğine test çözeydin.. daha ne diyeyim ben sana..

  gizlenecek maaşmış.. al çok korkuyoruz, aman kimseler duymasın, belki borç isterler..

  not: hemşireye oranlayan da baksın listeye bir zahmet.. uzman maaşı, hemşirelik lisesi mezununun maaşının 1,7 katı.. 2 bile değil.. yani 35 yaşında ve liseden sonra en az 11 yıl okumuş adam (mecburi de yapacak), 17 yaşında, daha bir gün çalışmamış ve tüm hayatı boyunca toplamda 12 yıl okumuş hemşirenin sadece 1,7 katı alıyor. profesör ise o hemşiren sadece 2,2 katı alıyor.
  bana adaletsizlikten bahsetme aga.. bana çekememezliğinden bahset..
 • gözlü paradır (.mına koyim). kıçınızdan ter akıta akıta kazandığınız bu parada herkesin gözü vardır. kimse telefon başında malı götürenleri çekiştirmez. ticaret bu, tabi kazanacak olur. sizin ebeniz sikilir, yine de yaranamazsınız. haketmeyen doktor yok mu? var amına koyim hem de bir sürü. peki, haketmeyen hakim yok mu yarraam. haketmeyen kaymakam, vali, albay, general yok mu. onlara laf etmeyip doktoru kötülemek neden?

  öğretmenler daha az alsın diyen mi var? diyenin ciğerine yapışsın lan. alabilene ne çamur atıyorsunuz.

  "iki konuştu bi reçete yazdı" diyen dingile ayrıca derim ki: ulan sen konuş, yaz , o sorumluluğu al, sana da helal olsun itoğlu it.

  artık büyüyün, başkasının ücretini fazla bulacağınıza kendinizinkini arttırmaya çalışın başlangıç olarak isterseniz.

  özel sektörün bokluğu çok, ama bu yönünü seviyorum, kendin çalışıp kendin kazanıyorsun, ağlamaya hakkın yok belki, ama kazandığın paraya da kimsenin diyebileceği bir şey olmuyor.

  sakinleşince edit: bir doktorun (uzman hekim) 25 yıldan sonra emekli olduğunda maksimum 1250 türk lirası aldığını biliyor muydunuz?
 • sana anlatıyorum bilal, iyi dinle:

  çıplak maaşın söylenmesinin sebebi döner sermayeden gelen paranın emekliliğe yansımaması, her ay alınamaması ve sabit bir miktarının olmamasında kaynaklanmaktadır. her doktor da döner sermayeden pay alamamaktadır.

  doktorların nöbetlerden şikayetçi olmasının sebebi ise insani şartlar altında tutulamamasından kaynaklanmaktadır. iki günde bir nöbet tutan hekim nöbet sonrası evine gidip dinlenmek yerine ertesi gün de hasta bakmaya devam etmektedir. doktorların itiraz etmeleri sadece kendilerinin bu insanlık dışı duruma maruz kalmalarından değil aynı zamanda yaptıkları işin veriminin düşüp hastalara yansımasından duydukları rahatsızlıktan da kaynaklanmaktadır. hiç bir doktor hastasına zarar vermek istemez. gün aşırı tutulan nöbetler tıbbi hata riskinin artmasına sebep olur. (annene iki günde bir uyuyan bir hekimin bakmasını ister miydin yazar kardeş?)
  nöbetlere itiraz edilmesinin bir başka sebebi de tutulmaya zorlanılan ekstra nöbetlerin belirli bir zamandan sonra maaşa yansımamasından kaynaklanmaktadır. yani hekim haftalık mesai saatini doldurmuş, üstüne zorla ekstra nöbet tutmuş ve bunun büyük bir kısmını da karşılıksız tutmuştur.

  yeteri kadar dinlenmiş, verdiği emeğin karşılığını alan, insani şartlar altında yaşayan bir doktora hasta anneni göstermek istersen sevgili bilal, özel hastaneye gitmeni öneririm. tabi paran varsa.
 • ulan artık birilerine giren şu maaşımız çıksın artık dediğimdir.

  ulan 6. bölgenin en mahrumiyet bölgesinde ilçe devlette çalışıyorum. benden ve bir aile hekiminden başka doktor yok ilçede. 2 günde 1 nöbetteyiz adamla. mesai saatinde hem poliklinik yapıyorum hem de acile gelen hastalara bakıyorum üstüne de idari görevleri yapıyorum. ilaç istekleri, eczane asgari ilaç stok durumu, çalışan sağlık personelinin nöbetleri, 112 de çalışan attlerin nöbetleri, mazot durumu, jenaratör bakımı, otomasyon ve network sorunları, sarf malzeme giderleri ve istekleri müdürlükten gelen yazıların tebliği vs vs. aynı anda hem sekreterim (sekreter yeni mezun daha mevzuatı bilmiyor) hem başhemşire gibi birşeyim (başhemşire nöbetleri ben ayarlamam kimse kabul etmiyor diyor), hem eczane sorumlusuyum (sorumlu diye çevre teknisyeni koymuşlar adam ilaç ismi bile bilmiyor) hem müstahdemim (temizlik malzemelerini bile ben kontrol ediyorum) arada bazen hemşireyim (hocaaam damar yolu açamadık, hocaam bu aşıyı nasıl yapıyorduk vs vs). alçı gelir ben yaparım, kırık çıkık redüksiyonu gene ben. ekg yi ben yerleştiririm, penisilin enjeksiyonunu bile ben yaparım. kalp krizi gelir, hipertansif kriz gelir, perikardiyal efüzyon gelir ben müdahale ederim. ( en yakın uzmanın olduğu yer 80 km o da koroner yoğun bakım falan hak getire orada bile) mesaiden sonra nöbette burnu akan gelir, saçı dökülen gelir bakarım ya sabır çekerek. ayda 22 iş gününden 176 sat mesai, 15 gün 16 şardan hesaplasan 240 saat acil nöbeti toplam 416 saat nöbet tutarım. aldığım maaş 4800. hiç izinsiz, performans ortalamadan ve nöbet ücretlerim dahil. al bakalım ekşici sence az mı çok mu? ben hakettiğimin bu olmadığını biliyorum. 5 katını isterim gram vicdanım sızlamaz. sen peki? sen ne hakla gelip benim emeğimin değerini biçiyorsun da car car konuşuyorsun?
 • eylul ayı için net 10550 tl. aydan aya değişir.

  1400 poliklinik hastası, ayda 15 gün 7/24 icap için aranip gunün her saati acil durumlar için hastaneye gelme, ayın 2-3 gunü acilde her türlü hastaya bakma, 80 dogum, 35 sezaryen, 25 jinekolojik ameliyat sonucunda elde edilen meblağ.

  bir anda olabilecek bir sorun için yüzlerce milyarlik tazminata mahkum olma korkusu.

  dogum basına 35 tl, sezaryen 15 tl, histerektomi 90 tl. poliklinik muayenesi 3 tl.

  sahi sac sakal tıraşı, iç dis araba yikama, sac boyatma kav tl?

  velhasil anamın ak sutu kadar helaldir...