şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1119 entry daha
  • burda bir öğretmen maaşı bir de birde doktor maaşı konuşuluyor.ama bankamatik memurları ve ihtiyaç olmadığı halde fuzuli alınıp yatan kadrolar bunlar hiç konusulmuyor..devlet hastanesindeki ve okullardaki hizmetin kalitesini bir kenara bırakarak şunu şöylebilirim bir doktor odasına çekilip keyfi olarak hasta bakmamazlık yapamaz hastaneyi başına yıkarlar..bir öğretmen derse keyfi girmeyeyim diyemez. öğrenciler okulu yıkarlar..demekki bu insanlar bazılarının aksine gerçekten çalışıyor..herhalde çalışarak hakedilen alınan para bazılarını rahatsız etmekte..
  • bu ay herşey dahil 15bin tl, yılın ilk yarısında 20bin tl olarak aldığım maaştır.. çatlayın kudurun amk sünepeleri..

kendine, ailesine, çevresine, memlekete hatta dünyaya 3 kuruşluk faidesi olmayan, oksijen israfı herifler..

mesai sırasında tuvalete gidecek vakit bulamıyorum, çoğu gece evimden ayrı kalıyorum.. yaptığımız işi görseniz, asla maddi karşılığı yok.. şu paraya yaparım denecek iş değil.. ama anlayamazsınız.. niye biliyo musunuz..? şu doktor maaşına kafayı takıp duranların ne kendinin ne de yakınının başına ciddi bi sağlık sorunu gelmemiştir.. hastalığı gripten, ishalden ibaret sanarlar.. sizin gibileri iyi bilirim..illa evladınızı yüksekten düşmüş, beyin kanamasıyla bilinçsiz nefes almaz çekilde acile getirince mi anlayacaksınız doktor ne iş yapar? düşünün o evlada bakacak doktor kaç parayı hak eder, e be embesiller, düşünün..

ya da babanız daha 55inde kalp krizi geçirir gelir, bakılır ki 4 damar tıkalı, acil bypassa alınır, içerde neler olur haberiniz var mı? o cerrahlar babanızın hayat damarlarını elleriyle tutar, kalbini avuçları içinde tutarlar..

neyse anlayacağınız yok ki... başınıza dediklerim gelirse anlarsınız diyecem de.. onu da demiyorum.. çoluk çocuğunuza yazık.. zaten bişey dememe de gerek yok.. doğa, evren, tanrı... herneyse işte.. o herkese görmesi gerekeni bi şekilde gösterir..