şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
113 entry daha
 • öncelikle, böyle düşünenlerin allah cidden belasını versin.

  6 sene tıp
  artı en az 1-2 sene tus sınavına hazırlık (ülkedeki en zor sınav)
  artı en az 4 sene uzmanlık
  artı en az 1-2 sene mecburi hizmet

  toplamda 15 sene okuduktan sonra uzman olan doktorun maaşından haberdar mısınız beyin özürlüler?

  her doktor döner sermayeden para kazanıyor mu sanıyorsunuz?

  ya bilmeden etmeden yorum yapmaktan zevk mi alıyorsunuz arkadaşlar?

  iki tane uzman doktor kardeşim var.
  bi siktirin gidin rica ediyorum ya!
 • maaş aşırılığı değil türkiyede tüm mesleklerin neden hakettiği avrupa, a.b.d seviyesindeki maaşları alamadığı tartışılmalıdır.
 • her ile bir tane adam gibi (!) tıp fakültesi açarsın, buralardan her yıl yüzlerce kaliteli doktor mezun olup uzmanlık vs. aşamalarından geçip iyi birer doktor olarak piyasaya çıkarlar. işte o zama doktor maaşları düşer.
 • maaşlar aşırı değil normal. hele ki uzman doktor maaşları. devlet maaşı düşürse hepsi özele kaçar, devlet hastanesine gidince göt gibi kalırsın.
 • çuvalla para aldıkları halde hayvan muamelesi çekiyor çoğu, sakın azalmasın maaşları muayenede niye geldin lan diye tekme tokat girebilirler
 • az çalıştırın o vakit!
 • tüm doktorları işten atalım. doktor diye bir meslek kalmasın. aynı zamanda nüfusun yarısı öleceği için kişi başına düşen milli gelirimiz 2 katına çıkar. zaten ölenler fakirler olacağı için gsmh çok değişmez. devlet hem doktor maaşından hem de sağlık giderlerinden kısmış oluruz. böylece kişi başı düşen milli gelirimiz 30 bin dolara çıkar. konut konsunda da arz-talep dengesinde talepte ciddi bir düşüş olacağında evler de yarıya iner.

  (bkz: baran 15 yaşında)
 • geçen hafta cuma günü rüptüre abdominal aort anevrizması olan bir hastayı acil ameliyat ettim. ameliyat öncesi yoğun bakımda hazırlıkları yapılırken kalbi durdu. basa basa kansız acil aldık, ameliyatını yaptık. bugün taburcu oldu, evine gitti.

  şimdi bu başlığı açan ve destekleyen sığır kardeşim, sana soruyorum. bu anlattığım olayın ne kadar özel olduğunu, nasıl bir bilgi ve beceri gerektirdiğini biliyor musun? senin veya yakınlarının başına gelmediği için muhtemelen bilmiyorsun.

  bu ameliyat için özelde en az 50 bin lira isterler. benim ayda elime geçen para 10 binden biraz fazla. şu mecburi hizmet bitsin özele geçeceğim zaten.

  ben şuna inanıyorum. ekşi sözlük yazarlarının yaş ortalaması genç. çoğunluğu 30 yaşın altında. dolayısıyla pek çoğu gerçek bir sağlık sorunuyla hiç karşılaşmadılar. kıçındaki sivilce için gittiği, iş yükü altında ezilmiş hekim kendisine güler yüz göstermedi diye düşman kesiliyor. 20 yıl sonra rüptüre olup acile gidersin, ameliyatını yapacak cerrah bulursan sabah akşam ayağına gider allah razı olsun dersin. ya da eli iş tutan hekimlerin hepsi özele kaçtığı için parayı bayılmak zorunda kalabilirsin haberin olsun. gençliğimizde bu ameliyatlar bedavaya yapılıyordu diye hayıflanırsın anca. sığır seni.
 • yazları yaz okuluna kalsınlar. pardon yanlış başlıkmış.
3 entry daha