*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • doktor sevgili bulmayı güçleştirecek durumdur.
 • 3000lirayla bir genel cerrahı köpek gibi çalıştırır, nöbet ertesi izni bile çok görürsen elinde ölen hastanın da sorumlusu olursun. ayrıca kaç tane doktor 9bin alıyor, nerde alıyor ya? adam onca yıl okusun, insanoğlunun osuruğuna kadar ezberlesin, sonra bir nurofen yaz gönder olsun. hergün başında binbir tane bikbik öten cahille iş yapıp bi de ful konsantrasyon insan sağlığıyla ilgilenmek herhalde pek çok meslekle kıyaslanılamaz bir meslek. bi göt devirmek demiş cahil. sen 3000 verirsen 5 sene sonrasına doktor mezun edemezsin koç

  edit:imla

  bi de bi meslek grubu fazla para alıyor diye söylenmek niye ya? kendi maaşının arttırılmasını istesene millete fazla görceğine. hatta onu geç, herkesin düzgün yaşam şartlarında yaşabilmesi için bi şeyler istesene. doktor maaşı çokmuş. özele gidinmiş. mal. valla mal ya. öyle bi durumda senin alcağın 3000lira mühendis maaşıyla bi hastalığa yakalanırsın da özele gitmek zorunda kalırsın sonra görürsün 3000lirayı.

  tevbeeeeeeeeeeeeee
 • çok hak ettikleri için değil.devletin orta sınıf yaratma projesinin sonucu olduğu içindir. sonuçta devletin okullarında bedavaya okuyorlar , diplomayı devlet veriyor.
 • milletvekili maaşının gereğinden fazla olmasının yanında hiç bile denebilecek maaş.
  adamlar çalışıyor en azından. ayrıca doktora 3000 lira verirsen çalıştıracak adam bulamazsın, baytar bakar millete. ameliyata veteriner falan girer.
 • (bkz: #36411904)
 • az bile aldıklarını,hatta uzman doktor olamayanların içler acısı maaşlar aldığı bir ortamda daha fazlasını alması gerektiğine inandığım meslek gurubu.
 • devletin okullarında bedavaya okuyorlar diyenlerin haklı bulduğu söylem..devletin okullarında parayla mı okuyacaklardı? beyin de bedava misal..

  tanım: türkiyedeki çalışma koşulları düşünüldüğünde (icap, nöbet vs..) olması gerekenin üçte biri kadar olan maaş hakkındaki yanlış görüş.
 • (bkz: kedi uzanamadığı ciğere murdar der)

  babam doktor, kızkardeşim doktor. tıp fakültesini -ve ihtisas yıllarını- boru zannedenlere anlatmayayım şimdi işin hakikatini. aldıkları paraya bakacak olursak, kesinlikle hakettiklerinden daha az olduğunu söylemeliyim. dünyanın daha yorucu, daha özveri isteyen, daha kutsal bir mesleği olduğunu düşünmüyorum zira. sen devletin polisini taşla, doktoruna bok at, sonra devrim yap. bu hayatta neyi başardın ki bugüne kadar dangalak?
 • işi bir nevi kendime yontarak "doktorluk dışındaki bütün meslek gruplarının maaşlarının gereğinden az olması" olarak değiştirmeyi önerdiğim fikir. heriflerin maaşını indireceğinize mühendislere de 9000 tl maaş verni herkes daha mutlu olsun.