şükela:  tümü | bugün
  • saçma bulduğum durum . şimdi biliyorsunuz artık tıp çok ilerledi . bi hastalığın olduğunda seni öyle özelleşmiş bir sistemde yönlendiriyorlar ki mesela karnın ağrıdığında direk cerraha gidiyorsun ve tüm cerrahi durumları halletsin diye on sene falan okumuş bir adamla muhatap oluyorsun . her alan böyle artık . e kusura bakmayın da on sene eşşeği bağlasan bir veteriner cerrah olur çıkar herhalde tıp fakültesine .

e öğretmen öyle mi ? adam çocuğun hamurunu değiştirmese belki o cerrah dediğin psikopat bi katil olup çıkacak . ve o doktoru yetiştiren de bi öğretmen sonuçta . peki maaş ? nasıl oluyorsa işte doktoru yetiştiren öğretmen , öğrencisinden az para alıyor .

gelin şu döner sermaye olayını doktorlarda bitirip , doktor maaşını öğretmen maaşının altına çekelim de adalet yerini bulsun .

edit : neyse ya artık bu tarz yazmaktan sıkıldım . iyi ya da kötü bir amacım vardı ama insanların gerçekten kopmuş vaziyette yaşıyor olması beni artık boğdu .

umarım alfred bester'ın yirminci yüzyılda cinayet ya da yıkıma giden adam isimli romanındaki gibi esperler piyasaya çıkıp suç oluşturabilecek fikirleri yakalarlar .

umarım farkındalığınız , kötü insanların kötü oyunlarını yakalayıp aldanmanızın önüne geçer .

umarım dünyanın sevgi dolu bir oyun bahçesi olmadığını anlayıp , dünyada hüküm süren tüm şiddet ve zulmü hesap ederek yaşamaya devam edersiniz .

zamanınızı daha çok kendinizi anlamaya ayırmanız dileğiyle .
  • direkt öğretmen maaşları arttırılsın demiyorlar da doktor maaşları azaltılsın diyor gerizekalılar. hadi güzelim.

(bkz: ekşi sözlük doktor maaşlarına saldırı timi)
  • ne doktor maaşıymış arkadaş. bende öğretmenim. atanamadım. atanacağımı da düşünmüyorum. ama bir doktorun benden çok almasından daha doğal birşey olamaz. ben vizeden vizeye ders çalışırken, tıp okuyan arkadaşlarımın yüzünü ayda yılda bir görürdüm.

ileride şaş kaza olurda öğretmenlik yaparsam; hafta sonu çalışmayacağım, gece çalışmayacağım, bir öğrencinin hayatı ve sağlığı bana bağlı olmayacak, bir öğrencime yanlış tedavi uyguladığım için, o öğrencimin yakınları beni öldürmeyecek.

kaç tane öğretmen hakkıyla işini yapıyor bu ülkede ? ama bir doktorun hakkıyla işini yapmama gibi bir lüksü, ihtimali olamaz. belki türkiye şartlarına göre iyi kazanıyorlar ama, o parayı doya doya yiyebiliyorlar mı, pek zannetmiyorum. hayat standartları da bırakın yüksek olsun. bu kadar dikkat ve bilgi gerektiren bir mesleği, aklında geçim sıkıntısı olan bir adam yapamaz. ameliyatınızı yapan doktorun, ay sonunu nasıl getireceğini düşünmesini mi istiyorsunuz ? anlamıyorum gerçekten.

tanım: normaldir. hatta öğretmen maaşlarının daha da az olması gerekir. bir öğretmenin, sırf bilgi aktardığı için para almasını bile ahlaki ve felsefik açıdan saatlerce tartışabiliriz. elbette hayatını idame ettirebilmesi için para kazanmak zorundadır ancak etik olarak düşünüldüğünde, öğretmenlik para karşılığı yapılarak, kutsallığı bozulan bir vasıftır. meslek değildir. yaşam biçimidir.

gelen tepkiler üzerine edit: çoğu yazar son paragraf için bana tepki göstermiş. halbuki eğitim bilimleri dersime giren profesörün bizzat bizlere söylediği bir bakış açısını anlatmak istedim. yıllarını öğretmen yetiştirmeye adamış bir insan; "bu kutsal mesleği yaptığım için maaş almak zorunda olmam, zoruma gidiyor." derken, yeni atanmış öğretmen yazarların instagramda caka satabilmeleri için aldıkları maaş elbette zorlarına gidiyordur. demek ki sizler öğretmenliği sadece herhangi bir "iş" olarak görüyorsunuz. bu kutsal mesleği yapmayı haketmiyorsunuz. tabi beni ilgilendirmez ancak ben o eğittiğiniz küçük çocuklara üzülüyorum..
  • doktor maaşı siksin sizi dediğim durumdur.

“kod yazmanın yüzde bilmem kaçının kopyala yapıştır olması” şeklinde bir tespit sıçan insanla, yukarıdaki tespiti sıçan insan aynı insan. aşağılık kompleksi hastalığına sahip bir insan.
  • o değil de eşşeği bağlayınca veteriner cerrah nasıl çıkıyor tam anlamadım. anlasam doktor maaşınının neden çok olmadığını izah edecektim; vazgeçtim.
  • bu trollü biz entrylerimizde anlattık: (bkz: #75910268)

doktorlara kafayı takan bu zat için dava açmaktan başka çare yok (bkz: halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama)
  • mesleklere maaş üzerinden hakaretin artık tutmadığını/ters teptiğini görenlerin horoz döğüştürür gibi meslek sahiplerini birbirine düşürmeye çalışması kısacası aciz trol çırpınışı umarım yiyen olmaz
  • ülkenin eğitim seviyesini her gün daha da yükselterek dünyada ilk 5 içine sokan, yazın 3 ay tatil yapmak yerine çocuklara sürekli özel aktiviteler yaptıran öğretmenlerimizin maaşları tabi ki de doktordan fazla olmalı bence de