şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda sözlükte çok fazla görülmeye başlayan tiplerdir. kıskanıyoruz diyemeyen de maaşı azaltılsın diyor herhalde.
 • ucuz prim peşindedir. birkaç fav, birkaç layk için yapmayacağı şey yoktur.
 • ben takıyorum kardeşim yok kiskanmaymis yok az bileymiş. ay da 13 bin 30 000 arasi maaş mi olur asgari ucret 1600 tl iken. adam evini gecindiremiyor stresten doktora gidiyor. et,ot neyse yiyemiyor düzenli beslenemiyor al sana hastalık. hasta oluyor ilaç alamiyor. doktorlar ne yarrama yarıyor ayda 15 000 para almaktan başka. günde daha cok hasta bakmak adina reçete yazip gönderiyorlar hepinizin başına geldi ibneler.
 • "biz de fazla kazanalım." demek varken "biz kazanmıyorsak onlar da kazanmasın." diye düşünen insan(!) modelidir. bu tip az gelişmiş insanımsılar kendilerinin daha iyi durumda olmasını istemek yerine başkalarını aşağı çekmeyi daha iyi bir çözüm olarak görürler. asıl tepkiyi nereye göstereceğini bilemeyen bu tipler, çekememezliğin de etkisiyle, kendisine az maaş veren devlet yönetimine ya da kuruluşa tepki vermek yerine kendisinden daha çok kazanan insanlara nefret beslerler.
 • doktorlar ülkemiz şartlarına göre standardın üstünde bir maaş aldıkları için kıskanılmaları normaldir. esas öğretmen maaşına kafayı takmış vizyonsuzları napalım onu deyin hele?
 • ara ara çeşit olsun diye öğretmen maaşlarına da laf eden boş insanlardır.
  işine azıcık özen gösteren, emek harcayan insan, her işin zorluğu olduğunu bilir, saygı gösterir.
  sen önce kendine bak, “aldığım maaşı hak ediyor muyum?” diye.

  “şu meslek mensubu fazla alıyor” diyen, kesin hak etmediği maaşı alıyordur.
 • kafayı maaşlarına değil egolarına takmak gerek.
 • edit: 3 yarım güncü arkadaş kaçmış.

  arkadaş doktorlar 3 yarım gün çalışıyorsa gece nöbetleri kim tutuyor? 48 saat nöbet tutanlar kim? sen 6 yıl oku üstüne 2 yıl doğu görevi yap, üstüne 4 yıl uzmanlık, üstüne 2 yıl daha mecburi yap ancak hayatın düzene giriyor ki bu kadar az doktorun olduğu ve 48 saat gibi insanca olmayan nöbetlerin tutulduğu ülkemizde hala doktor maaşına çok diyenlere siktir git diyorum. maaşları yaptıkları işe göre azdır.
  doktor maaşı çok diye ağlayanlar dünyadan haberi olmayan, ömründe girdiği sınavlar 20 sayfalık çalışma kağıdını aşmamış, kıskanç ve bir baltaya sap olamamış insan modelleridir.

  not: doktor değilim.

  edit: imla
 • işini iyi yapıyorsa, performans puanına değil hastayı iyileştirmeye öncelik veriyorsa versinler 20 bin tl, hak eder. aksi durumda olanlara takın kafayı.
 • herkes kendisi veya çocuğu için, yüksek kazanç ve itibar için tıp fakültesini arzular. ama herkes kazanamaz. aynı kişiler doktorları daha fazla kazandıkları veya kibirli oldukları için suçlar. haksız kazanç ve kibir konusunda, haklı olsalar bile, kendilerinin de sorunun sebeplerinden birisidir.