şükela:  tümü | bugün
 • arkadaşımız 29 yaşındaki doktor muhiddin demirel çok acil olarak akciğer nakline ihtiyaç duymaktadır. neredeyse 3 haftadır yoğun bakımda tedavi görmektedir. başka hastanelerde beyin ölümü tanısı almış hastası olan vatandaşlarımızın muhiddin'e nefes olabilmesi umuduyla bu başlığı açıyorum. olabildiğince kişinin duyması ve doktor muhiddin demirelin tekrar hayata tutunması ümidiyle.

  muhiddin demirel şuan ankara yüksek ihtisas hastanesinde yoğun bakımda makinelere bağlı olarak yaşama tutunuyor ve maalesef her geçen dakika aleyhimize işliyor. tüm ekşisözlük ahalisinin dikkatine sunuyorum.

  link

  haber linki

  "hastalara şifa dağıttı şimdi hayatını kurtaracak akciğeri bekliyor.

  29 yaşındaki kardiyoloji uzmanı dr. muhiddin demirel. dr. demirel aniden yakalandığı zatüre yüzünden iki akciğerini de yitirdi. makineye bağlı olarak yaşam mücadelesi veren demirel için ülke genelinde acil organ çağrısı yapılıyor.

  hastalara şifa dağıttı şimdi hayatını kurtaracak akciğeri bekliyor.

  halen ülke genelindeki bir çok hastanede çok sayıda hasta hayata tutunabilmek için böbrek, kalp, karaciğer ve akciğer organlarının bağışını bekliyor. bu hastalardan biri de henüz 29 yaşındaki kardiyoloji uzmanı dr. muhiddin demirel. dr. demirel, daha bir ay öncesine kadar hiçbir sağlık sorunu olmayan, kırşehir ahi evran üniversitesi hastanesinde kalp hastalarına şifa dağıtan bir hekimdi. ancak aniden kendisini yakalayan zatürre, demirel'in akciğerlerinin her ikisini de tamamen bitirdi. 15 temmuz'dan bu yana ankara yüksek ihtisas hastanesi'nde yapay akciğer makinesine bağlı yaşam mücadelesi veren dr. demirel için ülke genelinde acil çağrıya çıkıldı. ancak, genç doktoru hayata bağlayacak akciğer hala bulunamadı.
  ikinci bir onganı iflas ederse…

  dr.demirel'in eşi hemşire hacer demirel, organ nakli için zamanın çok azaldığını bildirdi. hacer demirel, “eşim uzun süredir cihazlara bağlı yaşadığı için genel durumu çok kötüye gidiyor. ikinci bir organının daha iflas etmesinden endişe ediyoruz. çok acil akciğer bağışı gelmezse umutlarımız sönecek” dedi.

  uzmanlar, hastanelerde beyin ölümü gerçekleşen hastaların organlarının başka hastalar için adeta hayat kaynağı olduğunu, her bir organının başka bir hasta için hayat anlamına geldiğini belirtirlerken, “ancak ne yazık ki beyin ölümü gerçekleşmiş hastaların aileleri, çeşitli nedenlerle organları bağışlamak istemiyor. son dönemde bağış yapmak istemeyen aile sayısındaki artış ürkütücü boyutta” dediler."
 • allah şifa versin. up.
 • (bkz: acil)
 • bizim ülkede nerde böyle okumuş etmiş taşşaklı adam varsa hepsi nazardan yataklara yapışıyor. benim zamanında yurt dışı sınavlarında 1. olmuş maliyeci kuzenim de aynı olmasa da benzer durumdan 2 sene doktor doktor gezdi hastalığı dahi teşhis edilemedi.bu süreçte de o çok iyi yere gelemedi. bütün programı altüst oldu. hastalık onu yakalamasaydı bugün maliye bakanı olabilecekti..çok iyiydi her anlamda. hastanede sınav olduğunu bilirim. sözlü mülakat ekibi sen iyileş öyle gel demiş hatta.
  bana bu doktor abinin rahatsızlığı onu hatırlattı nedense.
  geçmiş olsun demek çok hafif kalır kendisine ama allah tez elden şifasını versin.

  gencecik ve durduk yerde böyle olması... ne diyim ki. allah nazarlardan korusun herkesi.
 • allah şifa versin de neden meslek belirtilme gereği duyuldu dedirten başlık.
 • o genç bir doktor, bir baba, bir eş, bir oğul, bir arkadaş, bir dost, belki de kalp krizi geçiren bir yakınınızı hayata döndürmüş bir kardiyolog ve onu tanıyan herkesin bir çırpıda söylebileceği gibi o iyi bir insan. şu an yapay bir akciğer makinesine bağlı yaşam mücadelesi vermekte. böyle bir mücadeleye gireceğini bir ay önce söyleseler güler geçerdi belki de ama hayat işte böyle bir şey. ne zaman başımıza ne geleceği hiç belli olmuyor. onun yerinde herhangi birimiz de olabilirdi.

  her insanın hayatı değerlidir. hayatını başka insanların hayatını kurtarmaya adamış bir insanın ki ise kutsaldır. lütfen bu sese kulak verin ve muhiddin'in yeniden nefes almasına yardımcı olun.
 • insaallah tez zamanda sagligina kavusur.
 • cok ilginc bir vaka. zaturre kronik hastalarlada yaslilarda cocuklarda tehlikeli boyutlara ulasir. ilgili kisinin ise 1 ay oncesine kadar sapa saglam oldugu vurgulanmakta.

  bu kadar hizli nasil tehlikeli boyuta ulasir ve sinyal vermez? bu konuda fikri olan varsa aydinatabilir mi?
 • saglik bakanliginin gormesi gereken kampanya.