şükela:  tümü | bugün
42 entry daha
 • aptal liselilerin fenerbahçe kaynaklarından silindiğini iddia ettiği eski fenerbahçe başkanı. böyle malları sözlüğe nasıl yazar yapıyorlar anlamak güç. taş çatlasa 30 saniyede görülebilecek bir şeyin tersini yazıp entry sıçıyor.

  https://www.fenerbahce.org/kulup/baskanlarimiz

  başlık altında doktor nazım ile ilgili tarihçilerin yazıları var zaten. onlara cevap vermeye gerek yok. çoluk çocuğa laf anlatmak da bir yere kadar.
 • atatürk'e suikast girişiminden idam cezasına çarptırılmış eski fenerbahçe spor kulübü başkanı.

  maalesef fenerbahçe, ilk başkanlarından birini gururla "anamamaktadır".
 • gururla anılabilecek bir fenerbahçe başkanıdır. suikast ile ilişiği yoktur. ıdam sebebi atatürkün ittihatçıları ortadan kaldırma isteğidir.
 • atatürk hakkında 30 yıl araştırma yapıp biyografiler yazmış büyük kemalist erol mütercimler'e göre haksız yere idam edilmiştir. murat bardakçı delil konmadan asıldığını yazmıştır.

  doktor nazım fenerbahçe'ye 2 yıldan az bir süre başkanlık etti bu 2 yıllık faaliyet düşman işgaline direniş yıllarımıza denk gelir. fenerbahçe spor kulübü anadolu'ya silah kaçırdığı için tesisleri basılmış bir türk spor kulübüdür. gönderinde hiçbir zaman fransız bayrağı sallanmamıştır.
  doktor nazım ittihatçıdır. 1926'da idam edildiğinde fenerbahçe başkanlığı üzerinden 10 yıl geçmiştir.

  doktor nazım selanikli'dir ve atatürk'ün arkadaşıdır. istibdatı yıkan ittihatçı kadrodandır. bu yüzden 3 kere idamla yargılanmış gözü kara bir vatanseverdir.

  talat paşa fb başkanı olmuş olsaydı bunlar ermeni soykırımı yaptınız diye saldırırdı. bundan eminim.
 • pek çok mücadele arkadaşı gibi kahramandır.
  üstelik haksız yere idam edilmiştir.

  kahramanları hain olarak göstermekte usta olan camianın hangisi olduğunu biliyoruz. anlamayanlar için ipucu vereyim, fetö ile başlıyor.
 • o dönemde yaşananları bilmeden ahkam kestiğimiz söylenen, atatürke suikastten idam edilmiş kişi. hakkında türkiye cumhuriyetinin adaletine güvendiğim bir döneminde alınmış mahkeme kararı var gerisi umurumda değil. hele şu son yıllardaki türk halkının işine gelmeyen/beğenmediği hukuk kararlarını yok saydığı kafayla yaptığı yorumlar hiç değil.

  akp döneminde yaşanan cumhuriyet dönemi hainlerini aklama furyasına dahil edilerek aklanmış fenerbahçe başkanı. sevri imzalayan vahdettinin kurtuluş savaşını başlatma talimatını veren, kuva-yi millye karşıtı fetvalar yayınlayan iskilipli atıfın büyük islam alimi, ingilizlerle işbirliği yapıp cumhuriyete baş kaldıran şeyh saitin kürt ve alevi milli kahramanı olduğu şu dönemde bırakın da doktor nazım hürriyet mücadelecisi olsun.
 • 1918'de başkanlık yapmış. cumhuriyet sonrası idam edilmiştir. fenerbahçe bu herife sahip çıkmamıştır.

  ama sözlükte hakan şükür gibi teröristlere sahip çıkılmaktadır. hatta bir takımın taraftarlarınca debe listesine bile sokulmuştur.

  #100511315

  saygılar.

  not: baransu çıksın bir de o zaman seyredin bunları.