şükela:  tümü | bugün
  • "kadin gibi hissediyorum doktor bey" demek. tabi kadinsaniz. doktor gatadan ise (ki tacizci doktorun yuvasiydi hatirlayalim)
    "ben de tam bir erkegim" diyerek pozisyonu degerlendirecek, her turlu raporunuzu (curuk, hasta, kinsey) hazirlayacaktir.
  • -doktor bey rapora ihtiyacim var
    -ne guzel keske bende tatil yapabilsem bir bana rapor yazsada
    -yapın bir suru doktor arkadasiniz var, degerlendirmemeniz suc walla
    -hocanim, yazalim rapor da beni ikna edin bu rapora ihtiyaciniz olduguna
    -adet gordum, kanamam fazla, cok asabiyim, cocukların sesine tahammul edemiyorum
    -bu bahaneyi gecen ay soylemiştiniz ama
    -ama ben zaten her ay yasiyorum bu durumu
    -peki peki ama bu son
    -soz tamam

rapor alınır, 3 gun kafa dinlenir.
  • -doktor bey rapor verseniz
    -biseyiniz yok, ilaclari kullanin yarina biseyiniz kalmaz
    -doktor bey sesim cikmiyor, usutmusum ama
    -dedim ya yarina bisey kalmaz
    -huarkk ohhoooeeee
    -tamam tamam kac gun yazalım?
    -3 nasıl?
    -peki

rapor alınır, 3 gun evde hasta yatılır.
  • belim ağrıyor diyerek girin kapıdan. biraz tehditkar bakın gözlerine. korkup 6 gün raporu yazacaktır. nasıl olsa hesap soran yok. bir kişi de çıkıp demez ki arkadaş bu raporu neden yazdın? hele doktorun tanıdığı falansanız, ayda bir çatlatır raporu. kendi yazamasa bile arkadaşına yazdırır. bu şekilde rapor alan tanıdığım insanlar var.

fakat tanıdığı değilseniz, yarın öleceğinizi bilse rapor yazmaz, ilaç yazar veya serum bağlar. çünkü kotayı eş dost akraba ile doldurmuştur süper zeki doktorumuz. kota bittiği için ve dikkat çekip mesleğinden olmamak için size gelince rapor yazmaya dur der. ağlamanız falan gerekir.

ülkenin bokunun çıktığını buradan anlayabiliyorum.
  • 10 yıl önce falan nasıldı?

"özele gelecekseniz rapor yazayım" teklifi yapılırdı. eğer "gelicem" derseniz, raporu havada kapardınız. yok "gelmek istemiyorum" derseniz, iyileşmek istemeyen hasta, hasta da değildir diyerek rapor yazmazlardı.

geçen özel hastaneye gittim mesela.. iş için gerekli evrakları tamamlamaya. burnuma da baktılar ve burun kemiğimde yamulma olduğunu söylediler. sonra rapor pazarlığına başladı doktor bey. eğer ameliyat olursan 15 gün veririm dedi. benim niyetim olmadığını anlayınca, tozlu ortamda çalışıyorsan 21 gün veririm, tozlu ortamda mı çalışıyorsun dedi. ben de yok ben düşünmüyorum diyerek kaçtım.

öğrendim ki rapor pazarlığını ameliyattan önce yapmak gerekiyormuş. fiyat mı? 5000 tl cik yahu. ne olacak ki? o parayı 15 günde kazanamıyorsan, 21 günde kazanırsın. hem bak rapor alınca devlet brütten yatırıyormuş maaşı falan da deseydi doktor, tam bir pazarlama dehası ilan edecektim kendisini. neyse ki bu konuda kendini pek geliştirememiş. adeta "karşındakine 3 dakikada evet dedirtme sanatı" isimli kitap kaçmış doktorumuzun götüne.
  • kadinlar icin regl sancisi taklidi. ama sadece 2 gun alabilirsiniz.