şükela:  tümü | bugün
  • back to the future'ın sevilen repliklerinden biri. "sen bilirsin" anlamında söylenir marty tarafından emmett l. brown'a.
  • orjinali "you are the doc, doc."
  • "eveet neyin var" diyen doktora söylenmesi farz cümle.

(bkz: senli benli konuşan doktorlar)
  • sanırım türk doktorlarının en çok duymak istedikleri repliklerden biridir.

doktor: siz şu şu şusunuz.
    hasta: ama internette...
    doktor: la havle...

doktor: siz şu şu şusunuz.
    hasta: öyle mi? ne yapmam gerekir peki?
    doktor: bu bu bu ilaçları almanız herelir.
    hasta: doktor sensin doktor.
    doktor: *gözleri dolar ve ağlamaya başlar* evet, evet, biliyordum! bu günleri göreceğimi biliyordum!
  • (bkz: english doc)
  • bunun bir de veteriner hekim versiyonu var ki aman diyeyim. başıma geldi geçenlerde.
    hasta sahibi- keçim hastlandı ve iyileşmedi. geçende baytarın (sevmem bu lafı) biri ilaç verdi.
    ben de bulguları birleştirmek için: hangi ilacı verdi?
    hasta sahibi(tersler gibi)- ben ne bileyim. baytar sensin sen bileceksin.
    herhalde hayvan sahibi beni nostradamus ile karıştırmış olacak. yüzlerce ilacın içinden ben tahmin edeceğim. bilseydim medyumluk eğitim alırdım. bazen hakikaten insanı çileden çıkarıyorlar.
    özetle: insanlar ile uğraşmak hayvanlardan uğraşmaktan daha zor azizim.
  • aynı zamanda yeni bir sözlük kullanıcısı.
    doktor olma ihtimali yüksek.*
  • doktor sensin doktor
    derdime çare bul hadi
    nolur görme bizi hor
    biz sadece hastayız hem de sigortalı.
  • 15 ekim 2012 tarihinde yazdigi evrim'le ilgili entrysini (bkz: #30578621) viyana universitesinden bir arastırmacının bir internet sitesinde yazdıgını goren ve daha sonrasında bunu sans eseri bu baslıktaki diger entrylere goz gezdirirken bahsi gecen arastırmacı'ya refere edilerek (bkz: #30729454) yazıldıgını goren yazar.

yazımın baskası tarafından (ki bir arastırmacı olarak meslektasım olan) begenilip paylasılması guzel birsey olsa da insan cumle cumle alacak oldugu bir yazıda en azından refere etmesini bekliyor.

ne diyeyim garip olmus.

edit: yazi siteden der arzt'in uyarilari neticesinde kaldirildi. kendisine ve site yonetimine tesekkurler.
  • sözlükteki ilk badimdir. nickimi beğenmiş mesaj atmıştı, sonra bir baktık bir çok ortak noktamız var, hemşerim sayılır, aydın bir adam, düşünen bir adam, uğraşan bir adam. gurbette şimdi, eşiyle belki de daha güzel günlere orada hazırlık kampındalar, entrylerini okuyorum her gün, keyifli, aydın, kafası çalışan zeki yazardır. devamlı yüzü gülsün istenilelerden, eşi ve kendisine mutluluklar dilediğim, kendileri kadar aydın çocuklar dilediğim kaliteli yazardır.