şükela:  tümü | bugün
  • hazır sevgiliyken yani en güzel zamanlardayken sağlıkla ilgili her türlü sorununuzu hallettirin ne bileyim tam teşekküllü bir kontrolden geçin falan. evlenince, özellikle çoluk çocuk sahibi olunca hiç ilgilenmiyorlar çünkü. ayrıca (bkz: doktor çocuğu olmak)
  • anneanneyle tanıştırmayın.

-evladım ne iş yaparsın?
    -doktorum teyze.
    - ah evladım ah yavrum ah canım, gözleri de nasıl parlıyo ben doktorum diye, maşallah maşallah, ilk gördüğümde bildim vallaha, bu çocuk dedim doktor gibi bakıyo dedim, müzeyyeen, allah aşkına sen de bi bak. o kadar okumuş etmiş...
    -sağol tey..
    -evladım bak şimdi şu kolumun üstüne şööyle eğilince bi sancı saplanıyo, bazen de dizimden bi iğneleme başlıyo boynuma kadar, ama o durup dururken oluyo, bana bi doktor yürü dediydi eklemlere iyi gelir dediydi ama yazdığı ilaç hiç iyi gelmedi. bak göstereyim şu ilaç, dur dur...
    -tey..
    -dur dur bak işte şu. aman bi mide bulantısı yaptı. dayanmak mümkün değil. geçen yaz ben bi de suda eriyen ilaç kulla....
    -cızt bızt-
    (bkz: kısa devre)
  • sevgilinizse elletebilirsiniz...
  • pratisyen ise sallamayın keza en az altı yıl okumuştur, ihtisas yapıyorsa "derslerin mi ben mi?" sorusunu sormayın -keza üzücü bir cevap alabilirsiniz-, ihtisasını tamamlamışsa "şunun şusu bunun busu varmış" olayına girmeyin, özetle ikinci sınıftan itibaren defterlerini bile ilaç firmalarının vermesiyle kalkmaya başlayan götlerini daha fazla kaldırmanın alemi yok.
  • diş doktoruysa daha da bi verin.
  • ne olursa olsun, giderken engel olmayın. "dönerse zaten senindir, dönmezse hiç sevmemiştir" faso fisosunu siktir edip, kulak arkasına gönderin. dönmeyecek. işin kötüsü dönmesini de istemeyeceksiniz.
  • mimarsanız uzak durun! zira iki egosantrik insan takım halinde çalışamıyor.

şefin sözü:

cazibe, tutku, şevk bi yere kadar... arada huzur da istiyor insan!
  • yeaappıışşşşş bırakhmaa!
    (kuaförde sohbet edilen manikürcü ablanın bunu söylerkenki coşkusunu arıyorum sizlerden, tekrarlıyoruz evet..)
  • şayet bağyansanız bir de bir ara mühendis sevgiliniz olsun sonra "beni ne doktorlar mühendisler istedi de senle evlendim bre deyyus" dediğiniz adama karşı yalancı olmayın.