*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kısmen, ve bazen kuyruk acısı kokusu taşıyan nitelemedir. bu bahsi edenlerin büyük bir kısmı haklıysa da, bir kısmında bir doktordan yenmiş herhangi bir uzuv sancısı olabilmektedir.

    (ha benim sözüm belli bikaç kişiye, hatta belki birine evet... kalanı ile bi ilişkim yok)
  • doktorlarin antipatik geldigi anlasilan tutumlari. kastedilen doktorlarin tıbbi konularda ukalaligi ise bu gayet dogaldir. hayati boyunca belli bir konuda okumus bir insanin o konuda az da olsa ukalalik yapmasi kinanmamalidir. fakulte, aile hayati ve sosyal hayatta doktor adaylarina binbir tane nosyon yuklenmektedir. aslanim kocum sen super bir insansin, sen meleksin, sen cennete gideceksin, once allah sonra doktor vs vs seklindeki bu yuklemelerle doktor adaylari aslinda cok az para kazanacaklari, dunyanin en zor egitimlerinden birini aldiktan sonra tus a girecekleri ( 2000 yilinda tusa 40 bin dr girdi 2 bini kazandi), nobette sabaha kadar kosusturmanin ardindan obur gun calismaya devam edecekleri, tum meslekler icinde en fazla calisan olmasina karsin entel dantel bes para etmez insanlarin abuk subuk suclamalarina maruz kalacaklari unutturulmaya calisilir.yok kastedilen doktorlarin herhangi bir konuda ukalaligi ise tabi ki butun genellemeler yanlistir ya da bir kuyruk acisi durumu soz konusudur.
  • köylüsünden farklı olduğunu gösterme güdüsüdür. bu ukalalığı yapmasa paralı yatılı okuyup farklılaştığı köylüsü belki de napıyon emmoğlu milletin gotünü mü parmaklıyon diyebilir ki bu pek de havalı olmaz. bizim yeminimiz var savunmasını da karateci yeminine saygı duyan ergenlerden başkası siklemeyecektir.