şükela:  tümü | bugün
 • efem bu tipler bakkalı arayıp pirinç varmı diye soracak olsalar,önce ben avukat buyum, ben doktor kemalim, ben profesör moronum çabuk yanıt ver baskısı kurmaya çalışırlar. gereksizdirler.

  -danyal markettt.. dinliyorum
  -market mi? evet ben doktor baturum, kaşar var mı?
  -doktor mu?
  -evet doktor batur önalp iç hastalıkları mütehasısı
  -kardiolog mu yani?
  -onu da kapsar ama uzmanı değilim..
  -neden doktor bey kalp de içimizde bir organ..
  -o uzmanlık ister.. aslında benim hanım kardiolog..bilgilerinden oldukça yararlanıyorum..
  -çok şanlısınız doktor vakur bey..
  -vakur değil doktor batur..
  -ooo çok özür dilerim doktor batur bey..
  -neyse önemli değil iyigünler bakkal..
  -iyi günler efem..
 • eyes wide shut'ta tom abinin canlandirdigi karakterin doktorlugunu maymuncuk gibi kullanmasi ile ayni kategoride ele alinabilecek bir merak.

  based on a true story:
  bir doktor baska bir yere tasinacaktir. ev tasimaya yardim eden arkadaslarina "apartmandakiler tasinanin kim oldugunu neci oldugunu sorarlarsa doktor oldugumu söylemeyin ögrenci oldugumu söyleyin milletle ugrasamam" der. ama tasinir tasinmaz evinin kapisina "dr. x" diye tabela yaptirir.

  yine ayni doktor ise gitmistir. evde esi ve o aralar misafir olan bir arkadasi kalmaktadir. bir durum olur evini arar. telefonu arkadasi açar "ben doktor x. y'yi verir misin?" der.
 • türk kanunlarinca doktor ve avukatlarin medya yoluyla reklam yapmasi hatta renkli tabela asmalari bile yasaktir. hal böyle olunca müsteri bulmak için iki çareleri kalir biri es dost yoluyla gelenlerden (ve daha sonra isini becerebilmisse o gelenlerin tanidiklari) kisaca tavsiye yolu ile geleceklerden medet ummaktir digeri ise her sosyal ortamda mesleklerini belirtip saga sola kart dagitip bunlardan birinin size isinin düsmesini beklemektir. ha elbet "ulan uzmanlikla beraber 8 sene inlettiler beni cümle alem bilsin kim oldugumu" diye bu isi yapanlar olacagi gibi azimsanmayacak bir kismi da ne oldum delisi olduklari için bunu yaparlar ama önemli olan bunun bu meslek gruplari içinde yerlesmis ve gerekli bir davranis oldugudur.
 • (bkz: doktor bilal)
 • tanışırken ve ya biri tanıtılırken merhaba'dan sonra ilk işin meslek sormak olduğu bir dünyada, olabilecek en geçerli ve en güzel mesleklere sahip olan bu insanların kendilerini sıfatsız tanıtmalarıdır esas mantıksız görünen.
  "okumuşuz, doktor/avukat olmuşuz. boru mu?" görüşüdür.
  özellikle doktorlar toplum içinde daha çok sayılan* insanlardır. "mesleğini söylemesin de ne yapsın" görüşüdür.

  edit büdüt ahd-i cedit: doktor değilim ne kötülüyosunuz a dostlar, düşmanlar?* tamam ülen iğrenç insanlardır tamam sizin dediğiniz olsun be!
 • tam tersine birçok doktor ve avukat mesleklerinden hiç mi hiç bahsetmezler zira herkesin ya biryerleri ağrıyordur ya da kırk yıldır süren bir dava geyiği vardır..
 • asiyan mezarlıgında bolca ornekleri görülebilir.insan mezar tasına da doktor hede avukat hedö profesör çokbilir diye yazdırır mı?olmus gitmis adam sanki doktor olanın sevapları ikiyle carpılıp gunahlarına af getiriliyor.yeni mezarlıklarda da boyle midir yoksa mezarlık konusunda eski bir moda mıdır bilemiycem.
 • sadece doktorlarin kendilerinde degil akrabalarinda da olan meraktir.alakasiz yerlerde bizim birader de surda doktor deyiverirler.